‘Imię męskie na J’ Imię

Modne imię:

Juda – imię pochodzenia hebrajskiego, wywodzi się od słowa  יהדה jehudah  ‘chwała Jahwe’. Ponadto, często jest używane zamiennie z imieniem Judasz. Natomiast w Piśmie Świętym niejednokrotnie bywa zapisywane jako Ioudas. W naszym kraju jest niezwykle rzadko nadawane, bowiem jednoznacznie kojarzone jest z Judaszem, zdrajcą Jezusa.

Warto podkreślić to, iż mężczyzna o tym imieniu jest opanowany, obce są mu huśtawki emocjonalne, często przez znajomych jest odbierany jako człowiek, którego nic ani nikt nie jest w stanie wyprowadzić z równowagi. Poza tym, Juda preferuje samotność, bowiem we własnym towarzystwie czuje się najlepiej. Nie znosi wielkich zbiorowisk, woli zaszyć się gdzieś w kącie, aby nikt mu nie przeszkadzał w rozmyślaniach i nie prosił go o publiczne zabranie głosu, czego po prostu nie cierpi robić, chociaż posiada niesamowity dar do przemawiania. Cechuje go skromność i brak wygórowanych ambicji. Nie liczy się dla niego wielka kariera zawodowa ani sława czy pieniądze. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

 Jeremi – imię  hebrajskie, stanowi formę pokrewną imienia Jeremiasz wywodzącego się od zwrotu Jirme-jabu ‘Jahwe, podnieść mnie z nędzy i upadku’, a więc może określać ‘mężczyznę wywyższonego przez Boga’. W naszym kraju pojawiło się w dobie średniowiecza, gdzie cieszyło się umiarkowanym zainteresowaniem, a obecnie należy do bardzo rzadkich imion męskich.

Przede wszystkim, mężczyzna o tym imieniu jest opanowany, kiedy wymaga tego sytuacja, woli ustąpić niż wdawać się w sprzeczki. Posiada przyjacielskie usposobienie, zawsze tryska dobrym humorem, a z jego twarzy nie znika uśmiech. Warto podkreślić to, iż Jeremi jest niezwykle wrażliwy, ale za to stały w swoich uczuciach i postanowieniach. Ponadto, potrafi się przystosować szybko do nowych miejsc, nigdy nie narzeka, tylko docenia to, co posiada. Oczywiście, jego życie rodzinne upływa w harmonii, szczęściu i dostatku, gdyż Jeremi jest wzorowym mężem i ojcem, który dba o swoją rodzinę. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Jeremiasz – imię pochodzenia hebrajskiego, wywodzi się od zwrotu Jirme-jabu ‘Jahwe, podnieść mnie z nędzy i upadku’, a więc może ono oznaczać ‘mężczyznę wywyższonego przez Boga’. Oczywiście, kojarzone jest głównie z postacią proroka o tym imieniu. W Polsce znane jest już od średniowiecza i w tej epoce występowało w formach Jeremi, Jerema. Współcześnie, nadawanie jest niezwykle rzadko.

Warto podkreślić to, że Jeremiasz to mężczyzna, który jest w działaniu, zawsze wprowadza w czyn, to, co sobie wcześniej zamierzył. Ponadto, często wspiera innych i nie zależy mu na tym, by zrobić wielką karierę. Poza tym, działa instynktownie, wie, jakimi metodami posłużyć się w danej sytuacji, gdyż w danym momencie wyczuwa czy lepszy jest dowcip, szyderstwo czy może ustępstwo. Kocha się w pięknie, nie znosi nijakości i przeciętności. Kiedy uważa, ze coś nie jest wystarczająco dobre dla niego, rezygnuje z tego. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Juliusz- imię pochodzenia łacińskiego, oznacza ‘człowieka należącego do rodu Juliuszów’. Z pewnością, należy do najpopularniejszych imion w starożytnym Rzymie. W Polsce pojawiło się w wieku XVIII, jednak uznanie zdobyło dopiero w wieku następnym oraz ogromną popularnością cieszyło się w latach 80. i 90. XX wieku.

W pierwszej kolejności należy powiedzieć o tym, iż Juliusz to osoba bardzo energiczna, ciągle posiadająca nowe pomysły, niesamowicie kreatywna bez względu na upływający czas. Można nawet rzec, iż nigdy się on nie starzeje, jest wiecznie młody, co widać na zawsze uśmiechniętej twarzy. Przede wszystkim, kocha świat, wszystko co go otacza, dlatego nigdy nie narzeka, tylko jest wdzięczny Bogu za ogrom szczęścia, który go spotyka. Oczywiście, Juliusz musi być w ciągłym ruchu, źle znosi przebywanie w zamkniętych pomieszczeniach, których po prostu nie cierpi. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Jordan – imię pochodzenia hebrajskiego, wywodzi się od słów yeor i Dan ‚rzeka Dan’. Przede wszystkim, większości osób kojarzy się ono wyłącznie z rzeką, w której Jezus Chrystus został ochrzczony przez Jana Chrzcielna. Warto zwrócić uwagę na, iż w Polsce to imię było już znane w wieku X, bowiem, do naszego kraju przybyło wraz z chrześcijaństwem. Niestety, nie zdobyło nigdy ono wielkiego uznania, a obecnie nosi je około 600 panów.

Mężczyzna o imieniu Jordan jest bardzo skrytą osobą, która nie lubi mówić o sobie i dzielić się swoimi uczuciami czy myślami z innymi. Przede wszystkim, wyróżnia się wielką inteligencją, w związku z czym jest on cenionym pracownikiem, który uwielbia się rozwijać się zawodowo. Kojonymi jego atutem jest subtelne poczucie humoru oraz niesamowita wrażliwość. Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?