‘4 września’ Imię

Modne imię:

Bonifacy  – imię pochodzenia łacińskiego, które posiada dwa znaczenia. Otóż, może pochodzić od słów bonum fatum ‘dobry los’ lub od bene facio ‘dobrze czynić, pomagać innym’, a wiec oznacza ono ‘dobroczyńcę’. Trzeba zaznaczyć to, iż do Polski przybyło wraz z benedyktyńskimi misjonarzami, a dziś należy do bardzo rzadkich imion męskich.

Na początku musimy wspomnieć o tym, że Bonifacy to stanowczy człowiek, zawsze dążący do realizacji swych marzeń. Nigdy nie wątpi to, że odniesie sukces w danej dziedzinie. Przede wszystkim, polega na swoim rozsądku, w podejmowaniu decyzji nie kieruje się sercem lub intuicją. Oczywiście, Bonifacy to typ perfekcjonisty, który wszystko umie wykonać najlepiej i nikt nie jest w stanie mu dorównać. Dlatego ciągle krytykuje innych, co skutkuje tym, że prawie w ogóle nie posiada znajomych, nie mówiąc już o przyjaciołach. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Lilianna – lub Liliana; imię żeńskie pochodzenia łacińskiego. Imię to pochodzi od nazwy „lilia”. Jest ono bardzo popularne w krajach Europy Zachodniej, u nas nigdy nie należało do często występujących imion.

Kobiety o imieniu Lilianna należą do ambitnych, przedsiębiorczych kobiet. Lilianna ma skłonności do bycia nieco dumną i wyniosłą, z całą pewnością nie należy ona do osób beztroskich, swobodnych. W towarzystwie zawsze zachowuje duży dystans i chłód, nie zawiera szybko i łatwo nowych znajomości i nie jest łatwo przebić się przez jej pancerz dumy, oschłości i zdystansowania. Zawsze pozostaje stanowcza, rozsądna i zrównoważona. Nie jest łatwo wyprowadzić ją z równowagi, zdenerwować ani zadowolić. Bywa często trudna w codziennych kontaktach, jej ogromna rezerwa przeszkadza w beztroskim i otwartym kontakcie, za to w sytuacjach wymagających opanowania, zachowania zimnej krwi i logicznego myślenia sprawdza się wyśmienicie.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Marceli – imię męskie pochodzenia łacińskiego. Imię to pochodzi od nazwy Marcelli, czyli jednej z gałęzi rzymskiego rodu Klaudiuszów. Wedle innej hipotezy łacińskie imię Marcellus było zdrobnieniem imienia Marcus, czyli Marek. Inna forma tego imienia to Marcel.

Mężczyźni o imieniu Marceli należą do zdecydowanych, energicznych mężczyzn o ekstrawertycznej osobowości. Lubią działać, robić kilka rzeczy naraz, podejmować owe obowiązki. Jedną z naczelnych cech tych mężczyzn jest upór i zdecydowanie – nigdy się nie poddają, nie rezygnują z raz podjętego celu i nie zrażają ich w najmniejszym stopniu porażki i niepowodzenia. Marceli to urodzony przywódca. W każdej sytuacji, w każdym miejscu i w każdym towarzystwie będzie chciał dowodzić, kierować, zarządzać, podejmować decyzje i podporządkowywać sobie innych ludzi. Dzięki swojej energiczności i wojowniczemu usposobieniu niewiele osób potrafi przeciwstawić się mu, a sam Marcel nie będzie bał się rywalizacji, konkurencji i pokonywania przeciwników. Marceli będzie prowokatorem najróżniejszych akcji i inicjatyw i zazwyczaj on będzie znajdował się w centrum uwagi.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Felicyta – imię żeńskie pochodzenia łacińskiego, wywodzące się od słowa felicitas, oznaczającego „urodzaj, szczęśliwość, błogosławieństwo”. Zyta jest prawdopodobnie jedną z form zdrobniałych tego imienia, dziś funkcjonujące jako osobne imię. Patronki tego imienia to męczennice za wiarę – św. Felicyta, która zginęła razem ze św. Perpetuą w 203 roku, Felicyta z Rzymu oraz błogosławiona Maria Felicyta. Felicyta obchodzi imieniny 7 marca, 4 września, 23 listopada.

Kobieta o imieniu Felicyta charakteryzuje się przede wszystkim dużą ambicja i energią. Dzięki harmonijnemu połączeniu tych dwóch cech potrafi osiągnąć wiele i skutecznie realizuje swoje cele. Bardzo odważna, dumna Felicyta nie boi się żadnych wyzwań i przeszkód, z energią i pewnością siebie idzie przed siebie. W życiu bardzo pragnie przede wszystkim uznania i dąży do osiągnięcia wysokiej pozycji w życiu społecznym. Zazwyczaj udaje się jej to osiągnąć. Bywa nieraz ekscentryczna, gdyż lubi chodzić własnymi ścieżkami, nie bacząc, co powiedzą na to inni. Pełna dumy, nieraz lekkiej wyższości, nie boi się żadnych opinii ludzkich, a z drugiej strony dąży, by zająć wysoką pozycję w swoim środowisku.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Adela – imię żeńskie wywodzące się od starogermańskiego miana Adalheidis, które powstało z połączenia słów adal – „szlachetny, wspaniały” oraz heid, czyli „osoba”. Miana tego używano wobec kobiety szlachetnego pochodzenia i szlachetnego charakteru. Współczesna forma imienia Adela pochodzi z języka francuskiego. W Polsce imię to było bardzo popularne w latach trzydziestych XX wieku, a obecnie nie występuje zbyt często. Adela obchodzi imieniny 4 września, 23 listopada, 24 grudnia.

Kobieta o tym imieniu łączy w sobie ogromne zamiłowanie do ruchu i sportu, energię i żywość z dążeniem do doskonałości i szlachetności charakteru. Z jednej strony Adela jest osobą wrażliwą na sztukę i piękno, dbającą o wykształcenie i osobisty rozwój, a z drugiej strony jest bardzo energiczna, pełna dynamizmu i życia. Kobiety te uwielbiają ruszać się, tańczyć, z entuzjazmem angażują się w każde działanie. Ta dynamiczność często, w niesprzyjających sytuacjach, prowadzi je do nerwowości, drażliwości i gwałtownych reakcji. Najkrótszą i najprostszą drogą dążą do celu. Jest przy tym Adela pewna siebie, zna swoją wartość i trudno nakłonić ją do czegoś, do czego ona sama nie jest przekonana.

Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?