‘Imię żeńskie na M’ Imię

Modne imię:

Mirosława – imię staropolskie, złożone z członów mir ‘pokój, spokój, dobro’ oraz sława, a więc mogło oznaczać kobietę ‘sławiącą pokój’. Na uwagę zasługuje fakt, iż w polskich źródłach możemy znaleźć wzmiankę, iż występuje w naszym kraju na pewno już od 1222 roku. A, co ciekawe imieniem o takim samym znaczeniu, tylko o odwróconej kolejności członów, jest Sławomira. Obecnie, należy do rzadkich imion, które noszą najczęściej starsze kobiety. Ponadto, od niego pochodzi też imię Mira, które niegdyś było wyłącznie skróceniem imienia Mirosława.

W pierwszej kolejności należy wspomnieć o tym, że Mirosława to kobieta energiczna, wie, czego chce i ma w zwyczaju wszystkimi przesądzać, dlatego nierzadko obawiają się jej nawet mężczyźni, którzy wolą jej schodzić z drogi, zwłaszcza gdy jest w złym humorze. Niestety, gdy ją ktoś zdenerwuje, okropnie krzyczy, wymachuje rękoma i trudno jest jej się opanować, dopóki nie wyrzuci z siebie gniewu. Oczywiście, kobieta o tym imieniu jest niezwykle pracowita, zawsze solidnie wykonuje swoje obowiązki, ale źle znosi krytykę, w szczególności w obecności współpracowników. Przede wszystkim, lubi towarzystwo, z którym chętnie dzieli się swoimi troskami i smutkami. Otóż, zawsze posiada grono zaufanych przyjaciół, z którymi może porozmawiać o wszystkim i zwierzyć się im z największych tajemnic. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Malwina – pochodzi od starogermańskich słów maral ‘zebranie sądowe wojów’ i wini ‘przyjaciel’, w związku z czym oznacza ‘kobietę strzegącą prawa’. Trzeba zaznaczyć to, że imię powstało stosunkowo niedawno, bowiem w wieku XVIII zostało wymyślone przez szkockiego poetę preromantycznego J. Macphersona, które nadał je bohaterce utworu pt. „Pieśni Osjana”. Warto podkreślić to, że to imię w ostatnich latach jest coraz bardziej znane i chętnie nadawane dziewczynkom.

Po pierwsze, Malwina to kobieta niezwykle energiczna, wręcz żywiołowa, wszędzie jej pełno i ani chwili nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu. Poza tym, zachowuje się jak małolata, jest beztroska, tryska optymizmem i nic nie jest wstanie jej zmartwić. Niestety, bywa też nieodpowiedzialna, dlatego jej bliscy mają z nią prawdziwe utrapienie. Przede wszystkim, Malwina stara się czerpać z życia jak najwięcej, nie zadowala się byle czym, gdyż uważa, ze żyje się tylko raz, w związku z czym prowadzi często hulaszczy tryb życia. Niejednokrotnie buntuje się przeciwko nauczycielom, rodzicom czy autorytetom, ponieważ nie lubi, gdy ktoś mówi jej, co ma robić. Malwina zawsze podąża swoimi ścieżkami, często krętymi, gdyż iście na łatwiznę nie jest dla niej. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Maksymina – imię pochodzenia łacińskiego, stanowi żeński odpowiednik imienia Maksym, pochodzącego z dawnego cognomen Maximus, czyli oznacza ‘osobę należącą do Maksyma’, gdyż przyrostek – inus wskazuje na przynależność, pochodzenie. Z pewnością, to imię zaliczane jest do bardzo rzadkich, praktycznie prawie wcale nie jest nadawane w naszym kraju, ale nie można mu odmówić tego, że brzmi pięknie.

Po pierwsze, kobieta o tym imieniu to prawdziwa dama, bije od niej niesamowity blask, posiada nienaganne maniery, zawsze jest elegancko ubrana, porusza się z gracją i wysławia niczym poetka. Dlatego przez niektórych postrzegana jest jako delikatna osóbka, ale to są tylko pozory, bowiem Maksymina posiada silną osobowość, wie, czego chce i zawsze osiąga to, co sobie zamierzy. Poza tym, jest miłośniczką poezji, kocha również podziwiać zabytkowe rzeźby czy cudowne obrazy, a niejednokrotnie sama też jest obdarzona talentem artystycznym. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Marzena – imię słowiańskie, które prawdopodobnie jest skróconą formą imienia Małgorzata lub Marzanna, niektórzy etymolodzy uważają, iż mogło być ono zdrobnieniem imienia Marta bądź Maria. W naszym kraju pojawiło się w okresie średniowiecza i od tego okresu cieszy się dużą popularnością, choć od lat 60. XX wieku w znacznie mniejszym stopniu niż niegdyś. Poza tym, często to imię jest kojarzone z wiosennym zwyczajem topienia kukły, symbolizującej zimę, którą określa się Marzanną.

W pierwszej kolejności trzeba powiedzieć o tym, że kobieta o tym imieniu jest tajemnicza, nigdy nie mówi otwarcie o sobie, sprawia wrażenie, jakby ukrywała wielki sekret, dlatego wszyscy dookoła są zaintrygowani jej osobą. Ponadto, słynie z lotnego dowcipu, jest okropną gadułą, potrafiącą świetnie opowiadać, zarówno straszne historie przeznaczone dla starszych jak i bajki dla dzieci. Oprócz tego, Marzena jest elegancką kobietą, sutannie dobierającą swą garderobą i niezwykle dbającą o swą fryzurę czy makijaż Niektóre koleżanki mówią o niej modnisa, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Manuela – imię stanowi skróconą wersję hebrajskiego imienia Manuel, z kolei wywodzącego się od biblijnego imienia Emanuel ‘Bóg z wami”. Na początku warto podkreślić to, iż Manuela jest niezwykle zrównoważoną kobietą, zawsze wie, jak ma się zachować w określonej sytuacji i nigdy nie ulega gwałtownych emocjom.

Z pewnością, ogromną jej zaletą jest zaradność. Poza tym, chętnie podejmuje się nowych wyzwań, wytrwale dąży do celu, zawsze wierzy w to, że odniesie sukces, ale pod warunkiem iż będzie systematycznie i ciężko na to pracować. Oczywiście, jest osobą sumienną i zawsze dokładnie wykonuje powierzone jej zadania, w związku z czym najczęściej szybko awansuje w pracy. Oprócz tego, nie ma najmniejszych problemów z publicznym przemawianiem, dlatego doskonale sprawdza się jako mówca i z powodzeniem może występować w roli polityka, dziennikarza czy profesora. Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?