Modne imię Imieniny 17 listopada, 4 listopada, 5 lipca, 5 sierpnia, 9 maja, Imię żeńskie na K

Karolina to imię pochodzenia starogermańskiego. Wywodzi się od słowa „charal, carl”. Dlatego też francuskim odpowiednikiem imienia Karolina jest Charlotte. W Polsce Karolina to żeński odpowiednik imienia Karol. W naszym kraju pojawiło się około XIX wieku. Natomiast w dzisiejszych czasach jest ono jednym z najbardziej popularnych imion.
Karolina to kobieta, która lubi porządek i organizację, dlatego też zawsze jest dobrze zorganizowana i zwykle wszystko co sobie zaplanuje idzie po jej myśli. Jest sumienna i obowiązkowa.

Gdy ma jakieś zadanie do wykonania zawsze stara się doprowadzić je do końca i wykonać je jak najlepiej. Najlepszym dla niej zawodem jest zawód projektantki, bo ten talent przejawia się u niej już od dziecka. Karolina lubi przemeblowywać pokoje i zmieniać wystrój, a wszystko po to by osiągnąć idealną wizję.
Jest to osoba bardzo towarzyska. Lubi otaczać się gronem przyjaciół i często się z nimi spotykać. Ponad wszystko jednak ceni sobie kontakt z własną mamą. Jest idealną gospodynią domową i pragnie jak najwcześniej założyć rodzinę, bo czuje że spełni się najlepiej w tej roli. Jako pracownik Karolina wykazuje się ogromnym zaangażowaniem i sumiennością. Nigdy nie miesza pracy z życiem rodzinnym.

Mówi się, że Karoliny są wszechstronnie uzdolnione. Nauka przychodzi im z łatwością, a przy tym ich pracowitość sprawia, że w każdej dziedzinie odnoszą sukcesy. Są bardzo mądre i dlatego też biorą udział w różnych konkursach, zgarniając przy tym wszelkie nagrody. Każdy kto je zna stwierdzi, że to kobiety bardzo miłe i sympatyczne, które po prostu dają się lubić.

Znane imienniczki:

  • Karolina Gorazda – polska modelka, Miss Polonia z roku 2003
  • Karolina Kosek – polska siatkarka
  • Karolina Pawłowa – rosyjska poetka, malarka i tłumaczka
  • Karolina Sawka – polska aktorka
  • Karolina Wajda – polska aktorka i choreograf
  • Karolina Zakrzewska – Miss Polski z roku 2007
Twoje imię
Jakie imię wybrać?