‘23 grudnia’ Imię

Modne imię:

Oktawian – imię pochodzenia łacińskiego, wywodzi się od określania, którym nazywano osoby należące do rzymskiego rodu Oktawiuszów. Jednak może ono także oznaczać ósme dziecko w rodzinie. W Polsce jest znane od wieku XVI, jednak nie cieszy się ono wielką popularnością, bowiem co roku nadawane jest tylko kilkuset chłopcom.

Z pewnością, mężczyzna o tym imieniu jest bardzo dobrą osobą, która nie jest w stanie skrzywdzić nawet muchy. Ponadto, zawsze gotowy jest nieść pomoc wszystkim potrzebujących i nigdy w zamian nie oczekuje zapłaty. Niestety, o swoje interesy nie potrafi już także dobrze dbać jak o sprawy innych ludzi, dlatego raczej rzadko się dorabia pokaźnego majątku. Oprócz tego, Oktawian to typ minimalisty, uważającego, iż nadmiar przedmiotów powoduje tylko kłopoty, w związku z czym im mniej się posiada, tym lepiej. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Sławomira – imię żeńskie pochodzenia staropolskiego, składające się z członów Sławo- („sława”) i -mira (mir – „pokój, spokój, dobro”). Imię mogło zatem oznaczać „sławiąca pokój” lub „ta, która zyskuje sławę dzięki pokojowemu usposobieniu”. Po raz pierwszy imię notowane w dokumentach w 1386 roku, występujące także w wariantach Sławomirz i Sławomirza. 

Kobiety o imieniu Sławomira są spokojnymi, rozsądnymi i praktycznymi osobami, które zawsze są opanowane i nigdy nie dają się wytrącić z równowagi. Bardzo praktyczne, twardo stąpające po ziemi, uparcie i konsekwentnie realizują założone cele. Każde jej działanie i każda decyzja poprzedzone są głębokim namysłem i rozważeniem wszelkich korzyści i strat. Sławomira zastanowi się nad wszystkim bardzo dokładnie zanim przejdzie do działania, nigdy nie postąpi pochopnie i pod wpływem impulsu. Dzięki refleksyjnemu usposobieniu wierzy zazwyczaj w słuszność swej sprawy, gdyż bardzo dobrze ją przemyśli i rozważy. Posiada analityczną inteligencję, która umożliwia jej skrupulatną analizę każdej rzeczy i zachowań ludzkich. W życiu lubi konkrety, zaczepienie na szczególe. Zawsze opanowana, konkretna, o zdyscyplinowanym, żywym umyśle.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Sławomir – staropolskie męskie imię pochodzenia słowiańskiego, składające się z dwóch członów: Sławo- („sława”, „sławić”) i -mir („pokój, spokój, dobro”). Imię to oznaczało zatem kogoś, kto zdobywa sławę dzięki pokojowi, pokojowemu postępowaniu, zaprowadzeniu pokoju. Imieniny Sławomira przypadają 5 listopada, 23 grudnia i 17 maja.

Mężczyzna o tym imieniu jest pewny siebie, ambitny i uparty. Bywa cholerykiem o żywym, wybuchowym temperamencie, którego łatwo urazić i wyprowadzić z równowagi. Z jednej strony osoby o tym imieniu cechują się pewnością siebie, niezależnością i dumą, a z drugiej strony pragną być kochani i lubią, gdy się im to okazuje. Żyją własnym życiem, mają skłonność do refleksji, cechuje ich bogate życie wewnętrzne, ale jednocześnie lubią życie towarzyskie, zabawę i wszelką aktywność. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Żeński odpowiednik imienia Iwo. Pochodzi z języka germańskiego. Staro-wysoko-niemieckie słowo ‚-iwa’ oznacza „drzewo cisowe”, „łuk z cisowego drewna” lub też „wierzba”. Być może jest to też bretońska forma imienia Jan, która została zapożyczona z języka greckiego. Pod wpływem łacińskim natomiast powstała forma „Iwon”.

Iwona to osoba bardzo żywiołowa, energiczna i spontaniczna. Doskonale przystosowuje się do wciąż zmieniających się warunków życia. Jest bardzo odporna na wpływy otoczenia, posiada własne zdanie i zasady, których skrupulatnie przestrzega. Jest niezwykle optymistycznie nastawiona do życia i świata, przez co ma liczne grono znajomych, a także wiernych i oddanych przyjaciół. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Wiktoria – imię pochodzące z języka łacińskiego, w którym słowo „victoria” oznacza zwycięstwo. Nosiła je rzymska bogini chwały i zwycięstwa. Do Polski trafiło w XIII wieku, obecnie nadawane jest coraz częściej. Męskim odpowiednikiem jest Wiktor.

Kobieta nosząca to imię ma poważny stosunek do życia, odpowiedzialnie wykonuje swoje obowiązki. Jest poukładana i rozsądna, ma nieco flegmatyczne usposobienie. To osoba mocno stąpająca po ziemi, nie wpadająca w panikę i nie działająca pochopnie. Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?