Modne imię Imieniny 1 maja, 10 lipca, 18 listopada, 2 października, 27 stycznia, 30 listopada, 30 marca, 31 maja, 4 stycznia, 9 września, Imię żeńskie na A, Imiona żeńskie

Aniela – imię żeńskie, stanowiące spolszczoną wersję łacińskiego imienia Angela, pochodzącego od greckiego słowa angelos” oznaczającego: „posłaniec”. Co ciekawe, imię to trafiło do Polski z Włoch prawdopodobnie w XVIII wieku. W kręgu kultury chrześcijańskiej imię to kojarzy się jednoznacznie z aniołami i Aniołem Stróżem. Męską formą tego imienia jest Anioł. Aniela obchodzi imieniny 4 stycznia, 29 stycznia, 30 marca, 31 maja, 10 lipca, 21 lipca, 9 września, 2 października, 18 listopada, 20 listopada, 30 listopada.

Kobiety o imieniu Aniela cechują się bardzo emocjonalną osobowością. W życiu, w podejmowaniu decyzji kierują się emocjami i intuicją, a nie racjonalnymi uzasadnieniami. Silnie przeżywają wszelkie sukcesy, radości i niepowodzenia, porażki. Jednocześnie mają słabą wolę – nie potrafią wytrwać przy postanowieniach, łatwo ulegają wpływom innych. Brakuje im opanowania, spokoju, dyscypliny. Są bardzo dynamiczne i aktywne, niejednokrotnie nadpobudliwe. Brakuje im zdyscyplinowania, stąd wszelkie ich działania, także w zakresie pracy zawodowej, bywają chaotyczne i nieco nieodpowiedzialne.

Aniela cechuje się dużą wrażliwością i bogatą wyobraźnią. Raczej buja w obłokach niż twardo stąpa po ziemi. W miłości kobiety te bywają zaborcze i nieco zazdrosne, nie ufają mężczyznom. W towarzystwie bywają zmienne – raz bardzo błyskotliwe, innym razem – obojętne i niezainteresowane. Często mają artystyczną duszę i są świetnymi aktorkami, pisarkami, dziennikarkami. Niestety łatwo zniechęcają się trudnościami, nie mają uporu i silnej woli, które pozwoliłyby im konsekwentnie dążyć do wyznaczonych celów. Aniela jest bardzo wrażliwa na wszelkie opinie na swój temat. Posiada zazwyczaj dużo uroku osobistego.

Znane imienniczki:

  • Aniela Salawa – polska błogosławiona Kościoła rzymskokatolickiego, mistyczka;
  • Aniela z Foligno – włoska błogosławiona, mistyczka, franciszkanka;
  • Angela Merkel – polityk niemiecki, kanclerz Niemiec od 2005 roku.
Twoje imię
Jakie imię wybrać?