‘8 maja’ Imię

Modne imię:

Stanisław – imię pochodzenia słowiańskiego, prawdopodobnie było formą życzenia, aby człowiek, który je nosi stał się w życiu sławny. Niektórzy etymolodzy uważają, że mogło oznaczać także człowieka sławnego z bogactwa, rodu, posiadanego domu. Trzeba wyraźnie podkreślić, iż jest to imię, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem i trudno byłoby wskazać okres w dziejach historii, w którym uznawane byłoby za niemodne. W pierwszej kolejności należy wspomnieć o tym, iż Stanisław do doskonały organizator, który ciągle wyręcza innych w ich obowiązkach. Przede wszystkim, cały czas coś za nich organizuje, załatwia, gromadzi. Na uwagę zasługuje fakt, że nie może on zrozumieć, dlaczego nikt nie jest mu wdzięczny za okazaną pomoc, mało tego wszyscy tylko mają jeszcze do niego pretensje, że wtrąca się w nieswoje sprawy. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Dionizy – imię męskie pochodzenia greckiego. Pochodzi ono od imienia boga Dionizosa. W Polsce imię notowane w dokumentach już w XIII wieku, ale rzadko występujące.

Mężczyźni o imieniu Dionizy są naturami spokojnymi i rozważnymi. Posiadają stały charakter i niezmienne przekonania. Najbardziej charakterystycznymi cechami Dionizego jest pewna bierność i uległość – nie lubi działać, nie lubi konkurować z innymi, walczyć ani pokonywać wszelkich przeszkód w każdej dziedzinie życia. Unika także dużej odpowiedzialności, woli przerzucić ją na innych niż samemu decydować o ważnych sprawach. Za tą biernością i pokojowym usposobieniem kryje się wrażliwość. Dionizy nie będzie podejmował wielu działań i wysiłków, nie będzie ryzykował, gdyż boi się porażek, źle znosi niepowodzenia, konflikty i konfrontacje. W życiu zawodowym nie dąży do osiągania sukcesów ani prestiżu społecznego i zawodowego. Woli mniejsze, skromniejsze i mniej odpowiedzialne zadania. Nie przykłada wielkiej wagi do obowiązków zawodowych, ale stara się także nie zaniedbywać ich. Mężczyźni ci są zazwyczaj milczący i zawsze spokojni – niezwykle trudno wyprowadzić ich z równowagi. Często w trudnych sytuacjach przejawiają bezradność.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Żeńskie imię pochodzące od łacińskiego słowa ‚Augustinus’, oznaczającego „należąca do Augusta”.

Osoby o tym imieniu są niezwykle żywiołowe, energiczne i spontaniczne. Żyją w ciągłym pośpiechu i takie też tempo od najmłodszych lat narzucają rodzinie i bliskim. Zapał i zaradność to ich główne zalety. W mgnieniu oka potrafią rozwiązać nawet najbardziej trudną i skomplikowaną sytuację. Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych.

Wyznają zasadę „co w sercu, to na języku”. Chcą przeżyć jak najwięcej, nie cofają się przed niczym. Lubią „wylewać” przed innymi swoje troski i żale. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Aurelian to męskie imię pochodzenia łacińskiego. Oznacza tyle, co „należący do Aureliusza, do rodu Aireliuszy”. Może wywodzić się także od słowa ‚aureolus’, oznaczającego „złocisty„.

Osoby noszące to rzadkie imię są najczęściej zamknięte w sobie, lecz bardzo uporządkowane, systematyczne, kochające ład i porządek. Niestety bywają okrutnymi narcyzami, skupionymi tylko i wyłącznie na własnej osobie.

Nie są odporne na stres, ani krytykę. Potrafią przez najmniejszą drobnostkę wpaść w totalną rozpacz. Pomimo tego harmonia i szczęście często towarzyszą im w życiu. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Ida – żeńskie imię pochodzenia germańskiego. Skrócona forma od takich imion, jak „Ideburga” i „Iduberga”. Inna hipoteza zakłada, iż wywodzi się ono ze starosaksońskiego słowa ‚idis’ oznaczającego „wieszczka”, „jasnowidząca”. Kolejna teoria natomiast głosi, iż imię Ida pochodzi od imion dwuczłonowych, u których skróceniu ulegał człon drugi (np. Adelajda).

Kobiety o tym imieniu mają wszechstronne zainteresowania i pasje. Bardzo inteligentne, bystre i spostrzegawcze, co zresztą potrafią w wielu sytuacjach bez skrupułów wykorzystać. Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?