‘10 lipca’ Imię

Modne imię:

Samson – imię biblijne, wywodzi się od hebrajskiego słowa oznaczającego ‘siłacz. Przede wszystkim, znane jest głównie znane za sprawą biblijnej postaci, której siła kryła się w długich włosach. W naszym kraju jest to imię niezwykle rzadkie, nadawane sporadycznie raz na kilka lat, raczej w artystycznych lub intelektualnych rodzinach.

Przede wszystkim, Samson to mężczyzna o silnym charakterze, niezłomny i nieulegający emocjom. Cechuje go opanowanie, gdyż w każdej nawet traumatycznej sytuacji, zachowuje zimną krew, bowiem nic nie jest w stanie go wzruszyć czy wyprowadzić z równowagi. Poza tym, jest on człowiekiem zaborczym, musi mieć wszystko co najlepsze, nie toleruje produktów gorszej jakości, w związku z czym nosi wyłącznie markowe ubrania i porusza się luksusowymi samochodami. Niestety, związek z nim nie należy do najłatwiejszych , gdyż jest niesamowicie zazdrosny, nie znosi gdy inna mężczyzna wpatruje się w jego ukochaną, co często kończy się nawet awanturą, chociaż małżonka zazwyczaj nie jest niczemu winna. Ponadto, dzieci mają z nim ciężko, ponieważ bezdyskusyjnie muszą przestrzegać jego zasad, które zwykle posiadają wiele do życzenia. Bywa apodyktyczny, w związku z czym kiedy są już dorosłe, zazwyczaj wyprowadzają się z domu, by uciec od jego ciągłych wymówek czy rozkazów. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Emanuel – imię biblijne, wywodzi się od słowa hebrajskiego Immanuel ‘Bóg z wami’. Trzeba powiedzieć, iż w Piśmie Świętym często tak nazywany jest Mesjasz. W Polsce występuje ono niezwykle rzadko, za to ogromną popularnością cieszy się w krajach hiszpańskojęzycznych i we Włoszech.

Warto podkreślić to, iż mężczyzna o tym imieniu na ogół jest spokojny, opanowany, nie daje się ponieść emocjom. Poza tym, często rozmyśla nad różnymi kwestami, ale nie można powiedzieć, iż jest on skory do działania. Ponadto, wszystkie powierzone mu zadania wykonuje dokładnie, ale niestety też bardzo wolno, co denerwuje nie tylko jego przyjaciół, ale głownie współpracowników, którzy muszą często na niego czekać albo go wyręczyć w niektórych obowiązkach, na których realizację brakuje mu czasu.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Aniela – imię żeńskie, stanowiące spolszczoną wersję łacińskiego imienia Angela, pochodzącego od greckiego słowa angelos” oznaczającego: „posłaniec”. Co ciekawe, imię to trafiło do Polski z Włoch prawdopodobnie w XVIII wieku. W kręgu kultury chrześcijańskiej imię to kojarzy się jednoznacznie z aniołami i Aniołem Stróżem. Męską formą tego imienia jest Anioł. Aniela obchodzi imieniny 4 stycznia, 29 stycznia, 30 marca, 31 maja, 10 lipca, 21 lipca, 9 września, 2 października, 18 listopada, 20 listopada, 30 listopada.

Kobiety o imieniu Aniela cechują się bardzo emocjonalną osobowością. W życiu, w podejmowaniu decyzji kierują się emocjami i intuicją, a nie racjonalnymi uzasadnieniami. Silnie przeżywają wszelkie sukcesy, radości i niepowodzenia, porażki. Jednocześnie mają słabą wolę – nie potrafią wytrwać przy postanowieniach, łatwo ulegają wpływom innych. Brakuje im opanowania, spokoju, dyscypliny. Są bardzo dynamiczne i aktywne, niejednokrotnie nadpobudliwe. Brakuje im zdyscyplinowania, stąd wszelkie ich działania, także w zakresie pracy zawodowej, bywają chaotyczne i nieco nieodpowiedzialne.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Amelia – imię o pochodzeniu germańskim, wywodzące się od słowa „amel/amal”, oznaczającego „odważny, pilny, pracowity, niezmordowany w pracy”. Imię to w języku staroniemieckim oznaczało pracowitą gospodynię lub dzielną obrończynię domowego ogniska. W Polsce znane od XIV wieku, początkowo w formie Amalia, a od XVI wieku już jako Amelia. Kilkukrotnie w historii cieszyło się dużą popularnością, szczególnie w romantycznym okresie XVIII wieku, głównie wśród szlachty i bogatego mieszczaństwa. Później odeszło nieco w zapomnienie, a obecnie ponownie przeżywa renesans.

Amelia odznacza się pracowitością, rozwagą i odpowiedzialnością. Jest wnikliwa i pełna temperamentu. Wydaje się być pozbawiona większych pretensji do życia, ale w głębi ducha pragnie znaleźć się w centrum zainteresowania, być pożądana i podziwiana. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Maurycy to męskie imię pochodzące od łacińskiego słowa ‚mauritius’, oznaczającego „pochodzący z Mauretanii”.

Osoby o tym imieniu wymagają ogromnej dyscypliny. Lubią ludzi i dobre towarzystwo. Samotność zdecydowanie nie jest dla nich. Urodzeni komedianci, posiadają niezwykły talent aktorski.

Nie należy powierzać im kilku rzeczy naraz. Introwertycy, których nie łatwo wyprowadzić z równowagi. Jeśli już jednak do tego dojdzie, lepiej nie wchodzić im wtedy w drogę. Mają ogromną wolę walki, ale tylko w sytuacjach, gdy wszystko idzie po ich myśli. W przeciwnym wypadku zbyt łatwo się poddają. Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?