‘Imię męskie na W’ Imię

Modne imię:

Włodzimierz – imię męskie pochodzenia słowiańskiego. Imię to złożone jest z dwóch słów: Włodzi- , czyli „władać, panować” i  -mierz, któe pochodzi od starodawnego słowa mir, czyli „pokój”. Imię mogło więc oznaczać „tego, który panuje pokojowo” lub „tego, który panuje dzięki zaprowadzeniu pokoju”. Staropolską formą tego imienia jest Włodzimir.

Mężczyźni o tym imieniu są odpowiedzialnymi, poważnymi i obiektywnymi mężczyznami, na których zawsze można polegać. Szlachetni, prawi, zawsze uczciwi, są dobrymi i szanowanymi ludźmi. Najważniejszą wartością jest dla nich poczucie bezpieczeństwa, które daje im praca oraz silne więzi międzyludzkie. Swoją pracę traktują poważnie, zawsze solidnie i pilnie wywiązują się ze swoich obowiązków. Włodzimierz jest perfekcjonistą i skrupulatnym pracownikiem, nie obawia się ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Znakomicie radzi sobie z podjętymi obowiązkami, a często bywa niedoceniany przez współpracowników i pracodawców. Włodzimierz znakomicie funkcjonuje w większych grupach i strukturach, lubi wspólne działania i inicjatywy, chętnie angażuje się w towarzyskie i bezinteresowne wspólne projekty.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Waldemar – imię męskie pochodzenia germańskiego, wywodzące się od słowa oznaczającego „sławny władzą”, „ten, który jest sławny przez swoje panowanie”. Imię w Polsce znane już w średniowieczu, dużą popularność zyskało na początku XX wieku za sprawą postaci o tym imieniu w książce „Trędowata” Heleny Mniszkówny.

Mężczyźni o tym imieniu są samodzielnymi, niezależnymi i rozsądnymi osobami, konsekwentnie dążącymi do realizacji swoich celów. Waldemar zawsze dobrze wie, czego chce w życiu, a dzięki swojemu uporowi udaje mu się osiągnąć to, czego pragnie. Ma bardzo praktyczne podejście do życia, dzięki czemu świetnie wciela wszelkie plany i projekty w życie. Uparty, niezależny, nie lubi, gdy mu ktoś rozkazuje albo próbuje nim kierować. Mężczyźni ci są trudnymi przeciwnikami, gdyż po każdej porażce wstają na nogi i mocniejsi zaczynają walkę od początku. Nie lubią postępować według schematów i kroczyć utartymi ścieżkami. Trudno im dostosować się do innych ludzi, a innym trudno dowieść Waldemarowi, że się myli, że popełnił błąd, gdyż uparcie będzie trwał przy swoim.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Wirgiliusz – lub Wergiliusz; imię męskie pochodzenia łacińskiego, które oznacza „gałązkę winorośli„. Imię to wywodzi się od rzymskiego rodu Wirgiliuszów, Wergiliuszów. Dwóch świętych nosiło to imię.

Mężczyzna o imieniu Wirgiliusz jest zawsze energiczny, żywy i dynamiczny. Wszędzie go pełno, a czuje, że żyje dopiero wówczas, gdy dzieje się dużo wokół niego, a on może działać, planować, nadzorować, doradzać, wtrącać się, podejmować decyzje, zmieniać i reorganizować plany itp. Jego żywiołem jest ruch, ciągłe zmiany i zawirowania. Nudzi go stabilizacja, stałość i w takich warunkach czuje, że nie jest potrzebny, a jego życie traci swój sens. Z tego powodu uwielbiają zmiany w każdej dziedzinie życia, podróże, przeprowadzki. Dopóki nie znajdą pracy, która przyniesie im satysfakcję, będą zmieniać miejsca pracy często i pochopnie. Świetnie natomiast Wirgiliusz sprawdzi się w zawodach artystycznych – pasjonuje ich praca w teatrze, organizowanie spektakli i perfomance’ów, taniec, śpiew, aktorstwo. Jednocześnie za tą żywością i energicznością idzie żywa inteligencja analityczna i syntetyczna jednocześnie.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Wiesław – imię męskie pochodzenia staropolskiego. Pierwotnie była to skrócona forma imienia Wielisław, Wielesław. Oznaczało być może „tego, kto pragnie sławy”. Natomiast według Władysława Kopalińskiego jest to imię literackie wymyślone przez Wincentego Reklewskiego pod koniec XVIII wieku i spopularyzowane przez poemat Kazimierza Brodzińskiego pt. Wiesław , co jest zgodne z prawdą wedle ostatnich badań. Wiesław obchodzi imieniny 22 maja, 7 czerwca, 21 listopada, 9 grudnia.

Mężczyzna o imieniu Wiesław jest energicznym, przedsiębiorczym człowiekiem, szczerym i bezpośrednim. Pociąga go wszelka nowość i każda forma władzy. Ma przy tym wygórowaną ambicję i zawsze będzie uważał, że jest niedoceniany przez otoczenie. Życie zawodowe to ta dziedzina życia, w której będzie odnosił sukcesy i w której będzie realizował swe możliwości. Mężczyźni ci są bardzo pracowici, a za tą pracowitością często idą sukcesy i władza. Przy tej ambitności, przedsiębiorczości i pewności siebie zdarza mu się nie liczyć się ze zdaniem innych, lekceważyć ich potrzeby i poglądy. Często ryzykuje i podejmuje decyzje, które w konsekwencji okazują się być zbyt pochopne.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Walentyn – a także Walenty, imię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od przydomka Valentinus, utworzonego z kolei od łacińskiego słowa valens oznaczającego „mocny, silny, zdrowy”. Imię to było notowane w Polsce od XIII wieku w formie Valentinus, natomiast formy Walenty i Walentyn pojawiły się w XV wieku. Imię to było bardzo popularne w XVI wieku. Święty Walenty jest patronem Limanowej (miasto w południowej Polsce, w Beskidzie Wyspowym). Walentyn i Walenty obchodzą imieniny m.in. 13 listopada, 24 listopada, 2 grudnia, 13 grudnia, 1 stycznia, 7 stycznia, 14 lutego, 16 marca, 16 lipca, 2 września, 16 października.

Mężczyzna o imieniu Walentyn łączy w sobie kontrastowe i zdawałoby się przeciwstawne cechy. Jest sentymentalnym introwertykiem, ważniejszy jest dla niego wewnętrzny świat niż otoczenie zewnętrzne. Mężczyźni o tym imieniu są zazwyczaj bierni, nieskorzy do działania, ulegają często wpływom i woli innych ludzi, są raczej nieśmiali i niepewni siebie. Bywają zazwyczaj niezdecydowani, ciężko im podejmować stanowcze i natychmiastowe decyzje. Lubią przede wszystkim spokój i cechuje ich bierny stosunek do życia.

Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?