‘27 czerwca’ Imię

Modne imię:

Samson – imię biblijne, wywodzi się od hebrajskiego słowa oznaczającego ‘siłacz. Przede wszystkim, znane jest głównie znane za sprawą biblijnej postaci, której siła kryła się w długich włosach. W naszym kraju jest to imię niezwykle rzadkie, nadawane sporadycznie raz na kilka lat, raczej w artystycznych lub intelektualnych rodzinach.

Przede wszystkim, Samson to mężczyzna o silnym charakterze, niezłomny i nieulegający emocjom. Cechuje go opanowanie, gdyż w każdej nawet traumatycznej sytuacji, zachowuje zimną krew, bowiem nic nie jest w stanie go wzruszyć czy wyprowadzić z równowagi. Poza tym, jest on człowiekiem zaborczym, musi mieć wszystko co najlepsze, nie toleruje produktów gorszej jakości, w związku z czym nosi wyłącznie markowe ubrania i porusza się luksusowymi samochodami. Niestety, związek z nim nie należy do najłatwiejszych , gdyż jest niesamowicie zazdrosny, nie znosi gdy inna mężczyzna wpatruje się w jego ukochaną, co często kończy się nawet awanturą, chociaż małżonka zazwyczaj nie jest niczemu winna. Ponadto, dzieci mają z nim ciężko, ponieważ bezdyskusyjnie muszą przestrzegać jego zasad, które zwykle posiadają wiele do życzenia. Bywa apodyktyczny, w związku z czym kiedy są już dorosłe, zazwyczaj wyprowadzają się z domu, by uciec od jego ciągłych wymówek czy rozkazów. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Bożydar – imię staropolskie, wywodzi się od złożenia członów boży ‘niegdyś znaczący los, dola, szczęście’ oraz dar, a więc oznacza człowieka ‘który jest darem losu’, mężczyznę ‘który jest darem Boga’. Ponadto, niektórzy uważają to imię za równoważne pod względem znaczeniowym z imieniem Adeodat, w związku z czym ci solenizanci razem obchodzą imieniny.

Przede wszystkim, mężczyzna o tym imieniu jest niezwykle skromnym człowiekiem, nigdy się nie wywyższa ani nie uważa się za lepszego od innych, choć wyróżnia się nieprzeciętną inteligencją oraz odnosi niemałe sukcesy w życiu prywatnym i zawodowym. Oprócz tego, doskonale wie, co należy do jego obowiązków, nie zaniedbuje swojej pracy, zawsze solidnie wykonuje powierzone mu zadania, w związku z czym jest cenionym pracownikiem i nikogo nie powinien dziwić fakt, że szybko się pnie po szczeblach kariery zawodowej. Oczywiście, czasami jego pracoholizm daje się we znaki najbliższym, ale kiedy trzeba, potrafi zrezygnować z własnych ambicji dla dobra rodziny, która u niego zawsze jest na pierwszym miejscu. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Cyryl – imię męskie wywodzące się z języka greckiego. Imię pochodzi od słowa kyrios, oznaczającego „pan, władca”.

Mężczyźni o tym imieniu są spokojnymi, zrównoważonymi osobami, ceniącymi sobie spokój i ład. Szczególnie dobrze czują się w spokojnej, cichej atmosferze, nienawidzą zaś chaosu, hałasu, zamieszania i stresujących sytuacji, gdy decyzje należy podjąć natychmiast. Zawsze rozważają każdą sprawę, każdy problem dokładnie i spokojnie, kierują się w życiu przede wszystkim rozumem i logiką. Cyryl jest spokojny, zrównoważony, rozsądny, a przy tym przedsiębiorczy i zaradny. Najlepiej czuje się w zawodach wymagających skupienia, ciszy i spokojnej, systematycznej pracy. Bez wątpienia będzie Cyryl należał do najbardziej obowiązkowych, systematycznych i dokładnych pracowników, nigdy nie zaniedbujących swoich obowiązków. W kontaktach z innymi zawsze potrafi zachować spokój i zimną krew, nie daje się ponieść negatywnym emocjom.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Imię wywodzące się od greckiego słowa oznaczającego „mieszkanka wyspy Thera”. Z kolei inna teoria zakłada, że imię to pochodzi od słowa ‚teresis’, które oznacza „opieka”, „obrona”.

Osoba o tym imieniu ma bardzo silny charakter. Niewiele jest rzeczy, które byłyby w stanie ją złamać, zniechęcić lub skłonić do zmiany decyzji. Ma jasno wytyczone poglądy i plany, które zawzięcie wciela w życie.

Zawsze stawia na swoim, przeciwności, z którymi przyjdzie jej się zmierzyć, nie są w stanie jej zatrzymać, ani w niczym przeszkodzić. Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?