‘5 maja’ Imię

Modne imię:

Stanisław – imię pochodzenia słowiańskiego, prawdopodobnie było formą życzenia, aby człowiek, który je nosi stał się w życiu sławny. Niektórzy etymolodzy uważają, że mogło oznaczać także człowieka sławnego z bogactwa, rodu, posiadanego domu. Trzeba wyraźnie podkreślić, iż jest to imię, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem i trudno byłoby wskazać okres w dziejach historii, w którym uznawane byłoby za niemodne. W pierwszej kolejności należy wspomnieć o tym, iż Stanisław do doskonały organizator, który ciągle wyręcza innych w ich obowiązkach. Przede wszystkim, cały czas coś za nich organizuje, załatwia, gromadzi. Na uwagę zasługuje fakt, że nie może on zrozumieć, dlaczego nikt nie jest mu wdzięczny za okazaną pomoc, mało tego wszyscy tylko mają jeszcze do niego pretensje, że wtrąca się w nieswoje sprawy. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Penelopa – imię pochodzenia greckiego, wywodzącego się od słowa πηνελοψ , które jest określeniem jednego z gatunków kaczki. Trzeba powiedzieć o tym, iż to imię w naszym kraju występuje niezwykle rzadko i jest głownie kojarzone z literacką postacią – Penelopą, żoną Odyseusza, która czekała wiernie na powrót męża z wojny trojańskiej przez 20 lat.

Nie ulega wątpliwości to, że kobieta o tym imieniu jest niezwykle cierpliwa, bowiem potrafi latami czekać na to, by odnieść w życiu sukces lub spotkać miłość swojego życia i zwykle się jej to udaje. Ponadto, posiada łagodne usposobienie, nienaganne maniery i porusza się z gracją, dlatego wiele osób postrzega ją jako prawdziwą damę. Nie angażuje się towarzysko, ponieważ nie lubi wielkich zbiorowisk ludzi. Nie interesuje się plotkami oraz nie ma w zwyczaju wtrącać się w sprawy innych osób. Z pewnością, jest idealną powierniczką największych sekretów, które za żadne skarby nie zdradziłby ich nikomu. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Pius – imię pochodzenia łacińskiego, wywodzi się od słowa oznaczającego ‘pobożny cnotliwy’. Warto powiedzieć o tym, iż pierwszy raz pojawiło się jako przydomek u cesarza rzymskiego Antonina Piusa. A, co ciekawe imię to nosiło aż 12 papieży. W Polsce występuje niezwykle rzadko, nadawane jest raz na kilka, kilkanaście lat.

Po pierwsze, mężczyzna o tym imieniu jest mężczyzną bardzo uczciwym, nigdy nie posługuje się kłamstwem ani podstępem, bowiem ceni sobie prawdę. Ponadto, w drugim człowieku zawsze stara się dostrzec dobro, nie ocenia go z góry, tym bardziej po wyglądzie zewnętrznym czy stroju. Poza tym, Pius jest sprawiedliwy i postępuje zgodnie z dekalogiem. Oczywiście, można go uznać za osobę religijną, gdyż ufa Opatrzności Bożej, często się modli i chodzi do kościoła, ale zapewne nie jest fanatykiem religijnym oraz nie obnosi się ze swoją pobożnością, aby inni mówili, jaki to jest prawym człowiekiem. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Sabrina – imię pochodzenia angielskiego, wywodzi się od nazwy walijskiej rzeki Severn (oryg. Habren). Imię zyskało sławę głownie postaci filmowej – Sabrinie, nastoletniej czarownicy. W naszym kraju jest rzadko nadawane i nigdy cieszyło się większym zainteresowaniem.

Przede wszystkim, Sabrina to kobieta o bystrym umyśle, potrafi poradzić sobie w każdej sytuacji i bez większych trudności pokonuje każdą przeszkodę na swojej drodze. Poza tym, jest łagodna i opanowana , nigdy nie wdaje się w waśnie ani nie ulega gwałtownym emocjom. Ponadto, to życzliwa kobieta, która zawsze jest miła i uśmiechnięta. Oprócz tego, nigdy nie osiada na manowcach, chce w swym życiu osiągnąć wiele i zazwyczaj się jej to udaje, chociaż na pewno nie pnie się po szczeblach kariery kosztem innych osób. Uważa, się posługiwanie się podstępem lub wykorzystywanie znajomości w życiu zawodowym jest niegodne jej osoby. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Hilary – imię męskie pochodzenia grecko-łacińskiego. Pochodzi od słowa greckiego laros i łacińskiego laris, oznaczającego „wesoły, radosny, pogodny”. Kilku świętych Kościoła katolickiego nosi to imię.

Mężczyźni o imieniu Hilary należą do pogodnych, towarzyskich ekstrawertyków, którzy potrzebują do życia i do szczęścia kontaktów międzyludzkich, interesujących wydarzeń, pasjonujących przedsięwzięć, ciekawych podróży i przygód. Zazwyczaj cechują się pogodą ducha, łagodnością, wyrozumiałością wobec świata i wobec ludzi. Do pełni życia potrzebują ciągłej aktywności, działań, wielu zadań i przedsięwzięć, także najlepiej odpoczywają, gdy coś robią – wędrują, chodzą po górach, uprawiają sport. Szczególnie ważne są dla nich kontakty międzyludzkie i prawdziwa przyjaźń. Lubią opowiadać o swoich przygodach i o swoim życiu, ale i sami bardzo chętnie słuchają innych, zawsze są chętni do pomocy, zawsze gotowi do wysłuchania i udzielenia dobrej rady. W kontaktach międzyludzkich są otwarci, szczerzy i bezpośredni. Cenią sobie prawdziwą i bezinteresowną przyjaźń.

Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?