‘24 sierpnia’ Imię

Modne imię:

 Patrycjusz  imię pochodzenia łacińskiego, wywodzi się od słowa patricius ‘szlachetnie urodzony, patrycjuszowski’. Trzeba powiedzieć o tym, iż tym terminem w starożytności określano synów senatorów oraz członków znaczących rodzin. Obecnie, to imię jest zapomniane i sporadycznie nadawane chłopcom, a jeżeli już to dzieciom z bardzo zamożnych rodzin. Ponadto, jego formami obocznymi są imiona Patrycy i Patryk.

Po pierwsze, mężczyzna o tym imieniu posiada wygórowane „ja”, gdyż uważa, iż we wszystkich dziedzinach jest najlepszy i gdyby nie on na świecie panowałby prawdziwy chaos. Oczywiście, mimo ogromnego samouwielbienia jest on także człowiekiem niezwykle sympatycznym, zawsze uśmiechniętym i słynącym z dużego poczucia humoru. Warto podkreślić to, iż nie jest w stanie nikogo skrzywdzić, gdyż jest czuły na cierpienie innych. Poza tym, w pracy bywa apodyktyczny, nie umie współpracować w zespole, ponieważ ciężko mu przychodzi zaakceptowanie rozwiązań danego problemu, które nie są jego autorstwa. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Patrycy imię pochodzenia łacińskiego, wywodzi się od słowa patricius ‘szlachetnie urodzony, patrycjuszowski’. Ponadto, często używane jest zamiennie z imieniem Patrycjusz. Obecnie, należy ono do bardzo rzadkich imion, ponieważ skutecznie jest wypierane przez jego oboczną formę Patryk.

Warto podkreślić to, iż mężczyzna o tym imieniu posiada wesołe usposobienie, które przejawia się w optymistycznym nastawieniu do świata i ludzi. Z pewnością, na jego twarzy zwykle gości uśmiech i często jest duszą towarzystwa. Poza tym, Patrycy posiada ogromne grono znajomych i przyjaciół, których przyciąga do siebie niczym magnez. Nie ulega wątpliwości to, iż wyróżnia się on także kreatywnością, zawsze ma ciekawe pomysły, ale nie wszystkie z nich jest w stanie zrealizować, bowiem jest ich za dużo. Przede wszystkim, wytrwale dąży do realizacji swych celów życiowych oraz zawsze podąża za swymi marzeniami. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Jerzy to imię wywodzące się z języka greckiego, pochodzi ze słów związanych z rolnictwem: geor-geó — uprawiam, geórgia — rolnictwo, geórgós — rolnik. Oznacza zatem mężczyznę uprawiającego rolę. Jest znane i popularne w wielu krajach, także w Polsce. Do naszego kraju przybyło w XIII wieku, prawdopodobnie z Czech, gdzie występowało w formie Jirzi.

Jerzy to intelektualista z twórczą wyobraźnią i oryginalnymi pomysłami. Ma pogodne i energiczne usposobienie, jest rozsądny, staranny i zapobiegliwy. Jest pełen zapału, ale wszelkie decyzje podejmuje z rozwagą – to urodzony strateg. Ma wrażliwą naturę, odznacza się sprawiedliwością, skromnością, prawdomównością i prostolinijnością. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Imię Bartosz pojawiło się w Polsce już w średniowieczu. Jest to skrócona forma od imienia „Bartłomiej”.

Osoby o tym imieniu już od najmłodszych lat są bardzo odpowiedzialne i poważne. Zawsze wiedzą, czego chcą i doskonale zdają sobie sprawę z tego, co mówią. Posiadają bardzo wszechstronną i rozległą wiedzę, praktycznie na każdy temat. Jeśli o coś pytają, to tylko dlatego, aby uzupełnić jeszcze swój zakres informacji.

Pedanci do szpiku kości. Wróciwszy po pracy do domu nie zasiądą spokojnie do obiadu, jeśli wcześniej nie poustawiają swoich rzeczy na właściwym miejscu. Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?