Imię: Konstancjusz – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Konstancjusz? Kiedy są imieniny Konstancjusza i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Konstancjusz

Konstancjusz to imię męskie, wywodzące się od łacińskiego słowa ‚constans’ oznaczającego „stały”, „prawidłowy”. Patronem imienia jest św. Konstancjusz – biskup, zaś jego żeńskim odpowiednikiem – imię Konstancja. W Polsce pojawia się niezwykle rzadko. Największą popularnością cieszy się w krajach prawosławnych.

Osoby o tym imieniu charakteryzuje niezmienność opinii i przekonań. Trudno nakłonić ich do zmiany decyzji, uparcie trwają przy swoim. Pomimo całej swojej konsekwencji, potrafią doskonale współpracować z innymi. Świetnie dogadują się również z ludźmi o odmiennych poglądach.

Urodzeni indywidualiści. Nie lubią być uzależnieni od kogoś lub czegoś. Mają niepokorną duszę. Sami wyznaczają sobie prawa i reguły.

Lubią zaczynać od początku i budować wszystko od podstaw. Swoje miejsce odnajdują tylko tam, gdzie powstają nowe, nieznane im jeszcze rzeczy. Często sami zajmują się planowaniem, budownictwem lub projektowaniem.

Zazwyczaj wiedzą, czego chcą, mają jasno określone cele i pragnienia. Ich zainteresowania są dość ograniczone. Nie lubią tracić czasu ani energii na niepotrzebne kontakty społeczne.

Preferują twarde reguły i skomplikowane rozwiązania. Wygodne i dostatnie życie zdecydowanie nie jest dla nich. Często zajmują stanowiska kierownicze. Są wtedy bardzo wymagający i stanowczy wobec swoich podwładnych. Nie można u  nich liczyć na żadną taryfę ulgową.

Imieniny Konstancjusza

Konstancjusz imieniny może obchodzić w następujące dni: 29 stycznia, 25 lutego, 26 sierpnia, 23 września, 5 października, 30 listopada oraz 12 grudnia.

Znani imiennicy

  • Konstancjusz II – cesarz rzymski w latach 337-361
  • Konstancjusz I Chlorus – cesarz rzymski z tytułem cezara od 293, a augusta 305 do 306 roku, ojciec Konstantyna I Wielkiego
  • Konstancjusz III – generał za panowania cesarza Honoriusza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *