‘10 maja’ Imię

Modne imię:

Beatrycze – imię włoskiego pochodzenia, niektórzy etymolodzy uważają, iż pochodzi od łacińskiego słowa beatrix ‘przynosząca szczęście’ albo od wyrazu viatrix ‘podróżujący’. W naszym kraju pojawiło się w XVIII wieku, ale nigdy nie cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Przede wszystkim, znane jest głównie za sprawą dzieł „Boska Komedia” Dantego i „Nie-Boska komedia” Krasińskiego.

Trzeba powiedzieć o tym, iż Beatrycze ma duże mniemanie o sobie, jest nieco wyniosła i zawsze nosi głowę wysoko uniesioną. Poza tym, uważa się za lepszą od innych, co lubi na każdym kroku podkreślać, choćby strojem. A, co ciekawe raczej nie jest zazdrosna, nie złości się ani nie okazuje też innych uczuć, czasami ma się wrażenie, że nosi pewnego rodzaju maskę, za którą ukrywa swe emocje. Oprócz tego, Beatrycze jest pewna siebie i przekonana o własnej nieomylności, dlatego pojęcie kompromisu jest jej obce, ponieważ ona zawsze ma rację i wie wszystko najlepiej, dlatego inni powinni jej słuchać. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Symeon – imię biblijne, pochodzi od hebrajskiego wyrażenia szim on ‘(Bóg) wysłuchał’. Pierwotnie było noszone przez wiele postaci biblijnych, m.in. przez Piotra Apostoła. Warto zaznaczyć to, że to imię jest bardzo popularne w wielu krajach, gdyż występuje w licznych językach, np. we francuskim, angielskim, niemieckim (Simon), hiszpańskim (Simon), łacińskim Simeonus, (Symeon), węgierskim (Semjén). W naszym kraju jest znane od średniowiecza, kiedy to pojawiło się w dwóch formach – Symeon i Szymon.

Symeon to osoba bardzo miła, kulturalna, otaczajaca się ludźmi. Przede wszystkim, poważnie podchodzi do życia, zawsze wie, czego che i nigdy nie podejmuje niepotrzebnego ryzyka. Oprócz tego, to typ racjonalisty, który nigdy nie ulega skrajnym emocjom, nie ucieka w świat marzeń ani nie ulega iluzji. Z pewnością, dla wielu jest autorytetem, ponieważ jest człowiekiem prawym, sprawiedliwym, zawsze postępującym w zgodzie z kodeksem prawnym i moralnym. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Łazarz – imię męskie pochodzenia biblijnego, wywodzące się od hebrajskiego imienia Eleazar, które tłumaczyć można jako „ten, któremu Bóg pomaga”. Imię to znane jest dzięki Nowemu Testamentowi – jeden z przyjaciół Chrystusa, brat Marty i Marii nosił to imię.

Mężczyźni o imieniu Łazarz cechują się niezwykłą osobowością. Bardzo inteligentni i bardzo wrażliwi, zwracają na siebie uwagę w towarzystwie. Należą do niespokojnych charakterów, które zawsze dążą do tego, co trudno osiągalne. Nie lubią przede wszystkim nudy, a z życia starają się uczynić przygodę, szukając wciąż nowych wyzwań, zadań, niecodziennych doświadczeń i wrażeń. Najlepiej sprawdzają się w takiej pracy, która związana jest z ich zainteresowaniami i pasjami, a ponieważ często zmieniają przedmiot swoich zainteresowań, często też zmieniają kierunek studiów i zawód. Lubią szczególnie taki rodzaj pracy, który wymaga podróży. Nie należą do zdecydowanych, stabilnych charakterów, a cechują się zazwyczaj słabą wolą. Z tego powodu Łazarz będzie łatwo ulegał wpływom innych ludzi, często będzie zmieniał zdanie i niejednokrotnie bez powodu będzie mówił „nie”.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Sylwestra – imię żeńskie pochodzenia łacińskiego, odpowiednik imienia Sylwester. Imię to pochodzi od łacińskiego słowa silvestris, oznaczającego „żyjący w lesie, dziki”. Sylwestra obchodzi imieniny 2 stycznia, 15 kwietnia, 10 maja, 9 czerwca, 20 listopada, 26 listopada, 31 grudnia.

Kobieta o imieniu Sylwestra jest naturą łagodną i poważną. Z rozwagą i namysłem podchodzi do wszystkich spraw i bardzo serio traktuje życie. Bardzo ostrożna, chciałaby zabezpieczyć się przed wszelkimi życiowymi niepowodzeniami i niebezpieczeństwami. Wrażliwa , zamknięta w sobie Sylwestra będzie roztropnie podejmować wszelkie decyzje, ale gotowa jest również na walkę, jeśli gra jest warta świeczki. Często walczą w niej przeciwstawne siły – silna wola i upór, by dążyć do obranego celu oraz ostrożność i rozwaga, które podpowiadają, by wycofać się, jeśli pojawia się ryzyko porażki lub straty. Sylwestra posiada inteligencję syntetyczną, ogarniającą całość problemu; ważne jest dla niej zdobywanie wiedzy, którą lubi dzielić się z innymi.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Biblijne imię męskie. Pochodzi od hebrajskiego słowa oznaczającego „jego imieniem jest Pan”.

Mężczyzna noszący imię Samuel stwarza pozory twardego, surowego i niezależnego człowieka. W rzeczywistości jednak jest osobą niezwykle sympatyczną, ułożoną i bardzo łagodną.

Jest w stanie wiele poświęcić, musi tylko wiedzieć, że to, co robi, ma sens. Zrównoważony, nie poddaje się łatwo wpływom otoczenia. Ma swoje zdanie, racje i poglądy. Nie idzie ślepo za tłumem.

Naprawdę trudno wyprowadzić go z równowagi. Niewiele jest rzeczy, które byłyby w stanie wywołać w nim gniew. Nigdy się nie obraża, nawet gdy usłyszy przykre słowa pod swoim adresem. Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?