‘25 listopada’ Imię

Modne imię:

Beatrycze – imię włoskiego pochodzenia, niektórzy etymolodzy uważają, iż pochodzi od łacińskiego słowa beatrix ‘przynosząca szczęście’ albo od wyrazu viatrix ‘podróżujący’. W naszym kraju pojawiło się w XVIII wieku, ale nigdy nie cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Przede wszystkim, znane jest głównie za sprawą dzieł „Boska Komedia” Dantego i „Nie-Boska komedia” Krasińskiego.

Trzeba powiedzieć o tym, iż Beatrycze ma duże mniemanie o sobie, jest nieco wyniosła i zawsze nosi głowę wysoko uniesioną. Poza tym, uważa się za lepszą od innych, co lubi na każdym kroku podkreślać, choćby strojem. A, co ciekawe raczej nie jest zazdrosna, nie złości się ani nie okazuje też innych uczuć, czasami ma się wrażenie, że nosi pewnego rodzaju maskę, za którą ukrywa swe emocje. Oprócz tego, Beatrycze jest pewna siebie i przekonana o własnej nieomylności, dlatego pojęcie kompromisu jest jej obce, ponieważ ona zawsze ma rację i wie wszystko najlepiej, dlatego inni powinni jej słuchać. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Tęgomir – staropolskie imię męskie. Imię to składa się z członu Tęgo-, oznaczającego „mocny” oraz mir – „pokój, spokój, dobro”. Samo imię może więc oznaczać „trwały, stały pokój”.

Mężczyźni o imieniu Tęgomir należą do spokojnych, statecznych natur, których cechuje duża pewność siebie i obiektywny pogląd na świat. Cechuje ich zazwyczaj nieco flegmatyczne usposobienie, ale przy nich możemy być pewni, iż nie będą złościć się z mało istotnych szczegółów, nie będą raczej wybuchać gniewem ani kierować się emocjami przy podejmowaniu decyzji. Tęgomir to stały, zrównoważony charakter o jasno ustalonych i niezmiennych przekonaniach. Taka stałość, stabilność charakteru w połączeniu z pewnością siebie sprawia, iż nigdy nie ulegają wpływom innych, ciężko skłonić ich do zmiany poglądów i przekonań i bardzo trudno przychodzi im podporządkować się innym osobom. Mężczyźni ci kierują się w życiu przede wszystkim rozsądkiem i praktycznością. Do tego są bardzo pracowici i łatwo osiągają sukcesy, choć nie są one dla nich bardzo ważne. Istotna jest dla nich sama praca, która pomaga im się realizować.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Alan – imię męskie o nieustalonej etymologii. Najczęściej przyjmuje się, że ma ono pochodzenie celtyckie i wywodzi się od słowa oznaczającego harmonię. Inne źródła podają, że imię to może pochodzić z języka bretońskiego i oznaczać „mały kamień, mała skała” lub „przystojny”. Według jeszcze innej hipotezy może wywodzić się od nazwy irańskiego plemienia Alanów. W Anglii pojawiło się za sprawą Bretończyków po inwazji Normanów na Anglię. Jest popularne w krajach anglosaskich, do Polski trafiło późno, bo dopiero w czasach współczesnych, a nadawane jest nieco częściej od lat 80. XX wieku.

Charakter Alana jest prawy i szlachetny. Postępuje on według swoich zasad moralnych. Jego marzeniem jest dokonanie wielkich rzeczy, ale jego plany bywają mało realistyczne. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Piotr – męskie imię pochodzenia grecko-łacińskiego. Pierwsze wzmianki o tym imieniu pojawiają się już w Biblii. Właśnie taki przydomek, oznaczający „skałę, opokę”, Jezus nadał Szymonowi.

Piotr to osoba o wielkim sercu, bardzo wrażliwa i ambitna. Chętnie pomaga innym, zawsze postępuje w sposób uczciwy, szczery i otwarty. Ma jednak skłonność do wykonywania wielu rzeczy naraz, przez co wiele z nich nigdy nie zostaje ukończonych. W działaniu brakuje mu dyscypliny, zorganizowania i systematyczności.

Marzyciel, wiecznie chodzący z głową w chmurach. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Katarzyna – to imię pochodzące od greckiego słowa „katharos” (czysty, bez skazy). Oznacza osobę prawą, czystą, uczciwą, dziewiczą. Do Polski trafiło za pośrednictwem języka łacińskiego. Było notowane już w XIV wieku. Było szczególnie popularne wśród królowych i księżniczek, a także zamożnych mieszczek. Obecnie także jest bardzo często nadawane.

Katarzyna choleryczne usposobienie i pobudliwą naturę, łatwo traci zimną krew. Wyróżnia się indywidualizmem i silną osobowością, bardzo niechętnie podporządkowuje się zakazom i nakazom. Sprawia wrażenie osoby dumnej i wyniosłej, jednak tak naprawdę jest niepewna i niespokojna. Jej charakter jest raczej trudny. Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?