Modne imię Imieniny 15 marca, 2 marca, 25 lipca, Imię męskie na K

Imię Krzysztof pochodzi od greckiego słowa ‚Christophoros‚ i oznacza tyle, co „przynoszący Chrystusa” lub „noszący w sobie Chrystusa”.

Osoby o tym imieniu cechuje niebywała odwaga, spryt i zaradność. Zazwyczaj bez najmniejszego problemu radzą sobie z wszelkimi trudnościami i przeciwnościami losu. Są pewni siebie, lubią przygody i ryzyko. Mówi się o nich, że są ludźmi czynu.

Wszystko, co dla nich nowe i nieznane, traktują jak wyzwanie. Ich wrodzona ciekawość i skłonność do podejmowania ryzykownych decyzji sprawia, że sami muszą przekonać się, co jest „po drugiej stronie”. Urodzeni podróżnicy. Potrzebują w życiu ciągłych zmian. Nie znoszą, gdy coś staje im na przeszkodzie. Nie tolerują zakazów.

Przysłowie „Zakazany owoc smakuje najlepiej” idealnie odzwierciedla ich osobowość. Wszystko bowiem, co nieosiągalne, pociąga ich najbardziej. Zawsze realizują swoje plany i postanowienia. Jednak, gdy coś im nie wyjdzie, z niesłychaną lekkością zmieniają powzięte raz decyzje.

Wiele rzeczy robią „na próbę”, nie lubią za długo przebywać w jednym miejscu. Monotonia i nuda zwyczajnie nie są dla nich.

Interesują się wieloma rzeczami naraz i wszystko próbują robić w jednym czasie. Stąd też ludzie mogą zarzucać im chaotyczność i niedbalstwo. Zazwyczaj największe sukcesy odnoszą tam, gdzie chodzi o pomysły i popisy, zaś najmniejsze w dziedzinach, które wymagają od nich systematyczności i wysiłku.

Bardzo łatwo zjednują sobie ludzi. Na ogół cieszą się sympatią i zaufaniem innych.

Twoje imię
Jakie imię wybrać?