‘28 lipca’ Imię

Modne imię:

Samson – imię biblijne, wywodzi się od hebrajskiego słowa oznaczającego ‘siłacz. Przede wszystkim, znane jest głównie znane za sprawą biblijnej postaci, której siła kryła się w długich włosach. W naszym kraju jest to imię niezwykle rzadkie, nadawane sporadycznie raz na kilka lat, raczej w artystycznych lub intelektualnych rodzinach.

Przede wszystkim, Samson to mężczyzna o silnym charakterze, niezłomny i nieulegający emocjom. Cechuje go opanowanie, gdyż w każdej nawet traumatycznej sytuacji, zachowuje zimną krew, bowiem nic nie jest w stanie go wzruszyć czy wyprowadzić z równowagi. Poza tym, jest on człowiekiem zaborczym, musi mieć wszystko co najlepsze, nie toleruje produktów gorszej jakości, w związku z czym nosi wyłącznie markowe ubrania i porusza się luksusowymi samochodami. Niestety, związek z nim nie należy do najłatwiejszych , gdyż jest niesamowicie zazdrosny, nie znosi gdy inna mężczyzna wpatruje się w jego ukochaną, co często kończy się nawet awanturą, chociaż małżonka zazwyczaj nie jest niczemu winna. Ponadto, dzieci mają z nim ciężko, ponieważ bezdyskusyjnie muszą przestrzegać jego zasad, które zwykle posiadają wiele do życzenia. Bywa apodyktyczny, w związku z czym kiedy są już dorosłe, zazwyczaj wyprowadzają się z domu, by uciec od jego ciągłych wymówek czy rozkazów. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Melchior – imię męskie pochodzenia hebrajskiego. Wywodzi się od słowa Melek – or, które oznacza „król światła” lub „Bóg jest moją światłością”. W Nowym Testamencie jeden z trzech mędrców (królów), którzy przybyli do Betlejem zaraz po narodzeniu Jezusa, nosił to imię. Co ciekawe, nazwę melchior nosi stop miedzi z cynkiem, niklem i żelazem, jednak etymologia tej nazwy jest inna niż etymologia imienia.

Mężczyźni o imieniu Melchior są pogodnymi, sympatycznymi naturami, które z łatwością zdobywają sobie zaufanie innych ludzi. Zawsze uśmiechnięci, przyjaźnie nastawieni do świata i do ludzi, podbijają serca innych. Melchior jest zawsze bardzo ufny wobec innych, szczery, szybko nawiązuje bezpośredni kontakt i te cechy sprawiają, iż zyskuje natychmiastową aprobatę ze strony innych ludzi. Mężczyźni ci mają w sobie nieuchwytny urok, któremu nie mogą oprzeć się kobiety. Melchiorowie uwielbiają życie pełne ruchu, nieustannych zmian, nowych inicjatyw, przedsięwzięć. Uwielbiają podróże, ciągłe zmiany, zawieranie nowych kontaktów, podejmowanie nowych wyzwań. Do każdego nowego zadania rzucają się z zapałem, energią i wiarą w powodzenie każdego przedsięwzięcia.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Alina – imię żeńskie pochodzenia germańskiego, które powstało jako inna forma imienia Adelajda, Adelina.  Imię to może także być związane z imieniem Halina oznaczającym „ładna, dostojna, spokojna”. Co ciekawe, w języku pruskim Alina oznaczała samicę jelenia, czyli łanię, a w języku litewskim słowo „elnias” oznacza jelenia.

Kobiety o imieniu Alina są łagodnymi, spokojnymi optymistkami,vktóre widzą świat w jasnych barwach i często oceniają rzeczywistość jako lepszą niż jest w istocie. Z każdej życiowej trudności, z każdej porażki i nieszczęścia potrafią wyciągnąć dobre wnioski. Optymistyczny pogląd na świat pozwala m także widzieć ludzi lepszymi niż są naprawdę. Dzięki takiemu podejściu do innych ludzi są lubiane i zawsze akceptowane w towarzystwie. Alina zawsze wybacza ludziom ich niedoskonałości, przymyka oczy na wady i słabości innych i potrafi znaleźć u każdego zalety. Ceni sobie drobne przyjemności życia i potrafi cieszyć się drobnymi rzeczami. Szczególnie zależy jej na przyjaznych i życzliwych stosunkach z innymi ludźmi i dba o harmonię i spokój w swoim życiu.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Alfons to imię pochodzące z języka germańskiego. Złożone z dwóch członów: al – “cały” lub adal – “szlachetny ród” oraz funs – “szybki, chętny, życzliwy”. Imię to najbardziej popularne było w Hiszpanii kiedy to wielu królów je nosiło. W dzisiejszych jednak czasach jego popularność spadła, co nie oznacza że nie można go wcale spotkać.
Alfons to osoba, którą ciężko zrozumieć. Nie lubi walczyć z innymi by udowodnić własne zdanie. Woli się wycofać i nie narażać na straty. Raczej nie lubi poznawać czyichś poglądów dlatego z góry kogoś ocenia. Mają bardzo silną wolę i żywa wyobraźnię. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Marcela – to imię pochodzenia łacińskiego. Oznacza kobietę, która należy do rodu Marceliuszy. Ród ten był jednym z najbardziej znanych. Stanowił odłam rzymskiego rodu Klaudiuszów. W czasach Cesarstwa Rzymskiego była to jedna z familii, z której wywodzili się znani urzędnicy i dowódcy wojskowi. Imię Marcela było początkowo nadawane córkom z tej właśnie rodziny. Marcela to osoba bardzo sympatyczna, przy tym pełna wdzięku i wyrachowana. Ma dobry gust i zna się na rzeczy. Zawsze wie jak dobrze wybrać i wszystkim doradza. Co najważniejsze ma zmysł estetyczny, dzięki któremu wie jak dobrać odpowiednie ciuchy lub jak urządzić mieszkanie. Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?