‘8 lipca’ Imię

Modne imię:

Kilian-imię będące angielskim, polskim i niemieckim odpowiednikiem celtyckiego imienia Cillian. Otóż, wywodzi się ono od słowa cellach i oznacza ‘wojna’ albo od wyrazu call znaczącego ‘kościół’, a więc może określać ‘małego bojownika, rycerza’ bądź ‘mnicha’. Warto zaznaczyć to, iż występowało ono w Polsce już od czasów średniowieczna, współcześnie należy do bardzo rzadkich imion.

Przede wszystkim, mężczyzna o tym imieniu jest bardzo opanowany, trudno wyprowadzić go z równowagi, dlatego można go nazwać oazą spokoju. Z pewnością, potrafi bronić swojego stanowiska i zawsze walczy o swoje, nigdy się nie poddaje, ponieważ nie jest to zgodne z jego naturą. Oczywiście, ma swoje zasady, którym zawsze jest wierny. Cechuje go sprawiedliwość i prawdomówność. Oprócz tego, nie ma w zwyczaju dużo mówić, raczej staranie dobiera słowa, dlatego jego wypowiedzi są logiczne i sensowne. Kilian jest także typem indywidualisty, najchętniej udaje się w samotne podróże, nie lubi gwaru ani ścisku miejskiego, w związku z czym najczęściej osiedla się na wsi, gdzie ma ciszę i spokój. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Adrianna – imię pochodzenia rzymskiego, żeński odpowiednik imienia Adrian, które oznaczało ‘mieszkańca miasta Adria, znajdującego się w pobliżu Wenecji’. W Polsce pojawiło się po raz pierwszy w 1350 roku i od tego czasu z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem w naszym kraju.

Przede wszystkim, Adrianna to kobieta bardzo silna, odporna psychiczne, zawsze walczy o swoje, nigdy nie obawia się przeciwności losu. Poza tym, jest opanowaną osobą, nawet w obliczu największego zagrożenia nie traci zimnej krwi. A, co najważniejsze, kiedy poniesie jakąś porażkę, wyciąga z niej wnioski, uczy się, jak nie popełnić drugi raz tego samego błędu. Warto podkreślić to, iż nie warto mieć w niej wroga, bowiem jest niebezpieczną przeciwniczką, która zrobi wszystko, by zniszczyć osoby, które weszły jej w drogę lub wyrządziły krzywdę jej bliskim. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Prokop – imię pochodzenia greckiego, wywodzi się od słowa prokope ‘postęp, rozwój, gotowość’, dlatego mężczyzna noszący to imię jest zawsze gotowy do działania. Ponadto, wyróżnia się ogromną kreatywnością i potrafi znaleźć wyjście z trudnej sytuacji. Oprócz tego, Prokop charakteryzuje się wielką ambicją, w związku z czym stale doskonali swoje zdolności i zazwyczaj kończy kilka fakultetów, dlatego nie ma problemów ze znalezieniem wymarzonej pracy.

Przede wszystkim, korzysta z życia, nie chce zmarnować ani jednego dnia, w związku z czym nie traci czasu na załatwianie błahych spraw czy żywienie urazy do innych ludzi. Poza tym, w dążeniu do celu cechuje go upór, gdyż jest on osobą bardzo wytrwałą, która za wszelką cenę chce osiągnąć wyznaczony sobie cel w życiu. Z pewnością, dużą wagę przywiązuje do tego, co na jego temat mówią inni, bowiem niesamowicie mu zależy mu na dobrej opinii wśród współpracowników, kolegów, sąsiadów czy rodziny. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Adrian – imię męskie pochodzenia łacińskiego. Pochodzi ono od imienia cesarza Hadriana, a ono z kolei wywodzi się od łacińskiego słowa Hadrianus, oznaczającego „pochodzący z Hadrii” lub „pochodzący z regionu morza Adriatyckiego”. Kilku świętych i męczenników wczesnego chrześcijaństwa nosiło to imię.

Mężczyźni o imieniu Adrian należą do uczciwych, cierpliwych i spokojnych osób. Można określić ich jako uczuciowych flegmatyków. Opanowani, łagodni i przy tym obiektywnie patrzący na świat i na innych ludzi. Nie ulegają wpływom innych, ale niezależnie, samodzielnie i z dużym obiektywizmem kształtują swoje zdanie i swoją postawę. Wytrwale, uparcie dążą do wyznaczonego celu i robią swoje, nie oglądając się na innych. Cechują się umiarkowaną pewnością siebie, bywają nieco nieśmiali. Przed każdym istotnym działaniem i przed podjęciem ważnej decyzji, rozważają wszystkie straty i korzyści, plusy i minusy i niezwykle rzadko podejmują jakąś decyzję bez zastanowienia. Ufają rozsądkowi, logicznemu rozumowaniu, a nie intuicji czy emocjom.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Hadrian – jest inną formą imienia Adrian. Jest to imię męskie pochodzenia łacińskiego, wywodzi się od imienia cesarza Hadriana (pełne jego imię brzmiało w języku łacińskim Publius Aelius Hadrianus), a samo łacińskie słowo „Hadrianus” znaczy „pochodzący z Hadrii” lub „pochodzący z regionu morza Adriatyckiego”. Hadrian obchodzi imieniny 8 listopada, 8 lipca i 26 sierpnia.

Mężczyźni ci to urodzeni flegmatycy. Nie ma w nich agresywności, gwałtownych, namiętnych uczuć, które lubiliby okazywać, pozbawieni są uporu, nadpobudliwości i nadmiernej ruchliwości. Z pewnością nie są ludźmi czynu i działania. Nie należą do ludzi dynamicznych, energicznych i wywierających wpływ na innych. Cechuje ich przede wszystkim łagodność, flegmatyczne usposobienie, spokój zewnętrzny i wewnętrzny. Lubią cieszyć się urokami życia, dlatego uwielbiają wesołe towarzystwo, niespieszne i rozkoszne spędzanie wolnego czasu. Przy braku energii i dynamiczności cechują się dużą wrażliwością i uczuciowością, szczególnie w stosunku do dzieci i zwierząt. Wolą nic nie robić i rozkoszować się miłymi chwilami spokoju niż robić coś niepotrzebnie. Lubią zbytek, towarzystwo, które odpędzi od nich samotność i rozweseli.

Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?