‘13 lutego’ Imię

Modne imię:

Beatrycze – imię włoskiego pochodzenia, niektórzy etymolodzy uważają, iż pochodzi od łacińskiego słowa beatrix ‘przynosząca szczęście’ albo od wyrazu viatrix ‘podróżujący’. W naszym kraju pojawiło się w XVIII wieku, ale nigdy nie cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Przede wszystkim, znane jest głównie za sprawą dzieł „Boska Komedia” Dantego i „Nie-Boska komedia” Krasińskiego.

Trzeba powiedzieć o tym, iż Beatrycze ma duże mniemanie o sobie, jest nieco wyniosła i zawsze nosi głowę wysoko uniesioną. Poza tym, uważa się za lepszą od innych, co lubi na każdym kroku podkreślać, choćby strojem. A, co ciekawe raczej nie jest zazdrosna, nie złości się ani nie okazuje też innych uczuć, czasami ma się wrażenie, że nosi pewnego rodzaju maskę, za którą ukrywa swe emocje. Oprócz tego, Beatrycze jest pewna siebie i przekonana o własnej nieomylności, dlatego pojęcie kompromisu jest jej obce, ponieważ ona zawsze ma rację i wie wszystko najlepiej, dlatego inni powinni jej słuchać. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Jordan – imię pochodzenia hebrajskiego, wywodzi się od słów yeor i Dan ‚rzeka Dan’. Przede wszystkim, większości osób kojarzy się ono wyłącznie z rzeką, w której Jezus Chrystus został ochrzczony przez Jana Chrzcielna. Warto zwrócić uwagę na, iż w Polsce to imię było już znane w wieku X, bowiem, do naszego kraju przybyło wraz z chrześcijaństwem. Niestety, nie zdobyło nigdy ono wielkiego uznania, a obecnie nosi je około 600 panów.

Mężczyzna o imieniu Jordan jest bardzo skrytą osobą, która nie lubi mówić o sobie i dzielić się swoimi uczuciami czy myślami z innymi. Przede wszystkim, wyróżnia się wielką inteligencją, w związku z czym jest on cenionym pracownikiem, który uwielbia się rozwijać się zawodowo. Kojonymi jego atutem jest subtelne poczucie humoru oraz niesamowita wrażliwość. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Kaja to imię, którego pochodzenie nie jest do końca jasne, gdyż etymolodzy wskazują na trzy hipotezy mówiące o jego powstaniu. Otóż, pierwsza teoria zakłada, że jest ona żeńskim odpowiednikiem skandynawskiego imienia Kaj, druga mówi o tym, iż jest ono zdrobnieniem imienia Katarzyna, a według trzeciej hipotezy jest ono formą imienia Gaja. Imię Kaja pojawiło się w Polsce niedawno i jest niezwykle rzadko nadawane.

Kobieta o imieniu Kaja jest niezwykle dokładną osobą, musi mieć wszystko na swoim miejscu i nigdy nie odczuwa pełnej satysfakcji z tego, co zrobiła, bowiem uważa, iż mogła dane zadanie wykonać lepiej. Niestety, bierze dużą odpowiedzialność na siebie, nawet za sprawy, na które nie ma najmniejszego wpływu. Wypływa to z jej przekonania, że gdyby coś powiedziała lub wbrew przeciwnie nie mówiła nic, wszystko potoczyłoby się pomyślnie. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Hilary – imię męskie pochodzenia grecko-łacińskiego. Pochodzi od słowa greckiego laros i łacińskiego laris, oznaczającego „wesoły, radosny, pogodny”. Kilku świętych Kościoła katolickiego nosi to imię.

Mężczyźni o imieniu Hilary należą do pogodnych, towarzyskich ekstrawertyków, którzy potrzebują do życia i do szczęścia kontaktów międzyludzkich, interesujących wydarzeń, pasjonujących przedsięwzięć, ciekawych podróży i przygód. Zazwyczaj cechują się pogodą ducha, łagodnością, wyrozumiałością wobec świata i wobec ludzi. Do pełni życia potrzebują ciągłej aktywności, działań, wielu zadań i przedsięwzięć, także najlepiej odpoczywają, gdy coś robią – wędrują, chodzą po górach, uprawiają sport. Szczególnie ważne są dla nich kontakty międzyludzkie i prawdziwa przyjaźń. Lubią opowiadać o swoich przygodach i o swoim życiu, ale i sami bardzo chętnie słuchają innych, zawsze są chętni do pomocy, zawsze gotowi do wysłuchania i udzielenia dobrej rady. W kontaktach międzyludzkich są otwarci, szczerzy i bezpośredni. Cenią sobie prawdziwą i bezinteresowną przyjaźń.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Arleta – a także Arletta, imię żeńskie, które wedle hipotezy powstało jako zdrobnienie germańskiego imienia Carletta (Karletta), które jest z kolei żeńskim odpowiednikiem imienia Karol.

Kobiety o imieniu Arleta są wesołymi, beztroskimi kobietami, lubiącymi radosne, pozbawione trosk życie. Zawsze pogodne, zawsze roześmiane, niosą ze sobą optymizm, dobry humor i wybuchową radość. W ich towarzystwie z pewnością nie będziemy się nudzić ani nie będziemy musieli myśleć o zmartwieniach i problemach. Arleta chciałaby przejść przez życie bez trosk i poczucia odpowiedzialności. Będzie jak ognia unikała trudnej, wymagającej napięcia pracy, poważnych, odpowiedzialnych zadań, konieczności nadmiernego trudu i wysiłku. Zamiast doskonalenia się, rozwijania swojej wiedzy i umiejętności Arleta zostanie przy mało wymagającej pracy, a woli oddać się zabawie, towarzyskim spotkaniom i rozwijaniu swoich zainteresowań. Kobiety te nie lubią nudy, spokojnego życia, monotonii, zawsze będą starały się urozmaicić swoje życie, poznać nowych ludzi, zaznać nowych przyjemności. Bardzo dynamiczna i aktywna, wszędzie jej pełno.

Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?