Modne imię Imieniny 19 października, 3 czerwca, 30 maja, Imię męskie na F

Imię wywodzące się od germańskich słów, oznaczających „pokój” oraz „odważny, śmiały”.

Charakter Ferdynanda kształtuje jego wewnętrzny niepokój. To bardzo niepokorna dusza, pełna nieuzasadnionego lęku, strachu i napięć. Przez tą swoją wieczną bojaźliwość, sprawia wrażenie zawsze gotowego do ucieczki.

Osoba o tym imieniu to typowy introwertyk. Nieśmiały, wyobcowany, zamknięty w sobie. Trudno mu przychodzi walka z codziennością, problemy są dla niego barierą nie do pokonania. Zdarza mu się tracić kontakt z rzeczywistością.

Jego nadmierna ciekawość często jest źródłem jego kłopotów. Brak mu zdecydowania i pewności siebie. Bywa za to nadpobudliwy i w niektórych sytuacjach reaguje zbyt emocjonalnie. Nie jest odporny na przeciwności i trudności życiowe. Zamiast odważnie stawić im czoła, Ferdynand woli się wycofać i przeczekać zły czas.

Idealne dla niego zajęcia to te, w których doskonale da się połączyć jego nadzwyczajny intelekt ze zdolnościami manualnymi. Najlepiej sprawdzi się więc w roli handlowca lub rzemieślnika, lecz świetny będzie z niego również nauczyciel lub dziennikarz.

Poza emocjami, które są głównym motorem jego zachowań, w życiu kieruje się intuicją. Posiada zdolność logicznego myślenia, lecz jego wewnętrzny chaos powoduje u niego problemy z ich wyrażaniem.

Ceni sobie swoją wolność i niezależność. Lubi dobre towarzystwo, choć czasem wolałby zostać sam. Nie znosi despotyzmu i arogancji. Ma w życiu dużo szczęścia, choć zdaje się tego nie dostrzegać.

Twoje imię
Jakie imię wybrać?