Modne imię Imieniny 18 sierpnia, 23 kwietnia, 27 stycznia, Imię żeńskie na I

Ilona to imię pochodzenia węgierskiego. Jest to forma pochodna od Heleny. Ilona to kobieta, która jest typem romantyczki, która wiecznie marzy o znalezieniu idealnego mężczyzny. Często jej radosny sposób bycia budzi zazdrość w innych kobietach. Ma pozytywne podejście do życia i zawsze optymistycznie patrzy na świat.

Jest to kobieta z klasą i  zasadami. Pewność siebie i silny charakter pozwalają jej na osiągnięcie wymarzonej kariery. Nie poddaje się mimo porażek i pewnych niepowodzeń. Wręcz przeciwnie zawsze wytrwale walczy o swoje racje. Czasem chce zwrócić na siebie uwagę wszystkich dookoła opowiadając o sobie, ale ma również wiele sekretów, które zachowuje wyłącznie dla siebie i pod żadnym pozorem nie zamierza ich zdradzić nikomu, nawet najbliższej przyjaciółce. Co ciekawe lubi plotkować i interesuje się życiem innych, ale nie życzy sobie kiedy inni obgadują właśnie jej zachowanie lub sposób bycia.
Jest obowiązkowa, staranna i dba o każdy nawet najmniejszy szczegół. Lubi skupić się na tym co robi i nienawidzi kiedy ktoś jej w tym przeszkadza. Liczbą imienia jest ósemka, która oznacza że Ilony wybierają życie surowe i zorganizowane. Kobiety te uwielbiają być odpowiedzialne, a co najważniejsze lubią mieć władzę. Nigdy nie zrażają się ilością czekających na nie zadań i zawsze podejmują wyzwanie. Dają przykład innym i są godne naśladowania. Co ciekawe nie lubią gdy życie uklada im się zbyt lekko.
Przyjaciele i znajomi zwracają się do niej używając zdrobnień takich jak: Ajlon, Ajlona, Dżajlon, Dżajlona, Dżaljonka, Dżilona, Filonek, Ikona, Ikula, Ikulka, Ikunia, Ikuś, Ila, Ilcia, Ileczka, Ilek, Ili, Ilka, Ilkuś, Ilo, Ilofona, Ilon, Iloncia, Iloncza, Ilonczi, Iloneczka, Ilonex, Ilonia, Ilonica, Ilonides, Ilonita, Ilonka, Ilonoida, Ilonqa, Ilonuś, Iloona, Iloraz, Ilosia, Ilośka, Ilson, Ilsonek, Ilu, Ilunia, Iluniek, Ilusia, Iluszka, Iluśka, Iluń, Ilą, Ineczka, Inia, Inka, Inusia, Inuś, Isia, Isiak, Isiek, Isiula, Iska, Iła, Jelonaaa, Jelonek, Jelonka, Lila, Lilka, Lilo, Lioncia, Lona, Loncia, Loneczka, Lonia, Lonica, Lonka, Lonuś,Lusia, Luś, Luśka, Ląka, Niocha, Nona, Noneczka, Nonka, Olinka

Znane imienniczki:

  • Ilona Felicjańska – polska modelka
  • Ilona Gierak – polska siatkarka
  • Ilona Łepkowska – polska scenarzystka
  • Ilona Ostrowska – polska aktorka
  • Ilona Senderek – polska łyżwiarka figurowa
Twoje imię
Jakie imię wybrać?