Modne imię Imieniny 16 września, Imię męskie

Kamila to imię pochodzenia łacińskiego. Ostatnimi czasy cieszy się dużą popularnością w Polsce. Szczęśliwą liczbą dla tego imienia jest trójka, która symbolizuje osoby o niepowtarzalnym charakterze. Są to indywidualistki, które pragną postawić na swoim.

Energiczna, pełna zapału i ochoty do działania. Cieszy się każdą chwilą życia i nigdy nie narzeka na to, co przynosi jej los. Jest to typ introwertyczki, która jest nieco zamknięta w sobie i ma swój mały świat. Nie lubi chwalić się swoimi sukcesami oraz osiągnięciami. Wie że i tak wcześniej czy później jej starania zostaną docenione. Kamila to także typ romantyczki, która czasem za dużo sobie wyobraża i po prostu jej senne marzenia nie współgrają z szarą rzeczywistością. Jest to kobieta bardzo wrażliwa. Łatwo zatem ją zranić nawet najmniejszym słowem krytyki. Czasami bywa zaborcza i nawet gdy poniesie porażkę walczy do końca, chociaż i tak znajduje się na straconej pozycji. Ma bardzo dobrą pamięć, co niekoniecznie jest cechą pozytywną, gdyż jeśli ktoś zajdzie jej za skórę Kamila stara się zawsze odegrać. Jeśli ktoś zadał jej ból lub pewną przykrość ona nigdy tak naprawdę nie może mu wybaczyć.

Zwykle trzyma się na uboczu i nie wierzy w fałszywe przyjaźnie, które tylko z pozoru wydają się być prawdziwe. Jako małe dziewczynki raczej nie przykładają się do nauki, bo po prostu nie zależy im na dobrych wynikach. Jednak w późniejszym życiu zawodowym odnoszą liczne sukcesy. Są zdeterminowane w tym co robią i zawsze mają silną wolę walki. Niestety mimo ponadprzeciętnej inteligencji są bardzo leniwe i ciężko zachęcić je do pracy, nawet oferując pokaźne sumy. Szukają prawdziwej miłości, ale same nie są do niej gotowe. Lepiej żeby nie wchodziły w związek małżeński, bo to grozi szybkim rozwodem.

Znane imienniczki:

  • św. Kamila z Carcassonne – francuska święta katolicka, lokalnie czczona w Tuluzie
  • Kamilla Baar – polska aktorka
  • Camilla Belle – amerykańska aktorka
  • Kamila, księżna Kornwalii (Camilla Parker Bowles) – księżna Kornwalii, obecna żona księcia Karola
  • Kamila Chudzik – polska lekkoatletka
  • Camille Pin – francuska tenisistka
  • Kamila Skolimowska – polska lekkoatletka
Twoje imię
Jakie imię wybrać?