‘18 stycznia’ Imię

Modne imię:

Beatrycze – imię włoskiego pochodzenia, niektórzy etymolodzy uważają, iż pochodzi od łacińskiego słowa beatrix ‘przynosząca szczęście’ albo od wyrazu viatrix ‘podróżujący’. W naszym kraju pojawiło się w XVIII wieku, ale nigdy nie cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Przede wszystkim, znane jest głównie za sprawą dzieł „Boska Komedia” Dantego i „Nie-Boska komedia” Krasińskiego.

Trzeba powiedzieć o tym, iż Beatrycze ma duże mniemanie o sobie, jest nieco wyniosła i zawsze nosi głowę wysoko uniesioną. Poza tym, uważa się za lepszą od innych, co lubi na każdym kroku podkreślać, choćby strojem. A, co ciekawe raczej nie jest zazdrosna, nie złości się ani nie okazuje też innych uczuć, czasami ma się wrażenie, że nosi pewnego rodzaju maskę, za którą ukrywa swe emocje. Oprócz tego, Beatrycze jest pewna siebie i przekonana o własnej nieomylności, dlatego pojęcie kompromisu jest jej obce, ponieważ ona zawsze ma rację i wie wszystko najlepiej, dlatego inni powinni jej słuchać. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Krystyna – żeński odpowiednik imienia Krystyn. Imię to oznacza „pochodząca od Chrystusa, należąca do Chrystusa” i powstało z dodania przyrostka -inus do słowa Chrystus. Św. Krystyna jest patronką marynarzy oraz żeglarzy. Imię bardzo popularne w Polsce.

Kobiety o imieniu Krystyna są łagodnymi, zaradnymi i życzliwymi osobami. Lubią towarzystwo i dobrze czują się w otoczeniu życzliwych, serdecznych ludzi. Świetne z nich żony i matki, troskliwie zajmują się dziećmi, a prowadzenie domu nie przynosi im większych trudności. Są ponadto bardzo zaradnymi i samodzielnymi osobami, które cenią sobie niezależność. Trudno nimi kierować i wpływać na nie, to raczej one wolą kierować innymi ludźmi. W życiu zawodowym i wśród nowo poznanych osób są zawsze zdystansowane i chłodne, dopiero gdy poznają kogoś dobrze, otwierają się i są bardzo ciepłe i życzliwe. Krystyna twardo stąpa po ziemi, a bogatej wyobraźni używa nie do błądzenia w marzeniach, a do urozmaicania i upraszczania życia codziennego za pomocą różnych rozwiązań.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Bogumił – staropolskie imię męskie wywodzące się od słowiańskich słów „Bog-” (Bóg, jednak znaczenie pierwotne to „szczęście, los, dola”) oraz „-mił”. Oznacza zatem „miły Bogu” (wcześniej mogło to być „ten, któremu sprzyja Bóg”) lub „miłujący Boga”. Można je uważać za polski odpowiednik greckiego imienia Teofil i łacińskiego Amedeus. W Polsce występuje od XII wieku, początkowo w formie Bogomił. Obecnie nie występuje zbyt często.

Bogumił to mężczyzna wyróżniający się zdyscyplinowaniem, pracowitością i odpowiedzialnością. Nigdy nie uchyla się od obowiązków i nie próbuje zrzucić ich na kogoś innego. Wie jak zorganizować pracę nie tylko sobie, ale i innym. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Regina to imię wywodzące się z języka łacińskiego, w którym słowo „regina” tłumaczy się jako „królowa”. Imię to oznacza żonę lub córkę króla. Regina Coeli to jedno z określeń Matki Boskiej, oznaczające Królową Nieba. Pierwszy człon tego przydomka stał się w średniowieczu imieniem żeńskim nadawanym w krajach romańskich. W Polsce imię Regina pojawiło się w końcu XIV wieku. Obecnie nie cieszy się taką popularnością jak dawniej.

Regina ma wiele cech związanych z „królewską” etymologią imienia. Jest wyniosła i dumna, wręcz majestatyczna. Wzbudza powszechny szacunek już samą postawą i zachowaniem. Nosi się jak dama, jest pełna wrodzonej godności. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Niewiele wiadomo na temat pochodzenia imienia Monika. Według niektórych badaczy jest to imię pochodzące od greckiego słowa “monos”, które oznacza „jeden, sam, jedyna, jedynaczka”. Jednakże nie wyklucza się także opcji, według której imię to pochodzi może także od słowa fenickiego lub berberyjskiego. Inni uważają że Monika wywodzi się od greckiego słowa “monaché” co oznacza samotna, odosobniona. W Polsce imię to pojawiło się w XV wieku.

Monika to typ kobiety, która lubi nowoczesność. Śledzi zmiany w świecie mody, lubi poznawać nowinki techniczne. Jest bardzo dobrze zorganizowana i dynamiczna. Nie umie spokojnie usiedzieć na miejscu i po prostu lubi działać. We wszystkim co robi pragnie być najlepsza, choć nie zawsze jej to wychodzi. Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?