‘13 listopada’ Imię

Modne imię:

Stanisław – imię pochodzenia słowiańskiego, prawdopodobnie było formą życzenia, aby człowiek, który je nosi stał się w życiu sławny. Niektórzy etymolodzy uważają, że mogło oznaczać także człowieka sławnego z bogactwa, rodu, posiadanego domu. Trzeba wyraźnie podkreślić, iż jest to imię, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem i trudno byłoby wskazać okres w dziejach historii, w którym uznawane byłoby za niemodne. W pierwszej kolejności należy wspomnieć o tym, iż Stanisław do doskonały organizator, który ciągle wyręcza innych w ich obowiązkach. Przede wszystkim, cały czas coś za nich organizuje, załatwia, gromadzi. Na uwagę zasługuje fakt, że nie może on zrozumieć, dlaczego nikt nie jest mu wdzięczny za okazaną pomoc, mało tego wszyscy tylko mają jeszcze do niego pretensje, że wtrąca się w nieswoje sprawy. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Benedykt – imię męskie pochodzenia łacińskiego, które pochodzi od łacińskiego słowa benedictus oznaczającego „tego, któremu się dobrze życzy” lub „tego, o którym się dobrze mówi„. Benedictus oznacza także „błogosławiony”. Imię stało się popularne za sprawą Benedykta z Nursji, który był założycielem opactwa benedyktynów na Monte Cassino.

Mężczyźni o imieniu Benedykt są zazwyczaj naturami samotniczymi, introwertycznymi, które stronią od towarzystwa, zawierania nowych znajomości, ożywionego życia towarzyskiego. Najlepiej czują się w zaciszu własnego pokoju lub podczas samotnych wędrówek i spacerów. Mężczyźni ci nie zawierają ani trwałych przyjaźni i znajomości, ani nie angażują się na długo w związki miłosne. Często zmieniają partnerki i niezwykle rzadko potrafią całkowicie zaangażować się w związek. Zawsze chcą pozostać wolnymi, niezależnymi osobami, które samodzielnie i suwerennie podejmują decyzję. Bardzo trudno przychodzi im podporządkować się komuś, zrezygnować ze swoich racji na rzecz drugiej osoby, poświęcić się. Benedykt posiada bardzo zmienny charakter, łatwo u niego o sprzeczne i szybko zmieniające się nastroje. Życie codzienne spędzane z nimi bywa ciężkie.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Liwiaimię żeńskie pochodzące ze starożytnego Rzymu, pierwotnie oznaczało „należąca do rodu Liwiuszów”. Inna etymologia wywodzi to imię od łacińskiego słowa livor – „siniec, zazdrość, zawiść”. Męskim odpowiednikiem tego mienia jest Liwiusz. W Polsce imię mało popularne. Liwia obchodzi imieniny 13 listopada, 14 grudnia, 12 lutego, 14 września, 14 października.

Kobieta o imieniu Liwia jest osoba aktywną, przedsiębiorczą i dynamiczną, w szczególności dotyczy to osiągania przez nią postawionych sobie celów. Liwie należą do osób śmiałych i ambitnych, nie bojących się nowych wyzwań. Nie ulegają łatwo wpływom i woli innych ludzi, lubią mieć swoje zdanie, często odmienne od opinii ogółu, wszelkie decyzje, sądy i opinie weryfikują i rozważają indywidualnie i subiektywnie. Mimo swej przebojowości i aktywności w działaniu, bywają raczej osobami zamkniętymi i cichymi, co często odbierane jest przez innych jako wyniosłość i nieprzystępność.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Germanimię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od nazwy Germanus pochodzącej od nazwy etnicznej Germania; ponadto istnieje łacińskie słowo germanus, które znaczy „rodzony, spokrewniony z kimś”. Żeńskim odpowiednikiem tego imienia jest Germana. W Polsce imię German odnotowano już w średniowieczu. Istnieje około trzydziestu świętych patronów tego imienia. German obchodzi imieniny m.in. 13 listopada, 7 marca, 12 maja, 28 maja, 7 lipca, 31 lipca, 23 października, 30 października, 3 listopada.

Mężczyzna o imieniu German jest przede wszystkim introwertykiem i ekscentrykiem. Przez otoczenie bywa postrzegany jako dziwak, oryginał, odmieniec. German cechuje się silnie rozwiniętą samoświadomością i refleksyjnością, własny świat wewnętrzny jest dla niego najważniejszą i najbardziej interesującą sprawą na świecie. Świadomość siebie, swojego usposobienia, rozwój własnej inteligencji i życia duchowego uważa za najistotniejsze cele każdego człowieka. W życiu stawia na rozwój osobisty i samodoskonalenie się. Dąży do wszechstronnego wykształcenia, interesuje się literaturą, sztuką.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Walentyn – a także Walenty, imię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od przydomka Valentinus, utworzonego z kolei od łacińskiego słowa valens oznaczającego „mocny, silny, zdrowy”. Imię to było notowane w Polsce od XIII wieku w formie Valentinus, natomiast formy Walenty i Walentyn pojawiły się w XV wieku. Imię to było bardzo popularne w XVI wieku. Święty Walenty jest patronem Limanowej (miasto w południowej Polsce, w Beskidzie Wyspowym). Walentyn i Walenty obchodzą imieniny m.in. 13 listopada, 24 listopada, 2 grudnia, 13 grudnia, 1 stycznia, 7 stycznia, 14 lutego, 16 marca, 16 lipca, 2 września, 16 października.

Mężczyzna o imieniu Walentyn łączy w sobie kontrastowe i zdawałoby się przeciwstawne cechy. Jest sentymentalnym introwertykiem, ważniejszy jest dla niego wewnętrzny świat niż otoczenie zewnętrzne. Mężczyźni o tym imieniu są zazwyczaj bierni, nieskorzy do działania, ulegają często wpływom i woli innych ludzi, są raczej nieśmiali i niepewni siebie. Bywają zazwyczaj niezdecydowani, ciężko im podejmować stanowcze i natychmiastowe decyzje. Lubią przede wszystkim spokój i cechuje ich bierny stosunek do życia.

Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?