‘29 lipca’ Imię

Modne imię:

Beatrycze – imię włoskiego pochodzenia, niektórzy etymolodzy uważają, iż pochodzi od łacińskiego słowa beatrix ‘przynosząca szczęście’ albo od wyrazu viatrix ‘podróżujący’. W naszym kraju pojawiło się w XVIII wieku, ale nigdy nie cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Przede wszystkim, znane jest głównie za sprawą dzieł „Boska Komedia” Dantego i „Nie-Boska komedia” Krasińskiego.

Trzeba powiedzieć o tym, iż Beatrycze ma duże mniemanie o sobie, jest nieco wyniosła i zawsze nosi głowę wysoko uniesioną. Poza tym, uważa się za lepszą od innych, co lubi na każdym kroku podkreślać, choćby strojem. A, co ciekawe raczej nie jest zazdrosna, nie złości się ani nie okazuje też innych uczuć, czasami ma się wrażenie, że nosi pewnego rodzaju maskę, za którą ukrywa swe emocje. Oprócz tego, Beatrycze jest pewna siebie i przekonana o własnej nieomylności, dlatego pojęcie kompromisu jest jej obce, ponieważ ona zawsze ma rację i wie wszystko najlepiej, dlatego inni powinni jej słuchać. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Konstanty- imię pochodzenia łacińskiego, wywodzi się od słowa constans ‘stały, niezmienny, nieustępliwy’. Imię to w Polsce występuje już od XIII wieku, a szczególną popularnością cieszy się na obszarach zamieszkiwanych przez wyznawców prawosławia. Warto podkreślić to, iż Konstanty to typ wodza, który wszystko wie najlepiej, dlatego nigdy nie pyta innych o zdanie, tylko wydaje rozkazy i bezwzględnie oczekuje ich wypełnienia. Poza tym, nie wdaje się w dyskusje z podwładnymi i nie interesują go ich poglądy na określony temat, w związku z czym jego pracownicy często nie mają łatwego życia.

Oczywiście, należy zwrócić uwagę na to, iż zazwyczaj staje on w obronie szczytnych ideałów, a jego osiągnięcia są uwiecznione na kartach historii. Niestety, mężczyzna o tym imieniu bywa apodyktyczny oraz niesympatyczny, w związku z czym nie posiada on wielkiego grona przyjaciół, a jego żona i dzieci czasami nie mogą z nim wytrzymać, bowiem jego perfekcjonizm doprowadza ich do szału. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Rufin – imię męskie pochodzenia łacińskiego. Pierwotnie wiązało się ono z imieniem Rufus i oznaczało „należący do Rufusa”. Samo zaś imię Rufus oznacza „rudowłosy”. Patronem tego imienia jest św. Rufin (zmarły w 304 r.).

Mężczyzna o imieniu Rufin jest twardo stąpającym po ziemi realistą. Potrafi być obiektywny w każdej sytuacji, a dzięki znakomitemu zmysłowi obserwacji, potrafi uczyć się na cudzych błędach. Rufin ceni sobie przede wszystkim spokój i ład i będzie zawsze starał się żyć pokojowo z wszystkimi, on będzie tym, który rozładowuje napięcie, łagodzi konflikty i dąży do pokojowego rozwiązania problemów. Mężczyźni o tym imieniu nie lubią konfrontacji, kłótni i konfliktów, a wraz ze spokojnym, flegmatycznym usposobieniem udaje im się zazwyczaj żyć w upragnionym spokoju. Zawsze są chętni do pomocy potrzebującym i można na nich bezwzględnie polegać. Zrobią wszystko, by pomóc przyjaciołom i bliskim sobie osobom, a w zamian nie oczekują niczego.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Serafina to imię pochodzenia semickiego. W języku hebrajskim “saraph” oznacza “palić, płomienie, płomienny”. W Biblii nazwą tą określa się aniołów. Serafina to żeński odpowiednik imienia Serafin. Jest to kobieta o dwuznacznym charakterze. Z reguły ludzie postrzegają ją jako tą, która nie jest zbyt aktywna fizycznie. Woli raczej bierny wypoczynek. W rzeczywistości Serafina tylko pozornie sprawia takie wrażenie. Ma bardzo dynamiczny charakter i wszędzie jej pełno.

Lubi poznawać wszystko dookoła, bo to sprawia jej przyjemność i przynosi satysfakcję. Niestety żeby czuć się dowartościowaną potrzebuje akceptacji wszystkich otaczających ją ludzi.To kobieta obiektywna, nieskora do podejmowania pochopnych decyzji. Nie obraża się w mgnieniu oka i jest otwarta nawet na słowa krytyki, bo zdaje sobie sprawę z tego, że każdy człowiek ma wady i zalety. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Urban to imię pochodzenia łacińskiego. Pochodzi od przymiotnika urbanus, -a który tłumaczy się jako miejski, Rzymianin (Urbs -określenie Rzymu używane przez Rzymian), mieszkaniec miasta oraz grzeczny, kulturalny. W Polsce imię to nie było nigdy popularne. Pierwszy raz użyto go w późnym średniowieczu. Urban to mężczyzna o dwóch osobowościach. Jedna z nich jest typem domatora, który jest zwolennikiem powiedzenia “Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”. Drugi typ osoby o imieniu Urban jest nieco bardziej odważny, ale przy okazji także posiada wiele cech kobiecych. Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?