‘Imię męskie na F’ Imię

Modne imię:

Filemon – imię pochodzenia greckiego, wywodzi się od słowa  philé ‘miłuję, kocham’ lub od phil-mosýn ‘życzliwość, życzliwy, przyjazny’. W Polsce pojawiło się wieku XV i znane było jaki Filimon (Philimon). Ponadto, jego skróconą formą jest imię Filon. Trzeba przyznać, iż w naszym kraju nigdy nie cieszyło się wielką popularnością. Obecnie, nadawane jest sporadycznie, gdyż większości kojarzy się ono z kotem Filemonem, postacią z filmów animowanych, w związku z czym uznawane jest za śmieszne i raczej nieodpowiednie dla dziecka.

Mężczyzna o tym imieniu charakteryzuje się optymistycznym usposobieniem, zawsze wierzy w sukces swoich działań i niezwykle rzadko się załamuje. Filemon jest również bardzo koleżeńską osobą, która chętnie niesie innym pomoc w potrzebie. Przede wszystkim, na jego twarzy zawsze gości uśmiech, a do jego największych zalet możemy zaliczyć wielkie poczucie humoru. Ponadto, jest on szczodrym człowiekiem, dzielącym się tym, co posiada nie tylko z rodziną, ale i z przyjaciółmi. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Flawian – imię męskie pochodzenia łacińskiego. Imię pochodzi od nazwy rzymskiego rodu Flawiuszów, a miano to z kolei wywodzi się od łacińskiego słowa flavus, oznaczającego „płowy, żółty, złoty”.

Mężczyźni o imieniu Flawian należą do flegmatycznych, spokojnych natur, które niezwykle rzadko okazują gwałtowne lub namiętne emocje i bardzo trudno wzbudzić w nich gwałtowne, żywe reakcje. Wszystko przyjmują ze stoickim spokojem i łagodnością, wyznając zasadę, iż silne emocje i namiętności zaciemniają właściwy, rozsądny ogląd rzeczy. Bardzo zrównoważeni, spokojni, wyrozumiali, opanowani, zawsze potrafią bez nerwów i emocji podejść do każdej, nawet najtrudniejszej sprawy. Niezwykle trudno stwierdzić czy Flawian nie odczuwa w ogóle silnych emocji czy potrafi doskonale nad nimi panować. Przez otoczenie postrzegany jest jako opanowany i przez to silny wewnętrznie mężczyzna. Zazwyczaj potrafi on także patrzeć na świat, na innych ludzi i przede wszystkim na siebie obiektywnie, potrafi przyznać się do błędu, znaleźć źródło problemów i ocenić celnie sytuację.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Florian – imię pochodzące z języka łacińskiego, wywodzące się od imienia Florus, do którego dodano przyrostek -ianus. Zatem Florianus oznaczało pierwotnie „należący do Florusa”. Z kolei imię Florus to przymiotnik oznaczający „kwitnący”. Niektórzy wywodzą imię Florian od słowa „florentis”, mającego to samo znaczenie co „florus”. Florian nalezy do najstarszych europejskich imion, w Polsce występuje od XII wieku, jednak nigdy nie zyskało większej popularności. Święty Florian jest patronem strażaków.

Florian ma naturę cierpliwą i spokojną. Kiedy jednak coś nie układa się po jego myśli, potrafi wybuchnąć gniewem i stać się przykry i dokuczliwy dla otoczenia. Cechuje go samodyscyplina, dobra organizacja i łatwość dostosowywania się do każdej sytuacji. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Imię męskie pochodzące od łacińskiego słowa ‚felix’, oznaczającego „łaskawy”, „szczęśliwy”. Żeńskim odpowiednikiem jest imię Feliksa i Felicja.

Można śmiało stwierdzić, że Feliks to urodzony farciarz. Posiada świetne wyczucie chwili, precyzyjnie i trafnie ocenia sytuacje, doskonale zna się na ludziach. Jego ponadprzeciętna intuicja perfekcyjnie podpowiada mu, komu ufać, a od kogo lepiej trzymać się z daleka. Mało tego – ma doskonałą rękę do interesów, dzięki czemu odnosi spore sukcesy na polu zawodowym. Krótko mówiąc: szczęście mu sprzyja. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Imię Franciszek zyskało na popularności dzięki św. Franciszkowi z Asyżu. Wywodzi się ono z języka włoskiego i oznacza człowieka wolno urodzonego.

Osoby o tym imieniu charakteryzuje niesamowita precyzja, rzetelność i poczucie obowiązku. Są bardzo przywiązani do tradycji, kochają wszystko to, co praktyczne i trwałe. Z optymizmem patrzą w przyszłość, nie boją się tego, co przyniesie dzień. Choć najlepiej czują się pośród tego, co jest im doskonale znane, starają się śledzić wszelkie nowinki technologiczne i odważnie stawiać im czoła. Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?