‘21 czerwca’ Imię

Modne imię:

Alicja – imię, którego etymologia nie jest do końca jasna. Niektórzy uważają, iż pochodzi ono od greckiego słowa alethia  ‘prawda’, które w średniowieczu zapisywane było jako alicia, ‘alitia’. Inni etymolodzy wskazują na to, iż to imię pochodzi od francuskiego słowa Aleis ‘ o szlachetnym usposobieniu’, a jeszcze inni uważają, że jest ono skróconą formą imienia Adelajda. Przede wszystkim, wielu osobom kojarzy się to imię z bajkową dziewczynką, która przeniosła się do czarodziejskiej krainy.

Na początku trzeba powiedzieć o tym, iż Alicja to silna kobieta, nie wzrusza się łatwo, trudno też na jej twarzy odnaleźć jakiekolwiek emocje, które skrzętnie ukrywa. Poza tym, jest osobą z klasą, co podkreśla swym strojem, zachowaniem i wypowiedziami. Warto też zwrócić uwagę na to, iż posiada dobre serce i nie jest w stanie wyrządzić drugiej osobie krzywdy. A, co najważniejsze nie jest typem chwalipięty, ponieważ nigdy nie mówi głośno o swoich planach czy marzeniach, tylko wytrwale dąży do ich realizacji, ale po cichu. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Euzebiusz – imię męskie pochodzenia greckiego, które pochodzi od słowa oznaczającego „bogobojny, święty”. Imię nie należy u nas do bardzo popularnych.

Mężczyźni o imieniu Euzebiusz należą do cierpliwych, spokojnych i systematycznych osób o skłonnościach introwertycznych. Bardzo opanowani, łagodni i zrównoważeni w każdej sytuacji. Ich najważniejszymi cechami są skrupulatność i wytrwałość, dzięki którym świetnie radzą się z pracami wymagającymi systematyczności i dokładności. Swoje obowiązki zawsze wypełniają solidnie i dokładnie, będą nawet robić więcej niż się od nich wymaga. Mają bardzo silne poczucie obowiązkowości – solidne wykonywanie powierzonych im zadań to dla nich sprawa honoru. Bardzo skrupulatny, dokładny o analitycznej inteligencji, świetnie sprawdzi się w zawodach adwokata, nauczyciela, farmaceuty, natomiast będzie miał trudności w wypadku zawodów wymagających kreatywności, spontaniczności, oryginalności. Euzebiusz nie lubi u innych ludzi lekceważącego i niedbałego podejścia do pracy, roztargnienia, impulsywności i spontaniczności. Lubi jasne, sprecyzowane sytuacje, a unika dwuznacznych, skomplikowanych spraw i związków.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Męskie imię pochodzenia germańskiego. Wywodzi się od słów oznaczających „sława wilka”. Szczególną popularnością cieszyło się wśród panujących rodów w Austrii i Niemczech. W Polsce znane od XII wieku. Jego żeńskim odpowiednikiem jest Rudolfa i Rudolfina.

Można śmiało powiedzieć, że Rudolf posiada dwie skrajne osobowości. Jego początkowo sceptyczne nastawienie przechodzi w ostateczne przekonanie o słuszności decyzji i poglądów.

W kontaktach międzyludzkich bywa na swój sposób szorstki i nieprzystępny. W życiu kieruje się logiką i tylko w ten sposób usiłuje tłumaczyć wszystko, co go otacza. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Rajmund to imię pochodzenia germańskiego. Wywodzi się od słów “ragin” co oznacza “los, zrządzenie losu” oraz “munt” oznaczające “opiekę, osłonę”. Ogólnie oznacza tyle co “ten, który jest pod ochroną losu, pod opieką boską”. W Polsce występuje dość rzadko, najczęściej w formach: Mundek, Mundzio. Od tego też imienia pochodzi nazwisko Reymont.

Rajmund to osoba, która ceni sobie bliskość natury. Tam najlepiej się mu wypoczywa i odnajduje ukojenie. Dlatego też często swoją przyszłość wiąże z pracą na roli. Jest to osoba łagodna, która nie toleruje konfliktów i sporów. Zaradność to jego główna cecha. Lubi czytać książki o tematyce przyrodniczej i ogólnie zawsze pragnie pogłębiać swoją wiedzę. Bardzo inteligentny mężczyzna, który swoją wiedzę chce przekazać innym. Chętnie pomaga i niesie pomoc bliskim, jak i nieznajomym. Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?