‘20 czerwca’ Imię

Modne imię:

Bożena – imię pochodzenia słowiańskiego i oznacza ‘obdarowana przez Boga’, ‘darowana przez Boga’, w związku z czym stanowi ono odpowiednik takich imion jak: Benedykta, Beatrycze, Beata, Teodora. Warto zwrócić uwagę na to, iż w Polsce pojawiło się ono stosunkowo niedawno, gdyż zaledwie w XX wieku, chociaż w językach południowych Słowian znane jest ono od wieków.

Przede wszystkim, kobieta o tym imieniu to wulkan energii, która widoczna jest nie tylko podczas sukcesów, ale i porażek. Ponadto, na wszystko reaguje emocjonalnie, a jej życie jest pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji. Dlatego często zmienia miejsce swego zamieszkania, pracę, wizerunek i niejednokrotnie także mężczyzn. Nie ulega wątpliwości to, iż Bożena potrzebuje nieustannych zmian, gdyż bardzo szybko się nudzi i wtedy staje się  zgryźliwa. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Makary – imię męskie pochodzenia greckiego. Imię to pochodzi od greckiego słowa makarios, które oznacza „szczęśliwy”. To samo znaczy imię łacińskie Feliks i imię polskiego pochodzenia Szczęsny.

Mężczyźni o imieniu Makary posiadają tajemniczą i niejednoznaczną osobowość. Z jednej strony są oni niezwykle łagodnymi, wyrozumiałymi osobami, podatnymi na wpływy innych, którzy nie potrafią zdecydowanie sprzeciwić się komuś, a z drugiej strony wyczuwa się w nich siłę, zdecydowanie i pewność tego, co robią. Makarego cechuje przede wszystkim ogromna łagodność i życzliwość wobec innych ludzi. Nie są oni zdolni do złośliwości, przewrotności, za wszelką cenę starają się nie krzywdzić innych i nie sprawiać im przykrości. Zawsze skłonni do wybaczenia, zapomnienia uraz i przykrości, złagodzenia napięcia i znalezienia nici porozumienia. Wyzbyci są egoizmu i chęci posiadania czegokolwiek, a jednocześnie jasno i wyraźnie wiedzą, czego chcą w życiu i do czego dążą. Bez wątpienia można określić Makarego jako szlachetnego, mądrego i wspaniałomyślnego człowieka, który kieruje się w życiu wielkimi wartościami, a nie zwraca uwagi na ludzkie słabostki i wady.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Baltazar – imię męskie pochodzenia semickiego. Wywodzi się od słowa Beltszassar, oznaczającego ” niech Bel zachowa jego życie” lub „niech Bel ochroni króla”. Słowo Bel oznacza w mitologii babilońsko-asyryjskiej przydomek bogów. W Nowym Testamencie imię Baltazar nosi jeden z trzech mędrców, którzy przybyli do narodzonego Jezusa do Betlejem. W Polsce imię to występuje już w XIII wieku, w XV i XVI wieku zyskało znaczną popularność.

Mężczyźni o imieniu Baltazar należą do szlachetnych, ambitnych mężczyzn o spokojnym usposobieniu. Zawsze szczery, bezpośredni, życzliwy dla innych i prawy, można na nim polegać w każdej sytuacji i można być pewnym jego uczciwości. Baltazar jest zazwyczaj bardzo spokojny i opanowany, bywa małomówny i nieco skryty. Ma doskonały zmysł obserwacji, dzięki któremu obiektywnie i zazwyczaj bardzo trafnie ocenia zdarzenia i innych ludzi. Mężczyźni ci są często wszechstronnie uzdolnieni – mają żywą inteligencję, doskonałą pamięć, bogatą wyobraźnię. Potrafią spojrzeć na każdą sprawę obiektywnie, sprawiedliwie oceniają postawy ludzi, a w życiu kierują się zawsze szlachetnymi zamiarami.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Bogumiła – imię żeńskie pochodzenia staropolskiego. Składa się z dwóch członów: Bog- („Bóg”, ale pierwotnie „los, dola, szczęście”) i -miła. Imię oznacza więc „miła Bogu”, lecz pierwotnie mogło oznaczać „ta, której los sprzyja”. W źródłach polskich imię to występuje od XIII wieku. Męski odpowiednik imienia to Bogumił, Bogomił, Bogmił.

Kobiety o imieniu Bogumiła są naturami spokojnymi, zrównoważonymi  pogodnymi. Zawsze jest miła dla innych ludzi, przyjaźnie i pokojowo nastawiona. Dzięki pogodnemu usposobieniu ma dar łagodzenia wszelkich napięć i konfliktów. Bardzo wrażliwa, zawsze prawa i szczera, jest idealną przyjaciółką. Na Bogumile można zawsze polegać, jest lojalna i chętna do pomocy dla przyjaciół i znajomych. W towarzystwie kobiety te są zazwyczaj lubiane – dzięki życzliwemu usposobieniu i dzięki pozytywnemu stosunkowi do samej siebie. Są również bardzo tolerancyjne, potrafią zrozumieć i zaakceptować odmienne poglądy i postawy. W głębi duszy jest Bogumiła romantyczką, która tęskni za prawdziwą, szaloną miłością, ale w jej zachowaniu dostrzegamy przede wszystkim rozsądne, trzeźwe podejście do życia i do ludzi.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Florentyna – imię pochodzenia łacińskiego, będące żeńskim odpowiednikiem imienia Florentyn. Najprawdopodobniej pochodzą one od imienia rzymskiej bogini Flory, patronki roślinności, lub od słowa „flos” (kwiat) bądź „florens” (kwitnący). Imię Florentyn mogło też oznaczać człowieka pochodzącego z Florencji. W Polsce imię Florentyna znane jest od czasów średniowiecznych, jednak zawsze występowało jedynie sporadycznie i tak jest też do tej pory.

Florentyna ma miłe i sympatyczne usposobienie. Jest ona kulturalna i pełna życia, ma w sobie dużo uroku. Cechuje ją komunikatywność, pedanteria i duże poczucie humoru, ale także skłonność do melancholii. Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?