‘Imię męskie na N’ Imię

Modne imię:

Noe – imię pochodzenia semickiego, oznaczające ‘odpoczynek, pocieszenie’. Przede wszystkim, znane jest ono za sprawą bogobojnego i sprawiedliwego człowieka, który został wraz ze swoją rodziną ocalony przez Boga przed potopem. W naszym kraju to imię jest mało znane i nadawane chłopcom sporadycznie.

Warto podkreślić to, iż mężczyzna o tym imieniu jest prawą osobą, która żyje zawsze w zgodzie z własnym sumieniem. Nigdy nie łamie prawa, bowiem byłoby to sprzeczne z jego przekonaniami i naturą. Poza tym, to człowiek niezwykle religijny, który zawsze powierza się opiece Bogu. Ale nigdy też nie obnosi się ze swoją pobożnością, raczej woli się modlić w zaciszu własnego domu, kiedy nikt go nie widzi. Z pewnością, ogromną jego zaletą jest dobre serce. Otóż, jest wyczulony na krzywdę innych, którym zawsze się stara pomóc czy to finansowo, czy też służy im dobrą radą. Oprócz tego, cechuje go pogoda ducha, nigdy nie narzeka, wręcz przeciwnie często na jego twarzy gości uśmiech, dlatego ogólnie jest bardzo lubianym człowiekiem. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Natan – imię pochodzenia hebrajskiego, wywodzi się od słowa נָתָן ‘dar, podarunek’, a więc może oznaczać mężczyznę ‘danego przez Boda”, w związku z czym posiada podobne znaczenie jak greckie imię Teodor czy polskie imiona Bożydar, Bogdan. Niektórzy etymolodzy przypuszczają, iż imię Natan powstało od skrócenia imienia Nataniel lub Jonatan. W naszym kraju cieszy się umiarkowanym zainteresowaniem, ale jego popularność z roku na rok wrasta.

Z pewnością, Natan to mężczyzna niezwykle pewny siebie, bardzo szybko dojrzewa psychicznie, czym imponuje wszystkim dookoła. Warto podkreślić to, że bardzo dokładnie ma sprecyzowane cele życiowe, do których wytrwale dąży, ale nigdy po trupach, bowiem bardzo ważny jest dla niego drugi człowiek. Poza tym, typ perfekcjonisty. Jeżeli podejmuje się jakiegoś zadania, to zawsze wykonuje je do końca  i to bardzo dokładnie. Ponadto, postrzegany jest jako sympatyczna osoba, dlatego zawsze wokół niego jest wielu ludzi, którzy uwielbiają przebywać w towarzystwie Natana. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Nikodem – imię pochodzenia greckiego, wywodzi się od słów nike ‘zwycięstwo’ i demos ‘lud, naród’, w związku z czym oznacza ono ‘bohatera ludu’. W naszym kraju znane jest od czasów późnego średniowiecza (XV w.). Obecnie, należy ono do rzadkich imion męskich, chociaż ogromną sławę przyniósł mu Nikuś Dyzma, bohater powieści T. Dołęgi-Mostowicza.

Przede wszystkim, mężczyzna o tym imieniu za wszelką cenę chce odkryć wszystkie tajemnice świata, poznać prawidła, które nim rządzą. Oczywiście, nie wierzy on nauce, tylko w swym dążeniu do prawdy zdaje się wyłącznie na intuicję. Ponadto, potrafi uznać za prawdę doniesienia o istnieniu paranormalnych zjawisk, bowiem wierzy w duchy, UFO, a także w to, co wskazuje mu magiczna różdżka czy wahadełko. A, co zabawne jest gotów bronić tezy, iż światem rządzą np. kosmici, spiskujący przeciwko mieszkańcom Ziemi. Dlatego często bywa obiektem drwin, gdyż większość znajomych i przyjaciół uważa go za duże dziecko i to w dodatku niesamowicie naiwne. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Norman – imię męskie pochodzenia germańskiego. Pochodzi od słowa northman, które oznacza „człowiek z północy”. Określenie to dotyczyło prawdopodobnie Wikingów.

Mężczyźni o imieniu Norman należą do życzliwych,wesołych osób, które łatwo nawiązują kontakty z innymi ludźmi i dzięki swemu serdecznemu usposobieniu są lubiani w towarzystwie. Bardzo inteligentni, bystrzy, zręczni, przedsiębiorczy, doskonale odnajdują się w każdych warunkach i każdej sytuacji. Zazwyczaj są bardzo spokojni, opanowani, niezmiernie trudno wyprowadzić ich z równowagi. Norman zna swoją wartość, pewny jest swoich racji. W życiu kieruje się przede wszystkim rozsądkiem, rozwagą, praktycznością. Nie lubi podejmować ryzyka, nie lubi wszelkiej rywalizacji, konkurowania z innymi. Woli jasno sprecyzowane zadania, które ma wykonać. Świetnie wypełnia swoje obowiązki zawodowe wówczas, gdy ma pozostawiony margines swobody i niezależności; ciągłe nadzorowanie i sprawdzanie jego pracy sprawia, iż stresuje się, nadmiernie przejmuje i w konsekwencji popełnia błędy.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Narcyz – imię męskie greckiego pochodzenia, wywodzące się od słowa narkissos, oznaczającego „narcyz”, które z kolei pochodzi od wyrazu „narkao” znaczącego tyle, co „odurzający, znieczulający„. Imię to znane jest przede wszystkim z mitologii greckiej – młodzieniec Narcyz wpatrywał się tak długo w swe piękne oblicze odbite w wodzie, iż zmarł zakochany w swoim wizerunku. W Polsce imię to występowało już w 1495 roku, a kilku świętych i dwóch błogosławionych (narodowości polskiej) nosiło to imię.

Mężczyźni o imieniu Narcyz należą do osób pewnych siebie, zdecydowanych i znających swoją wartość. Ogromną wagę przywiązują do tego, jak wypadają w oczach innych ludzi, co inni o nich mówią i myślą. Zawsze pewni siebie i swoich racji – zarówno w kontaktach zawodowych, profesjonalnych, jak i w kontaktach towarzyskich i miłosnych. Mimo tego wysokiego poczucia własnej wartości bywają bardzo wrażliwi na opinię innych ludzi, ulegają wpływom innych, poddają się ich woli. Trudno im obejść się bez towarzystwa, bez publiczności, bez aprobaty i odzewu innych ludzi.

Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?