‘15 marca’ Imię

Modne imię:

Zachary – imię pochodzenia hebrajskiego, wywodzi się od słowa zecharja ‘Jahwe pamięta’. W Polsce pojawiło się w okresie średniowiecza, nigdy nie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a obecnie nadawane jest chłopcom niezwykle rzadko, przeciętnie raz na kilka lub kilkanaście lat.

W pierwszej kolejności należy powiedzieć o tym, iż Zachary jest walecznym mężczyzną, który zacięcie broni swoich racji, a także dobra swoich bliskich. Przede wszystkim, jest nastawiony na zrobienie wielkiej kariery i najczęściej mu się to udaje, bowiem wytrwale dąży do celu. Oczywiście, każde zadanie, którego się podejmuje, wykonuje dokładnie, z entuzjazmem, dlatego jest wzorem pracownika. Poza tym, nigdy się nie poddaje, żadne przeciwności losu nie są w stanie go załamać, gdyż zawsze wierzy w to, że może być jeszcze lepiej. Ogromną jego zaletą jest siła wewnętrzna i wiara we własne możliwości. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Zachariasz – imię pochodzenia hebrajskiego, wywodzi się od słowa zecharja ‘Jahwe pamięta’. Warto powiedzieć o tym, iż imię Zachariasz pojawiło się w Polsce już w XII wieku  i pierwotnie występowało w formie Zacharyjasz. Obecnie, nadawane jest sporadycznie i nosi je niewielu ponad 400 Polaków. Poza tym, często jest używane zamiennie z imieniem Zachary.

Oczywiście, mężczyzna o tym, imieniu jest mężczyzną bardzo dumnym, pragnącym ciągłej aprobaty i pochlebstw. Oprócz tego, niestraszne są mu żadne przeszkody życiowe, gdyż zawsze jest gotów pokonać wszystko, aby osiągnąć swój wymarzony cel. Ponadto, ma skłonności do oceniania innych z góry i zazwyczaj uważa ich za gorszych od siebie. Trzeba również powiedzieć o tym, iż Zachariasz najpierw coś robi, później myśli, a co najważniejsze nigdy nie żałuje swoich decyzji. Ogromną jego wadą jest brak obiektywizmu, bowiem na wszystko patrzy z własnego punktu widzenia, który jest zapewne najlepszy. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Longin – imię pochodzenia łacińskiego, wywodzi się od słowa longus ‘daleki, długi’. Wedle legend chrześcijańskich nosił je legionista, który przebił włócznią bok ukrzyżowanego Jesusa Chrystusa. Następstwem tego czynu było jego nawrócenia oraz męczeńska śmierć. W Polsce jest znane już od XIII wieku, ale od lat 50. XX wieku jest nadawano niezwykle rzadko, można nawet rzec, iż wiele osób nie ma nawet pojęcia o jego istnieniu.

Warto podkreślić to, iż mężczyzna o tym imieniu jest niezwykle opiekuńczym człowiekiem, który już od najmłodszych lat troszczy się o osoby, które są postrzegane jako życiowe niedorajdy czy fajtłapy. Natomiast, kiedy jest dorosły, w dalszym ciągu angażuje się w różnego rodzaju akcje mające na celu obronę wszystkich pokrzywdzonych. Oczywiście, za wszelkie swe działania na rzecz uciśnionych nie pobiera żadnych opłat czy prowizji, gdyż godziłoby to w jego honor. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Longina – imię pochodzenia łacińskiego, wywodzi się od słowa longus ‘długi, daleki’, stanowi ono żeński odpowiednik imienia Longin. Przede wszystkim, w Polsce jest ono rzadko używane, ponieważ obecnie nosi je około 6000 kobiet, zazwyczaj pochodzą one ze środowiska artystycznego. Oczywiście, kobieta o tym imieniu jest typem samotniczki. Warto podkreślić to, iż nie cierpi dużych zbiorowisk ludzkich, bowiem ją męczą. Otóż, o wiele bardziej od hucznych przyjęć preferuje spokój i ciszę, ponieważ sprzyjają one rozmyślaniem nad sensem życia.

Warto podkreślić to, iż Longina często postrzegana jest jako osoba mało zaradna, która nie potrafi nic w życiu osiągnąć. Jednak są to tylko pozory, gdyż kobieta o tym imieniu jest niesamowicie inteligentna i małymi kroczkami dąży do wyznaczonego celu. Poza tym, nie lubi być w centrum uwagi, gdyż czuje się wtedy speszona. Kolejną cechą Longiny jest ogromna skromność. Otóż, nigdy nie chwali się swymi osiągnięciami ani się nie wywyższa. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Ludwika – imię pochodzenia starogermańskiego, wywodzi się od słów blut lub chlod ‘sławny’ i wik ‘walka, bitwa’, a więc oznacza kobietę, która zdobyła sławę w bitwach, stanowi żeński odpowiednik imienia Ludwik. W Polsce jest ono znane od XV wieku, ale nigdy cieszyło się dużą popularnością. Obecnie, uznawane jest za niemodnie i głownie noszą je kobiety w starszym wieku.

Z pewnością, kobieta o tym imieniu posiada wiele talentów, w szczególności artystycznych. Ponadto Ludwika to osoba niesamowicie zaradna, potrafi znaleźć wyjście z każdej sytuacji. Poza tym, jest zasadnicza i trudno przekonać ją do swoich racji, gdyż bywa też uparta. Oprócz tego, wszędzie jej pełno, ponieważ jest postacią niezwykle energiczną, która nie może usiedzieć długo w jednym miejscu. Warto podkreślić to, iż zawsze wytrwale dąży do celu, który przeważnie osiąga dzięki swej pracowitości. Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?