‘1 grudnia’ Imię

Modne imię:

Gosława – staropolskie imię żeńskie, które jest skróconą formą takich imion jak Godzisława, Gorzysława lub Gościsława. W polskich dokumentach imię to występuje po raz pierwszy w XIII wieku. Męskim odpowiednikiem tego imienia jest Gosław.

Kobiety o imieniu Gosława są przede wszystkim miłymi, pogodnymi osobami, które starają się zawsze patrzeć optymistycznie na świat i odnajdywać pozytywne strony każdej sytuacji. Wobec innych ludzi starają się zawsze być życzliwe, miłe i pomocne. O Gosławie można z pewnością powiedzieć, że jest szlachetną naturą i zawsze stara się postępować szlachetnie. Kobiety te kierują się w życiu stałymi zasadami i wartościami i niezmiernie ważne jest dla nich samodoskonalenie się, kształtowanie dobrych cech charakteru. Gosława świadoma jest swoich i cudzych wad, słabostek, potrafi uważnie obserwować świat i ludzi i zna doskonale niestałą, ułomną naturę ludzką. Nie potępia nikogo, nie ocenia, stara się niczego nikomu nie zazdrościć. Każdemu życzy dobrze i lubi słychać opowieści o tym, jak komuś się poszczęściło, jak ktoś odniósł sukces lub spotkało go coś niezwykle dobrego. Bardzo wrażliwa i niepewna siebie, ale rzadko to pokazuje.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Sobiesława – staropolskie imię żeńskie, które złożone jest z dwóch członów: Sobie- i częstego w imionach staropolskich członu -sława. Imię oznacza więc albo „zachowująca sławę dla siebie” albo „zapracowująca na sławę dla siebie”. W dokumentach polskich imię to pojawia się po raz pierwszy w XIII wieku.

Kobiety o imieniu Sobiesława są racjonalnymi, rozważnymi i spokojnymi osobami, które kierują się w życiu prawami rozumu, a nie prawami serca. Bardzo racjonalne, inteligentne i zaradne, twardo stąpające po ziemi. Sobiesława cechuje się ścisłą, logiczną inteligencją, bystrym umysłem i zmysłem krytycznym. Umiejętność abstrakcyjnego i logicznego myślenia idealnie łączy ze zmysłem praktycznym. Sobiesława świetnie sprawdza się we wszelkich ścisłych, technicznych zawodach, wymagających dyscypliny umysłowej i precyzyjności w myśleniu i działaniu. Dzięki zdecydowaniu, pewności siebie i rozwadze będzie również doskonale wypełniać obowiązki na wszelkich kierowniczych stanowiskach. Zawsze Sobiesława jest profesjonalistką i stara się jak najlepiej wypełniać swoje zobowiązania.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Edmund – imię męskie pochodzenia staroangielskiego i oznacza „zapewniający opiekę” lub „ten, kto broni dobra”. Imię pochodzi ze średniowiecznej Anglii, w Polsce znane od XIV wieku, ale popularniejsze zaczęło stawać się dopiero pod koniec XIX wieku. Edmund obchodzi imieniny 16 listopada, 20 listopada, 1 grudnia, 7 sierpnia, 30 października.

Mężczyźni o imieniu Edmund są zdecydowanymi introwertykami, zamkniętymi w sobie, skierowanymi na swoje życie wewnętrzne, często zaniedbują sprawy zewnętrzne. Często wykazują zniechęcenie, smutek i nerwowość, a współżycie z nimi nie bywa łatwe. Bardzo często to drugie osoby muszą dostosowywać się do nich, a nie oni do innych. Bardzo nie lubią, gdy się ich upomina, wypytuje się ich, doradza, przypomina. Najlepiej działają w pojedynkę, jednak lubią towarzystwo innych ludzi, jeśli zapewnia mu ono poczucie bezpieczeństwa. Dla spokoju gotowi są pójść na różne ustępstwa.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Męskie imię pochodzenia germańskiego. Wywodzi się od słów oznaczających „sława wilka”. Szczególną popularnością cieszyło się wśród panujących rodów w Austrii i Niemczech. W Polsce znane od XII wieku. Jego żeńskim odpowiednikiem jest Rudolfa i Rudolfina.

Można śmiało powiedzieć, że Rudolf posiada dwie skrajne osobowości. Jego początkowo sceptyczne nastawienie przechodzi w ostateczne przekonanie o słuszności decyzji i poglądów.

W kontaktach międzyludzkich bywa na swój sposób szorstki i nieprzystępny. W życiu kieruje się logiką i tylko w ten sposób usiłuje tłumaczyć wszystko, co go otacza. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Blanka – imię żeńskie, będące hiszpańskim przekształceniem francuskiego imienia Blanche. Niektóre źródła podają także, że może pochodzić od germańskich słów : blankus, blanchus, co oznacza „biała”.

Blanka jest uczuciowa, posiada osobowość dość pobudliwą i bardzo kapryśną. Są zaborcze i mają skłonności do fantazjowania i kłamstwa.

Blanki są dość towarzyskie, chociaż raczej nie tyle pragną uczestniczyć w życiu innych, co innych włączyć w swoje życie. Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?