‘Imię męskie na E’ Imię

Modne imię:

Ezechiel- imię pochodzenia biblijnego, wywodzi się od hebrajskiego słowa Jechezkel oznaczającego ‘Bóg umacnia’. Trzeba powiedzieć o tym, iż to imię było noszone przez wielu świętych i błogosławionych kościoła katolickiego. Obecnie, jest nieco zapomniane, nadawane chłopcom rzadko, gdyż uważane jest za niemodne.

Przede wszystkim, mężczyzna o tym imieniu jest zazwyczaj osobą bardzo religijną, wierną swoim przekonaniom, pokładającą ufność w Bogu. Poza tym, cechuje się dużą kulturą osobistą, zawsze wie, jak się zachować w danej sytuacji, dlatego jest dla swoich bliskich i znajomych wzorem postępowania. Ponadto, ceni sobie uczciwość i prawdomówność, gdyż uważa, ze kłamstwo jest uwłaczające dla godności człowieka. Oprócz tego, Ezechiel często występuje w obronie słabszych, w szczególności kobiet i dzieci, nie potrafiących zadbać o siebie. Obca jest mu również zazdrość, nigdy nie życzy źle innym, cieszy się z tego, co posiada. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Eustazy – imię pochodzenia greckiego, jego pierwszy człon eu-  oznacza ‘dobrze’, zaś drugi stás(is) ‘trwanie, wytrwałość’, a więc mężczyzna o tym imieniu jest wytrwały w czynieniu dobra. Ponadto, używane jest również zamiennie z imieniem Eustazjusz. Warto zwrócić uwagę na to, iż imię Eustazy praktycznie nie występuje w naszym kraju, gdyż nadawane jest chłopcom sporadycznie, raz na kilka lat.

Przede wszystkim, mężczyzna o tym imieniu jest typem realisty, który nie daje się unieść wielkim uczuciom, tylko trzeźwo patrzy na różne sprawy. Ponadto, nie ma w zwyczaju uganiać się za nierealnymi marzeniami, ponieważ uważa, iż należy cieszyć się z tego, co się posiada, a nie tracić czasu na pogoń za mrzonkami. Poza tym, ważna jest dla niego rodzina, której poświęca cały swój wolny czas, w szczególności uwielbia spędzać wakacje z żoną i dziećmi na łonie natury. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Ernest – imię pochodzenia staroniemieckiego, wywodzi się od słowa ernust ‘poważny, uparty, wytrwały’. Należy znaczyć, że to imię pojawiło się w Polsce już w wieku XII, jednak dużą popularnością cieszy się wyłącznie na Śląsku. Nie ulega wątpliwości to, iż mężczyzna o tym imieniu jest typem marzyciela, który wyróżnia się niesamowitą wyobraźnią. Ponadto, zawsze podąża swoimi ścieżkami i niewiele osób jest w stanie dostać się do jego wyimaginowanego świata.

Oczywiście, kocha przebywać w towarzystwie innych osób, ale tylko dlatego że ma komu opowiadać swoje niezwykłe przygody, które nawiasem mówiąc, są przeważnie zmyślone. Oprócz tego, jest pasjonatem niezwykłych, można nawet rzec, iż niebezpiecznych zadań, których nikt nie chce się podjąć Ernest kocha ryzyko, często robi coś, później myśli i nieustannie naraża swoje zdrowie i życie podczas wykonywania zadań, które mają na celu udowodnić, jaki to on jest odważny. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Emanuel – imię biblijne, wywodzi się od słowa hebrajskiego Immanuel ‘Bóg z wami’. Trzeba powiedzieć, iż w Piśmie Świętym często tak nazywany jest Mesjasz. W Polsce występuje ono niezwykle rzadko, za to ogromną popularnością cieszy się w krajach hiszpańskojęzycznych i we Włoszech.

Warto podkreślić to, iż mężczyzna o tym imieniu na ogół jest spokojny, opanowany, nie daje się ponieść emocjom. Poza tym, często rozmyśla nad różnymi kwestami, ale nie można powiedzieć, iż jest on skory do działania. Ponadto, wszystkie powierzone mu zadania wykonuje dokładnie, ale niestety też bardzo wolno, co denerwuje nie tylko jego przyjaciół, ale głownie współpracowników, którzy muszą często na niego czekać albo go wyręczyć w niektórych obowiązkach, na których realizację brakuje mu czasu.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Eliasz – imię pochodzące z języka hebrajskiego, wywodzi się od słowa Elijahu, które znaczy „Jahwe jest Bogiem moim”. Przede wszystkim, to imię jest znane z Biblii, bowiem nosiło je dwóch proroków ze Starego Testamentu. Poza tym, w Polsce prawdopodobnie było już używane w późnym średniowieczu, ponieważ pierwsze zapiski na jego temat datowane są w wieku XIII. Obecnie, nosi je co najmniej 1000 panów w różnym wieku.

Warto zwrócić uwagę na to, że mężczyźni o tym imieniu są bardzo spokojni, opanowani, w związku z czym trudno ich zdenerwować, gdyż w każdej sytuacji, nawet bardzo trudnej, zachowują zimną krew i nie podejmują decyzji pod wpływem emocji. Eliasz to także bardzo uczuciowa osoba, wrażliwa na krzywdę innych, dlatego rewelacyjnie się sprawdza w roli psychologa, bowiem potrafi słuchać ludzi i chętnie udziela im pomocy. Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?