‘Imię męskie na D’ Imię

Modne imię:

Donald – imię pochodzenia celtyckiego, wywodzi się od słowa Dombnall ‘władca świata’. W naszym kraju występuje niezwykle rzadko. Otóż, większość rodziców rezygnuje z nadania tego imienia dziecku, ponieważ kojarzy się ono z bohaterem bajki Disney’a i w ostatnim czasie także z premierem Polski, który przez wielu odbierany jest negatywnie. Po pierwsze, musimy wspomnieć o tym, że mężczyzna o tym imieniu cechuje się silnym charakterem, jest nieustępliwy, stanowczy i trudno go przekonać do swoich racji, jeśli się z nimi nie identyfikuje. Przede wszystkim, ma jasno określone plany na przyszłość i wytrwale dąży do osiągnięcia zamierzonych celów, nigdy nie zawraca z raz obranej drogi. Z pewnością, dba o dobre wykształcenie, które jest mu pomocne w osiągnięciu kariery. Potrafi wyrobić sobie dobre kontakty, szybko nawiązuje nowe znajomości, co też ma mu pomóc w realizacji jego wizji.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Donat – imię pochodzi od łacińskiego Donatus, które oznacza darowany przez Boga, podobną etymologię posiada imię Teodor oraz Bożydar. Warto podkreślić to, iż w pierwszych wiekach chrześcijaństwa było ono bardzo popularne, natomiast w Polsce pojawiło się dopiero w XIV wieku. Obecnie, po stuleciach zapomnienia jest na nowo odkrywane, bowiem rodzice coraz częściej nadają je swemu ukochanemu synkowi, gdyż brzmi oryginalnie.

Nie ulega wątpliwości to, że Donat to człowiek bardzo gościnny, który cieszy się z wizyty gości, nawet niezapowiedzianych. Ponadto, to życzliwa osoba, chętnie pomagająca innym w potrzebie. Z pewnością, ogromną zaletą Donata jest duże poczucie humoru, dlatego bywa duszą towarzystwa, ale tylko w zaufanym gronie przyjaciół, bowiem z natury jest mało odważny i trochę nieśmiały. A, co najważniejsze Donek posiada dobre serce, dlatego nie jest w stanie wyrządzić komuś celowo krzywdy. Jednak, gdy ktoś mu się sprzeciwia, może stać się gwałtowany i jeszcze zacieklej broni swego stanowiska, ponieważ jest nieskory do ustępowania. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Dorian – imię męskie pochodzenia greckiego. Imię to pochodzi od nazwy plemienia greckiego – Dorów. Według mitologii greckiej plemię to wywodzi swoje początki od herosa Heraklesa. Imię to zyskało pewną popularność dzięki powieści Oscara Wilde’a pt. Portret Doriana Greya. Imię to występuje w Polsce od niedawna.

Mężczyźni o imieniu Dorian należą do spokojnych marzycieli i idealistów. Niezwykle ważne są dla nich w życiu wyższe ideały, wzniosłe idee i wartości, które starają się realizować. Nieustannie dążą do uczestniczenia w wielkich sprawach, do robienia wielkich, ważnych rzeczy, do życia wedle ideałów. Mają skłonności do marzycielstwa, do bujania w obłokach. Lekceważą banalne, przyziemne, codzienne sprawy, ale jednocześnie są doskonałymi obserwatorami świata i ludzi, na które to elementy spoglądają z filozoficznym dystansem. Dorian ma niezwykle wygórowane ambicje i bogatą, twórczą wyobraźnię, co w konsekwencji sprawia, iż mamy do czynienia z ciekawą osobowością, nieczęsto jednak osiągającą sukcesy zawodowe. Brakuje Dorianowi praktycyzmu, przedsiębiorczości i zdroworozsądkowego podejścia do życia, by swe marzenia i idee przełożyć na praktykę życiową i wymierne efekty.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Dionizy – imię męskie pochodzenia greckiego. Pochodzi ono od imienia boga Dionizosa. W Polsce imię notowane w dokumentach już w XIII wieku, ale rzadko występujące.

Mężczyźni o imieniu Dionizy są naturami spokojnymi i rozważnymi. Posiadają stały charakter i niezmienne przekonania. Najbardziej charakterystycznymi cechami Dionizego jest pewna bierność i uległość – nie lubi działać, nie lubi konkurować z innymi, walczyć ani pokonywać wszelkich przeszkód w każdej dziedzinie życia. Unika także dużej odpowiedzialności, woli przerzucić ją na innych niż samemu decydować o ważnych sprawach. Za tą biernością i pokojowym usposobieniem kryje się wrażliwość. Dionizy nie będzie podejmował wielu działań i wysiłków, nie będzie ryzykował, gdyż boi się porażek, źle znosi niepowodzenia, konflikty i konfrontacje. W życiu zawodowym nie dąży do osiągania sukcesów ani prestiżu społecznego i zawodowego. Woli mniejsze, skromniejsze i mniej odpowiedzialne zadania. Nie przykłada wielkiej wagi do obowiązków zawodowych, ale stara się także nie zaniedbywać ich. Mężczyźni ci są zazwyczaj milczący i zawsze spokojni – niezwykle trudno wyprowadzić ich z równowagi. Często w trudnych sytuacjach przejawiają bezradność.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Damazy – imię męskie pochodzenia greckiego. Wywodzi się od greckiego słowa „damadzu”, które oznacza „zdobywać, podbijać”. Imię Damazy oznacza więc „ten, który zdobywa” lub „zdobyty, ujarzmiony, łagodny”.

Mężczyźni o imieniu Damazy są przedsiębiorczymi, zaradnymi i mądrymi ludźmi. Doskonale prowadzą swoje interesy, a sprzyja temu to, iż w głowie mają pełno pomysłów, planów do realizacji i interesujących koncepcji, które chcą wprowadzić w życie. Mogą przy tym wykazywać pewne niezdecydowanie i chwiejność, a od nadmiaru pomysłów i idei czasami bywają niekonsekwentni w działaniu. Mimo  wszystko chętnie wypełniają obowiązki na nich nałożone i te, które sami na siebie wzięli. W sytuacjach kryzysowych bywa władczy i stanowczy, potrafi pokierować trudną sprawą do końca, przejąć kontrolę nad trudnym przedsięwzięciem, choć w głębi duszy pozostaje zawsze niepewny siebie. Choć czuje niejednokrotnie, że nie ma racji, nie przyzna się do tego, ale dalej będzie szedł przed siebie i kontynuował rozpoczęte przedsięwzięcie. Wszelkie trudności, klęski i porażki znosi mężnie – bez narzekań, bez skarżenia się i użalania nad sobą.

Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?