‘6 stycznia’ Imię

Modne imię:

Symeon – imię biblijne, pochodzi od hebrajskiego wyrażenia szim on ‘(Bóg) wysłuchał’. Pierwotnie było noszone przez wiele postaci biblijnych, m.in. przez Piotra Apostoła. Warto zaznaczyć to, że to imię jest bardzo popularne w wielu krajach, gdyż występuje w licznych językach, np. we francuskim, angielskim, niemieckim (Simon), hiszpańskim (Simon), łacińskim Simeonus, (Symeon), węgierskim (Semjén). W naszym kraju jest znane od średniowiecza, kiedy to pojawiło się w dwóch formach – Symeon i Szymon.

Symeon to osoba bardzo miła, kulturalna, otaczajaca się ludźmi. Przede wszystkim, poważnie podchodzi do życia, zawsze wie, czego che i nigdy nie podejmuje niepotrzebnego ryzyka. Oprócz tego, to typ racjonalisty, który nigdy nie ulega skrajnym emocjom, nie ucieka w świat marzeń ani nie ulega iluzji. Z pewnością, dla wielu jest autorytetem, ponieważ jest człowiekiem prawym, sprawiedliwym, zawsze postępującym w zgodzie z kodeksem prawnym i moralnym. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Norman – imię męskie pochodzenia germańskiego. Pochodzi od słowa northman, które oznacza „człowiek z północy”. Określenie to dotyczyło prawdopodobnie Wikingów.

Mężczyźni o imieniu Norman należą do życzliwych,wesołych osób, które łatwo nawiązują kontakty z innymi ludźmi i dzięki swemu serdecznemu usposobieniu są lubiani w towarzystwie. Bardzo inteligentni, bystrzy, zręczni, przedsiębiorczy, doskonale odnajdują się w każdych warunkach i każdej sytuacji. Zazwyczaj są bardzo spokojni, opanowani, niezmiernie trudno wyprowadzić ich z równowagi. Norman zna swoją wartość, pewny jest swoich racji. W życiu kieruje się przede wszystkim rozsądkiem, rozwagą, praktycznością. Nie lubi podejmować ryzyka, nie lubi wszelkiej rywalizacji, konkurowania z innymi. Woli jasno sprecyzowane zadania, które ma wykonać. Świetnie wypełnia swoje obowiązki zawodowe wówczas, gdy ma pozostawiony margines swobody i niezależności; ciągłe nadzorowanie i sprawdzanie jego pracy sprawia, iż stresuje się, nadmiernie przejmuje i w konsekwencji popełnia błędy.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Melchior – imię męskie pochodzenia hebrajskiego. Wywodzi się od słowa Melek – or, które oznacza „król światła” lub „Bóg jest moją światłością”. W Nowym Testamencie jeden z trzech mędrców (królów), którzy przybyli do Betlejem zaraz po narodzeniu Jezusa, nosił to imię. Co ciekawe, nazwę melchior nosi stop miedzi z cynkiem, niklem i żelazem, jednak etymologia tej nazwy jest inna niż etymologia imienia.

Mężczyźni o imieniu Melchior są pogodnymi, sympatycznymi naturami, które z łatwością zdobywają sobie zaufanie innych ludzi. Zawsze uśmiechnięci, przyjaźnie nastawieni do świata i do ludzi, podbijają serca innych. Melchior jest zawsze bardzo ufny wobec innych, szczery, szybko nawiązuje bezpośredni kontakt i te cechy sprawiają, iż zyskuje natychmiastową aprobatę ze strony innych ludzi. Mężczyźni ci mają w sobie nieuchwytny urok, któremu nie mogą oprzeć się kobiety. Melchiorowie uwielbiają życie pełne ruchu, nieustannych zmian, nowych inicjatyw, przedsięwzięć. Uwielbiają podróże, ciągłe zmiany, zawieranie nowych kontaktów, podejmowanie nowych wyzwań. Do każdego nowego zadania rzucają się z zapałem, energią i wiarą w powodzenie każdego przedsięwzięcia.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Baltazar – imię męskie pochodzenia semickiego. Wywodzi się od słowa Beltszassar, oznaczającego ” niech Bel zachowa jego życie” lub „niech Bel ochroni króla”. Słowo Bel oznacza w mitologii babilońsko-asyryjskiej przydomek bogów. W Nowym Testamencie imię Baltazar nosi jeden z trzech mędrców, którzy przybyli do narodzonego Jezusa do Betlejem. W Polsce imię to występuje już w XIII wieku, w XV i XVI wieku zyskało znaczną popularność.

Mężczyźni o imieniu Baltazar należą do szlachetnych, ambitnych mężczyzn o spokojnym usposobieniu. Zawsze szczery, bezpośredni, życzliwy dla innych i prawy, można na nim polegać w każdej sytuacji i można być pewnym jego uczciwości. Baltazar jest zazwyczaj bardzo spokojny i opanowany, bywa małomówny i nieco skryty. Ma doskonały zmysł obserwacji, dzięki któremu obiektywnie i zazwyczaj bardzo trafnie ocenia zdarzenia i innych ludzi. Mężczyźni ci są często wszechstronnie uzdolnieni – mają żywą inteligencję, doskonałą pamięć, bogatą wyobraźnię. Potrafią spojrzeć na każdą sprawę obiektywnie, sprawiedliwie oceniają postawy ludzi, a w życiu kierują się zawsze szlachetnymi zamiarami.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Jędrzej – imię męskie pochodzenia greckiego, stanowi ono wariant imienia Andrzej, które z kolei pochodzi od zdrobnienia greckich imion złożonych zawierających człon aner-, czyli „człowiek, mężczyzna” lub – wedle innego źródła – „dzielny, mężny”. W niektórych regionach kraju ciągle znajduje się analogię między tymi dwoma imionami i często spieszcza się imię Andrzej jako Jędrzej, Jędrek.

Mężczyźni o imieniu Jędrzej należą do natur praktycznych, pragmatycznych i twardo stąpających po ziemi. Wszelkie działania, przedsięwzięcia, podejmowany trud będą oceniać przez pryzmat ich praktycznych i użytecznych korzyści. Bardzo cenią sobie pracę zawodową, która zapewnia im stabilność materialną i poczucie bezpieczeństwa. Jędrzej z pewnością nie będzie kierował się w życiu altruizmem, bezinteresownością i abstrakcyjnymi ideałami. Każdy element swego życia ocenia przez pryzmat użyteczności i zysków. Jędrzej jest dzięki temu mężczyzną bardzo zaradnym, przedsiębiorczym, twardo stąpającym po ziemi. Potrafi wykorzystać każdą okazję i każde warunki, by podnieść swój status społeczny. W trudnych, kryzysowych sytuacjach, wymagających praktycznego podejścia do życia, radzi sobie świetnie.

Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?