‘Imię męskie na K’ Imię

Modne imię:

Kilian-imię będące angielskim, polskim i niemieckim odpowiednikiem celtyckiego imienia Cillian. Otóż, wywodzi się ono od słowa cellach i oznacza ‘wojna’ albo od wyrazu call znaczącego ‘kościół’, a więc może określać ‘małego bojownika, rycerza’ bądź ‘mnicha’. Warto zaznaczyć to, iż występowało ono w Polsce już od czasów średniowieczna, współcześnie należy do bardzo rzadkich imion.

Przede wszystkim, mężczyzna o tym imieniu jest bardzo opanowany, trudno wyprowadzić go z równowagi, dlatego można go nazwać oazą spokoju. Z pewnością, potrafi bronić swojego stanowiska i zawsze walczy o swoje, nigdy się nie poddaje, ponieważ nie jest to zgodne z jego naturą. Oczywiście, ma swoje zasady, którym zawsze jest wierny. Cechuje go sprawiedliwość i prawdomówność. Oprócz tego, nie ma w zwyczaju dużo mówić, raczej staranie dobiera słowa, dlatego jego wypowiedzi są logiczne i sensowne. Kilian jest także typem indywidualisty, najchętniej udaje się w samotne podróże, nie lubi gwaru ani ścisku miejskiego, w związku z czym najczęściej osiedla się na wsi, gdzie ma ciszę i spokój. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Kewin – imię pochodzenia celtyckiego, powstało od imienia Caoimhín st. irl. Coemgen, oznaczającego ‘ładny, przystojny’. Imię trafiło do Polski z języka angielskiego w latach 70. XX wieku. Ponadto w naszym kraju zostało spopularyzowane głównie za sprawą tytułowego bohatera filmów pt. „Kevin sam w domu” i „Kevin sam w Nowym Yorku”. Obecnie cieszy się ono umiarowym zainteresowaniem.

Należy podkreślić to, iż Kewin to indywidualista, który zawsze wszystko wie najlepiej i nigdy nikogo nie prosi o pomoc, bowiem sam rozwiązuje swoje kłopoty. Oczywiście, jest on niezwykle zaradny, potrafi bronić swoich racji i przekonać innych do własnego stanowiska. W związku z powyższym mężczyzna o tym imieniu to urodzony przywódca, polityk czy mówca, który potrafi pociągnąć za sobą tłumy. Ale mimo wielu zdolności nie dąży on do wielkiej kariery zawodowej, gdyż sprawy doczesne go męczą. Dlatego kiedy ma wolną chwilę, ucieka w świat marzeń, gdzie nikt nie ma prawa wstępu. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Konstanty- imię pochodzenia łacińskiego, wywodzi się od słowa constans ‘stały, niezmienny, nieustępliwy’. Imię to w Polsce występuje już od XIII wieku, a szczególną popularnością cieszy się na obszarach zamieszkiwanych przez wyznawców prawosławia. Warto podkreślić to, iż Konstanty to typ wodza, który wszystko wie najlepiej, dlatego nigdy nie pyta innych o zdanie, tylko wydaje rozkazy i bezwzględnie oczekuje ich wypełnienia. Poza tym, nie wdaje się w dyskusje z podwładnymi i nie interesują go ich poglądy na określony temat, w związku z czym jego pracownicy często nie mają łatwego życia.

Oczywiście, należy zwrócić uwagę na to, iż zazwyczaj staje on w obronie szczytnych ideałów, a jego osiągnięcia są uwiecznione na kartach historii. Niestety, mężczyzna o tym imieniu bywa apodyktyczny oraz niesympatyczny, w związku z czym nie posiada on wielkiego grona przyjaciół, a jego żona i dzieci czasami nie mogą z nim wytrzymać, bowiem jego perfekcjonizm doprowadza ich do szału. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Kazimierz – imię starosłowiańskie, pochodzące od staropolskiego Kazimir (Kazimirz, Kazimier, Kazimiar, Kaźmir), wywodzi się od słów kazi ‘niszczy’ oraz mir ‘pokój’, a więc oznacza ‘osobę, która może zniszczyć pokój’. W związku z tym, iż imiona średniowieczne często pełniły funkcję życzeń, dlatego zapewne nosiciel tego imienia miał sprawdzić się podczas wojen, które były charakterystyczne dla tego okresu. Warto podkreślić to, iż było często noszone przez książąt z rodów Piastów i Jagiellonów. Ogromnie popularne było także w latach 30., 40. i 50. XX wieku, obecnie należy do bardzo rzadkich imion męskich.

Przede wszystkim, mężczyzna o tym imieniu jest niesamowite uparty, dlatego życie z nim nie jest łatwe. Ponadto, cechuje go ogromna ambicja, zawsze dąży do celu, musi posiadać to, co jest najlepsze i być najdoskonalszy w różnych dziedzinach, zwłaszcza w pracy. Poza tym, Kazimierz jest zadziorny, zawsze musi wyjść na jego, a co najważniejsze potrafi sobie podporządkować grupę, dlatego świetne sobie radzi na kierowniczych stanowiskach. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Klaudian – imię pochodzenia łacińskiego, zostało utworzone od rzymskiego rodu Klaudiuszów (Claudius) za pomocą przyrostka –ianus, wskazującego na pochodzenie lub przynależność. Obecnie, jest ono niezwykle rzadko nadawane w naszym kraju, gdyż przez wieki było systematycznie wypierane przez imię Klaudiusz. Oczywiście, mężczyzna o imieniu Klaudian jest bardzo dobrze wychowany, posiada nienaganne maniery, a przez kobiety postrzegany jest jako dżentelmen i wymarzony kandydat na męża.

Nie ulega wątpliwości to, że przywiązuje ogromną wagę to swego wizerunku, zawsze jest dobrze ubrany, wie, co jest modne, ale z drugiej strony nie ma obsesji na punkcie markowej odzieży. Poza tym, szczerze oddany swej rodzinie, gotów jest poświecić dla niej wszystko, bowiem żonę i dzieci stawia na pierwszym miejscu. Bywa też typem domatora i niechętnie opuszcza rodzinne strony, chyba że w podróż udaje się ze swoimi bliskimi. Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?