‘26 lutego’ Imię

Modne imię:

Mirosława – imię staropolskie, złożone z członów mir ‘pokój, spokój, dobro’ oraz sława, a więc mogło oznaczać kobietę ‘sławiącą pokój’. Na uwagę zasługuje fakt, iż w polskich źródłach możemy znaleźć wzmiankę, iż występuje w naszym kraju na pewno już od 1222 roku. A, co ciekawe imieniem o takim samym znaczeniu, tylko o odwróconej kolejności członów, jest Sławomira. Obecnie, należy do rzadkich imion, które noszą najczęściej starsze kobiety. Ponadto, od niego pochodzi też imię Mira, które niegdyś było wyłącznie skróceniem imienia Mirosława.

W pierwszej kolejności należy wspomnieć o tym, że Mirosława to kobieta energiczna, wie, czego chce i ma w zwyczaju wszystkimi przesądzać, dlatego nierzadko obawiają się jej nawet mężczyźni, którzy wolą jej schodzić z drogi, zwłaszcza gdy jest w złym humorze. Niestety, gdy ją ktoś zdenerwuje, okropnie krzyczy, wymachuje rękoma i trudno jest jej się opanować, dopóki nie wyrzuci z siebie gniewu. Oczywiście, kobieta o tym imieniu jest niezwykle pracowita, zawsze solidnie wykonuje swoje obowiązki, ale źle znosi krytykę, w szczególności w obecności współpracowników. Przede wszystkim, lubi towarzystwo, z którym chętnie dzieli się swoimi troskami i smutkami. Otóż, zawsze posiada grono zaufanych przyjaciół, z którymi może porozmawiać o wszystkim i zwierzyć się im z największych tajemnic. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Klaudian – imię pochodzenia łacińskiego, zostało utworzone od rzymskiego rodu Klaudiuszów (Claudius) za pomocą przyrostka –ianus, wskazującego na pochodzenie lub przynależność. Obecnie, jest ono niezwykle rzadko nadawane w naszym kraju, gdyż przez wieki było systematycznie wypierane przez imię Klaudiusz. Oczywiście, mężczyzna o imieniu Klaudian jest bardzo dobrze wychowany, posiada nienaganne maniery, a przez kobiety postrzegany jest jako dżentelmen i wymarzony kandydat na męża.

Nie ulega wątpliwości to, że przywiązuje ogromną wagę to swego wizerunku, zawsze jest dobrze ubrany, wie, co jest modne, ale z drugiej strony nie ma obsesji na punkcie markowej odzieży. Poza tym, szczerze oddany swej rodzinie, gotów jest poświecić dla niej wszystko, bowiem żonę i dzieci stawia na pierwszym miejscu. Bywa też typem domatora i niechętnie opuszcza rodzinne strony, chyba że w podróż udaje się ze swoimi bliskimi. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Mirosław – imię męskie pochodzenia staropolskiego, zbudowane z dwóch członów: miro-, oznaczający „pokój, dobro, spokój” i -sław od „sława”. Imię oznacza zatem „tego, który sławi pokój” lub „ten, który zdobywa sławę poprzez zaprowadzenie pokoju”. Żeńskim odpowiednikiem imienia jest Mirosława.

Mężczyźni o imieniu Mirosław są zdecydowanymi, silnymi wewnętrznie i bardzo niezależnymi osobami, które niezwykle trudno „ujarzmić”. Zawsze walczą o swoją niezależność i wolność, zawsze są na przekór społecznym i rodzinnym oczekiwaniom. Buntowniczy, niepokorni i bardzo niespokojni wewnętrznie, ciągle szukają swojego miejsca w  życiu i ciągle uciekają od rutyny, nudy i ustatkowania. Często dopiero w późnym wieku zakładają rodzinę i prowadzą ustabilizowany, spokojny tryb życia. Mirosław ma bogate życie wewnętrzne, niezwykle silnie przeżywa wszystko, ale nie daje tego po sobie poznać. Silną wolę i zdecydowany charakter potrafią połączyć z obiektywizmem i poczuciem sprawiedliwości. Potrafią na chłodno ocenić sytuację, zachowania innych ludzi oraz potrafią obiektywnie spojrzeć na siebie i przyznać się do błędu.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Dionizy – imię męskie pochodzenia greckiego. Pochodzi ono od imienia boga Dionizosa. W Polsce imię notowane w dokumentach już w XIII wieku, ale rzadko występujące.

Mężczyźni o imieniu Dionizy są naturami spokojnymi i rozważnymi. Posiadają stały charakter i niezmienne przekonania. Najbardziej charakterystycznymi cechami Dionizego jest pewna bierność i uległość – nie lubi działać, nie lubi konkurować z innymi, walczyć ani pokonywać wszelkich przeszkód w każdej dziedzinie życia. Unika także dużej odpowiedzialności, woli przerzucić ją na innych niż samemu decydować o ważnych sprawach. Za tą biernością i pokojowym usposobieniem kryje się wrażliwość. Dionizy nie będzie podejmował wielu działań i wysiłków, nie będzie ryzykował, gdyż boi się porażek, źle znosi niepowodzenia, konflikty i konfrontacje. W życiu zawodowym nie dąży do osiągania sukcesów ani prestiżu społecznego i zawodowego. Woli mniejsze, skromniejsze i mniej odpowiedzialne zadania. Nie przykłada wielkiej wagi do obowiązków zawodowych, ale stara się także nie zaniedbywać ich. Mężczyźni ci są zazwyczaj milczący i zawsze spokojni – niezwykle trudno wyprowadzić ich z równowagi. Często w trudnych sytuacjach przejawiają bezradność.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Nestor – imię męskie pochodzenia greckiego. W mitologii greckiej imię najstarszego wodza walczącego podczas wojny trojańskiej, mityczny król miasta Pylos. Pod Troją już jako starzec wsławił się jako dobry doradca, cechujący się ogromnym doświadczeniem i wiedzą. Dlatego współcześnie nestorem określa się najstarszego lub najbardziej doświadczonego członka jakiegoś zgromadzenia lub organizacji (np. nestor rodu). Imię Nestor nosiło wielu świętych prawosławnych. Imieniny Nestora obchodzi się 9 listopada, 26 lutego, 27 lutego, 4 marca, 8 września.

Mężczyzn o tym imieniu pasjonuje, krótko mówiąc, życie.bardzo aktywni, otwarci na świat i nowe doświadczenia, ekstrawertyczni, ale jednocześnie skłonni są do refleksji, zadawania pytań o sens i cel istnienia. Są bardzo dynamiczni, pełni energii i zapału i jedną z najważniejszych wartości w życiu jest dla nich samorealizacja. Z tego powodu bardzo ważny jest dla nich wybór odpowiedniego zawodu, umożliwiającego zawodowe spełnienie. Chcą być pierwsi w wybranej dziedzinie i by ich sukces był pełny, potrzebują publiczności, która będzie doceniać ich osiągnięcia. Lubią współzawodniczyć z innymi. Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?