‘Imię męskie na S’ Imię

Modne imię:

Stanisław – imię pochodzenia słowiańskiego, prawdopodobnie było formą życzenia, aby człowiek, który je nosi stał się w życiu sławny. Niektórzy etymolodzy uważają, że mogło oznaczać także człowieka sławnego z bogactwa, rodu, posiadanego domu. Trzeba wyraźnie podkreślić, iż jest to imię, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem i trudno byłoby wskazać okres w dziejach historii, w którym uznawane byłoby za niemodne. W pierwszej kolejności należy wspomnieć o tym, iż Stanisław do doskonały organizator, który ciągle wyręcza innych w ich obowiązkach. Przede wszystkim, cały czas coś za nich organizuje, załatwia, gromadzi. Na uwagę zasługuje fakt, że nie może on zrozumieć, dlaczego nikt nie jest mu wdzięczny za okazaną pomoc, mało tego wszyscy tylko mają jeszcze do niego pretensje, że wtrąca się w nieswoje sprawy. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Samson – imię biblijne, wywodzi się od hebrajskiego słowa oznaczającego ‘siłacz. Przede wszystkim, znane jest głównie znane za sprawą biblijnej postaci, której siła kryła się w długich włosach. W naszym kraju jest to imię niezwykle rzadkie, nadawane sporadycznie raz na kilka lat, raczej w artystycznych lub intelektualnych rodzinach.

Przede wszystkim, Samson to mężczyzna o silnym charakterze, niezłomny i nieulegający emocjom. Cechuje go opanowanie, gdyż w każdej nawet traumatycznej sytuacji, zachowuje zimną krew, bowiem nic nie jest w stanie go wzruszyć czy wyprowadzić z równowagi. Poza tym, jest on człowiekiem zaborczym, musi mieć wszystko co najlepsze, nie toleruje produktów gorszej jakości, w związku z czym nosi wyłącznie markowe ubrania i porusza się luksusowymi samochodami. Niestety, związek z nim nie należy do najłatwiejszych , gdyż jest niesamowicie zazdrosny, nie znosi gdy inna mężczyzna wpatruje się w jego ukochaną, co często kończy się nawet awanturą, chociaż małżonka zazwyczaj nie jest niczemu winna. Ponadto, dzieci mają z nim ciężko, ponieważ bezdyskusyjnie muszą przestrzegać jego zasad, które zwykle posiadają wiele do życzenia. Bywa apodyktyczny, w związku z czym kiedy są już dorosłe, zazwyczaj wyprowadzają się z domu, by uciec od jego ciągłych wymówek czy rozkazów. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Symeon – imię biblijne, pochodzi od hebrajskiego wyrażenia szim on ‘(Bóg) wysłuchał’. Pierwotnie było noszone przez wiele postaci biblijnych, m.in. przez Piotra Apostoła. Warto zaznaczyć to, że to imię jest bardzo popularne w wielu krajach, gdyż występuje w licznych językach, np. we francuskim, angielskim, niemieckim (Simon), hiszpańskim (Simon), łacińskim Simeonus, (Symeon), węgierskim (Semjén). W naszym kraju jest znane od średniowiecza, kiedy to pojawiło się w dwóch formach – Symeon i Szymon.

Symeon to osoba bardzo miła, kulturalna, otaczajaca się ludźmi. Przede wszystkim, poważnie podchodzi do życia, zawsze wie, czego che i nigdy nie podejmuje niepotrzebnego ryzyka. Oprócz tego, to typ racjonalisty, który nigdy nie ulega skrajnym emocjom, nie ucieka w świat marzeń ani nie ulega iluzji. Z pewnością, dla wielu jest autorytetem, ponieważ jest człowiekiem prawym, sprawiedliwym, zawsze postępującym w zgodzie z kodeksem prawnym i moralnym. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Sebastian – imię męskie pochodzenia greckiego. Pochodzi ono od greckiego słowa sebastos oznaczającego „czcigodny, dostojny, wysoko postawiony, mądry”. Znaczeniowo imię to odpowiada łacińskiemu Augustus. Patronem imienia jest św. Sebastian, męczennik, rzymski oficer i pretorianin. Jest on patronem łuczników i żołnierzy.

Mężczyźni o imieniu Sebastian należą z całą pewnością do idealistów. W życiu przyświecają im szlachetne wartości i idee i to one są dla niego ważniejsze niż praktyczne, zdroworozsądkowe zachowania i postawy. Prawie każdy Sebastian ma pewną idee fixe, której oddaje swoje życie, swój czas lub która określa w wyraźny sposób jego postępowanie i postawę życiową. W imieniu tej idei będzie kłócił się, walczył, uparcie dążył do realizacji działań związanych z tą ideą. Jest Sebastian zdecydowanym, silnym wewnętrznie, ale i dobrym i łagodnym mężczyzną. Praca odgrywa bardzo ważną rolę w jego życiu – daje mu możliwość realizacji swoich ideałów i wewnętrznych możliwości. Gdy ma jakieś problemy emocjonalne, interpersonalne, ratuje się wówczas pracą, która pomaga mu uzyskać równowagę wewnętrzną.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Szczepan – imię męskie, które pierwotnie jest spolonizowaną formą imienia Stefan. Oba imiona wywodzą się z języka greckiego, od greckiego słowa stephanos, oznaczającego „wieniec, korona, znak zwycięstwa”. Imię Szczepan powstało z imienia Stefan na skutek niewystępowania we wczesnym rozwoju języków słowiańskich głosek ‚F’. Patronem tego imienia jest święty Szczepan.

Mężczyźni o imieniu Szczepan są przede wszystkim ambitnymi, przedsiębiorczymi osobami, które wytrwale dążą do osiągnięcia postawionego sobie celu. Nigdy się nie poddają, po każdym upadku i każdym niepowodzeniu stają na nogi i zaczynają do początku. Nie boją się ryzykować, podejmować niepewnych rozwiązań i jednocześnie są ci mężczyźni bardzo trudnymi przeciwnikami – uparci, wytrwali, nieugięci, wierzący w siebie. Szczególną satysfakcję przynoszą Szczepanowi osiągnięcia i sukcesy, które kosztowały go wiele trudu. Mężczyźni o tym imieniu mają również silne poczucie odpowiedzialności – nie boją się ponieść konsekwencji swoich błędów, potrafią przyznać się do błędu. Jednocześnie nie przejmują się tym, co o nich mówią i myślą inni, ale konsekwentnie i uparcie dążą do wyznaczonego celu.

Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?