‘14 lutego’ Imię

Modne imię:

Lilianna – lub Liliana; imię żeńskie pochodzenia łacińskiego. Imię to pochodzi od nazwy „lilia”. Jest ono bardzo popularne w krajach Europy Zachodniej, u nas nigdy nie należało do często występujących imion.

Kobiety o imieniu Lilianna należą do ambitnych, przedsiębiorczych kobiet. Lilianna ma skłonności do bycia nieco dumną i wyniosłą, z całą pewnością nie należy ona do osób beztroskich, swobodnych. W towarzystwie zawsze zachowuje duży dystans i chłód, nie zawiera szybko i łatwo nowych znajomości i nie jest łatwo przebić się przez jej pancerz dumy, oschłości i zdystansowania. Zawsze pozostaje stanowcza, rozsądna i zrównoważona. Nie jest łatwo wyprowadzić ją z równowagi, zdenerwować ani zadowolić. Bywa często trudna w codziennych kontaktach, jej ogromna rezerwa przeszkadza w beztroskim i otwartym kontakcie, za to w sytuacjach wymagających opanowania, zachowania zimnej krwi i logicznego myślenia sprawdza się wyśmienicie.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Metody – imię męskie pochodzące z języka greckiego. Imię to wywodzi się od słowa methodos, oznaczającego „metoda, sposób postępowania”. Imię to tłumaczyć można zatem jako „kroczący właściwą drogą”.

Mężczyźni o imieniu Metody są zaradnymi, ambitnymi i szlachetnymi osobami, które kierują się w życiu zdrowym rozsądkiem i obiektywnie patrzą na świat i na innych ludzi. Metody cechuje się doskonałą znajomością natury ludzkiej, dzięki czemu potrafi realnie spojrzeć na każdą sytuację, nie jest wymagający wobec innych, wybacza ludziom ich wady, słabostki i błędy. Szlachetny, tolerancyjny i wyrozumiały nie idealizuje świata ani ludzi. Wszelkie trudności, problemy i klęski traktuje jako cenne doświadczenia, które pomagają mu być mądrzejszym. Metody stawia sobie w życiu wyraźnie sprecyzowane cele i dąży wytrwale do ich realizacji, nie oglądając się na opinie i sądy innych ludzi. Chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się, iż Metody jest pewnym siebie, nieco oschłym i nieskorym do sentymentów mężczyzną, tak naprawdę jest bardzo wrażliwy na otoczenie, na nastroje i emocje innych ludzi.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Cyryl – imię męskie wywodzące się z języka greckiego. Imię pochodzi od słowa kyrios, oznaczającego „pan, władca”.

Mężczyźni o tym imieniu są spokojnymi, zrównoważonymi osobami, ceniącymi sobie spokój i ład. Szczególnie dobrze czują się w spokojnej, cichej atmosferze, nienawidzą zaś chaosu, hałasu, zamieszania i stresujących sytuacji, gdy decyzje należy podjąć natychmiast. Zawsze rozważają każdą sprawę, każdy problem dokładnie i spokojnie, kierują się w życiu przede wszystkim rozumem i logiką. Cyryl jest spokojny, zrównoważony, rozsądny, a przy tym przedsiębiorczy i zaradny. Najlepiej czuje się w zawodach wymagających skupienia, ciszy i spokojnej, systematycznej pracy. Bez wątpienia będzie Cyryl należał do najbardziej obowiązkowych, systematycznych i dokładnych pracowników, nigdy nie zaniedbujących swoich obowiązków. W kontaktach z innymi zawsze potrafi zachować spokój i zimną krew, nie daje się ponieść negatywnym emocjom.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Flawian – imię męskie pochodzenia łacińskiego. Imię pochodzi od nazwy rzymskiego rodu Flawiuszów, a miano to z kolei wywodzi się od łacińskiego słowa flavus, oznaczającego „płowy, żółty, złoty”.

Mężczyźni o imieniu Flawian należą do flegmatycznych, spokojnych natur, które niezwykle rzadko okazują gwałtowne lub namiętne emocje i bardzo trudno wzbudzić w nich gwałtowne, żywe reakcje. Wszystko przyjmują ze stoickim spokojem i łagodnością, wyznając zasadę, iż silne emocje i namiętności zaciemniają właściwy, rozsądny ogląd rzeczy. Bardzo zrównoważeni, spokojni, wyrozumiali, opanowani, zawsze potrafią bez nerwów i emocji podejść do każdej, nawet najtrudniejszej sprawy. Niezwykle trudno stwierdzić czy Flawian nie odczuwa w ogóle silnych emocji czy potrafi doskonale nad nimi panować. Przez otoczenie postrzegany jest jako opanowany i przez to silny wewnętrznie mężczyzna. Zazwyczaj potrafi on także patrzeć na świat, na innych ludzi i przede wszystkim na siebie obiektywnie, potrafi przyznać się do błędu, znaleźć źródło problemów i ocenić celnie sytuację.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Zenon – imię męskie pochodzenia greckiego. Imię to powstało powstało jako skrócona forma greckich imion złożonych typu Zenodoros, Zenodotos, które oznaczają „dar Zeusa„.

Mężczyźni o imieniu Zenon są wesołymi ekstrawertykami, osobami bardzo towarzyskimi, życzliwymi wobec innych ludzi, lubiącymi bardzo towarzystwo, spotkania, zawieranie nowych znajomości. W towarzystwie czują się jak ryba w wodzie. Żywe, intensywne kontakty z innymi pozwalają im żyć pełną piersią. Mężczyźni ci uważają, iż więzi międzyludzkie są najistotniejszą kwestią w życiu i dlatego przedkładają rodzinę, przyjaciół, spotkania z ludźmi nad robienie kariery i zarabianie pieniędzy. Dzięki pogodnemu, życzliwemu usposobieniu są zazwyczaj bardzo lubiani. Zawsze Zenon jest skory do pomocy innym, można na im polegać w każdej sytuacji. Uwielbia pomagać innym, oddawać im przysługi i nie oczekuje w zamian ani uznania ani odwdzięczenia się. Duża wrażliwość, intuicja i wyczulenie na nastroje innych pomaga mu zdobywać sympatię i zaufanie w towarzystwie. Zenon dogada się z każdym i dla każdego znajdzie dobre słowo.

Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?