‘1 sierpnia’ Imię

Modne imię:

Nadzieja – imię pochodzenia grecko-łacińskiego, stanowi nawiązanie do jednej z trzech cnót wiary. W ostatnim czasie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, w szczególności mowa tu o jego skróconej formie Nadia, stanowiącej zdrobnienie rosyjskiego imienia Nadieżda.

Oczywiście, Nadzieja to kobieta, która ma swój świat i bardzo rzadko zaprasza do niego inne osoby. Ponadto, cechuje ją ogromna ambicja, ale nie zależy jej na robieniu wielkiej kariery zawodowej, gdyż dla Nadziei o wiele bardziej liczy się rodzina. Z pewnością, jest niezwykle wrażliwą osobą, która wszystko przeżywa ze zdwojoną siłą, w szczególności porażki. Oprócz tego, jest niezależna, woli samodzielnie załatwiać swoje sprawy, dlatego bardzo rzadko prosi innych o pomoc. Nie ulega wątpliwości to, że jak mało kto, potrafi zorganizować sobie plan dnia, za co ceniona jest nie tylko w domu, ale i w pracy. Ma w sobie ogromny potencjał, który najczęściej wykorzystuje. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Salomea – imię żeńskie pochodzenia semickiego. Pochodzi od hebrajskiego słowa salom” oznaczającego „pokój, pomyślność„. Salome – judejska księżniczka skłoniła Heroda przy pomocy tańca, by ściął głowę Janowi Chrzcicielowi. W Polsce imię to było notowane już w XII wieku, nosiły je m.in. księżniczki piastowskie. Salomea obchodzi imieniny 1 sierpnia, 22 października, 17 listopada, 19 listopada.

Kobiety o imieniu Salomea są introwertyczkami, skupionymi na swoim życiu wewnętrznym. Nie boją się jednak konfrontacji ze światem, nie chowają się w swoim wnętrzu, a znajdują w nim komfort, odpoczynek i możliwość zebrania sił do kolejnych działań. Mają silną wolę i bywają przekorne, co sprawia, iż uparcie dążą do celu, a gdy na ich drodze pojawiają się przeciwności i przeszkody nie wybuchają gniewem, nie wściekają się, ale odczekują chwilę i z powrotem zmierzają do celu. Salomea cechuje się zazwyczaj żywą inteligencją, ma silnie rozwinięty zmysł krytyczny, ale nie demonstruje się on w złośliwości. Ma niebywale rozwiniętą intuicję, która podpowiada jej często, kiedy wycofać się z działania, gdy może ono przynieść negatywne skutki.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Męskie imię pochodzenia germańskiego. Wywodzi się od słów oznaczających „sława wilka”. Szczególną popularnością cieszyło się wśród panujących rodów w Austrii i Niemczech. W Polsce znane od XII wieku. Jego żeńskim odpowiednikiem jest Rudolfa i Rudolfina.

Można śmiało powiedzieć, że Rudolf posiada dwie skrajne osobowości. Jego początkowo sceptyczne nastawienie przechodzi w ostateczne przekonanie o słuszności decyzji i poglądów.

W kontaktach międzyludzkich bywa na swój sposób szorstki i nieprzystępny. W życiu kieruje się logiką i tylko w ten sposób usiłuje tłumaczyć wszystko, co go otacza. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Męskie imię Justyn pochodzi od łacińskiego słowa ‚iustus’ i znaczy tyle, co „sprawiedliwy”.

Osoba o tym imieniu wyróżnia się poprzez swój bardzo twardy charakter. Ma w sobie tyle wewnętrznej siły, że właściwie nic ani nikt nie jest w stanie go złamać. Dodatkowo cechuje go ponadprzeciętna niezależność umysłowa.

Typowy przewodnik. Lubi kierować innymi, wydawać polecenia, a nawet decydować o ich życiu. Rzeczywistość postrzega według swoich, tylko jemu znanych, kryteriów. Trudno przekonać go do zmiany opinii lub decyzji. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Justyna – imię pochodzi od łacińskiego słowa ‚iustus’, oznaczającego „sprawiedliwy”. Żeński odpowiednik imienia „Justyn”.

Justyna lubi się wyróżniać, lecz tylko w pozytywnym znaczeniu. Ludzie zwykle obdarzają ją bezgranicznym zaufaniem, dużą dozą szacunku i podziwu.

Osoby o tym imieniu przyciągają do siebie szczęście i cieszą się niesamowitym powodzeniem w życiu. Uważają się za osoby wyjątkowe i na pewno nie mają zamiaru się nikomu, ani niczemu podporządkowywać. Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?