‘20 kwietnia’ Imię

Modne imię:

Berenika – imię pochodzenia greckiego, wywodzi się od słów phero ‘niosę’ i nike ‘zwyciestwo’, w związku z czym oznacza kobietę ‘przynoszącą zwycięstwo’. Trzeba powiedzieć o tym, iż wielu osobom kojarzy się ono wyłącznie z legendą o Warkoczu Bereniki – gwiazdozbiorze nieba północnego. Otóż, wedle niej Berenika ślubowała, iż jeżeli jej mąż wróci szczęśliwe z wojny, odda swój warkocz w świątyni Aresa. Gdy to uczyniła, następnego dnia warkocz zniknął, a na niebie pojawił się nowy gwiazdozbiór przypominający go kształtem. Ponadto, pod wpływem ludowej wymowy tegoż imienia powstało imię Weronika, które jest bardzo powszechne w naszym kraju.

W pierwszej kolejności należy wspomnieć o tym, iż Berenika to kobieta gotowa poświecić wszystko dla dobra ludzkości, nawet szczęście osobiste. Otóż, czuje się spełniona, gdy może pomagać innym, w związku z czym często podejmuje pracę w ośrodkach pomocy społecznej, szpitalach, domach dziecka, a także jako biblioteka czy przedszkolanka.  Natomiast nie znosi samotności, która wręcz ją przygnębia. Poza tym, boi się niesprawności i opuszczenia, a także tego, że będzie ciężarem dla innych osób. Niestety, inni zazwyczaj nie dostrzegają tego, iż ona także potrzebuje pomocy, gdyż nigdy o nią nie prosi, ponieważ nie umie tego robić. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Marcelina – żeński odpowiednik imienia Marcelin. Imię pochodzenia łacińskiego, wywodzi się od słowa marcellus, oznaczającego pierwotnie „plebejski”, później było nazwą jednego z patrycjuszowskich rodów rzymskich, będących jedną z gałęzi rodu Klaudiuszów.

Marcelina należy do kobiet energicznych, zdecydowanych i jednocześnie wrażliwych i subtelnych. Posiada duży temperament i mnóstwo wdzięku, którym podbija serca innych ludzi. Z pewnością cechuje ją duża wrażliwość i intuicja, które sprawiają, iż szybko poznaje się na ludziach i wie, jak postępować z każdym z osobna. Kobiety o tym imieniu świetnie sprawdzają się w roli mediatorek dzięki silnej intuicji i umiejętności obiektywnej obserwacji. Z tych powodów często będzie Marcelina pośredniczyła między skłóconymi przyjaciółmi, będzie pomagała rozwiązać zawiłe i trudne problemy interpersonalne i będzie często pytana o radę przez przyjaciół. Dla niej samej bardzo ważna jest prawdziwa, stała przyjaźń. Na zewnątrz Marcelina pozostaje zawsze spokojna, opanowana i nieco dostojna, ale w środku kipi w niej żywy temperament i silny upór.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Marcelin – imię męskie pochodzenia łacińskiego, które zostało utworzone od imienia Marceli poprzez dodanie sufiksu oznaczającego pochodzenie lub przynależność. Żeńskim odpowiednikiem tego imienia jest Marcelina. Wielu świętych nosiło to imię.

Mężczyźni o imieniu Marcelin  mają skłonności choleryczne, ale potrafią zapanować nad swoimi wybuchami gniewu i zapalczywością. Dzięki umiejętnościom dyplomatycznym i znacznemu obiektywizmowi spojrzenia potrafią znaleźć wspólny język niemal z każdym. Marcelin to zazwyczaj mężczyzna ekstrawertyczny, który dąży do porozumienia z każdym i zawsze potrafi nawiązać przyjazne relacje z innymi. Ma również skłonności przywódcze, lubi podporządkowywać sobie innych i lubi rządzić. Zawsze będzie odgrywał osobę zdecydowaną, pewną siebie, choć w środku nie będzie pewny swoich racji. Zazwyczaj mężczyźni ci wiedzą, czego chcą od życia i zawsze potrafią powiedzieć głośno „nie”. Są pracowici i chętnie angażują się w rozliczne działania, ale lubią pracować przede wszystkim na własny rachunek. Zdecydowanie lepiej pracują, gdy sami są dla siebie szefami.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Zenon – imię męskie pochodzenia greckiego. Imię to powstało powstało jako skrócona forma greckich imion złożonych typu Zenodoros, Zenodotos, które oznaczają „dar Zeusa„.

Mężczyźni o imieniu Zenon są wesołymi ekstrawertykami, osobami bardzo towarzyskimi, życzliwymi wobec innych ludzi, lubiącymi bardzo towarzystwo, spotkania, zawieranie nowych znajomości. W towarzystwie czują się jak ryba w wodzie. Żywe, intensywne kontakty z innymi pozwalają im żyć pełną piersią. Mężczyźni ci uważają, iż więzi międzyludzkie są najistotniejszą kwestią w życiu i dlatego przedkładają rodzinę, przyjaciół, spotkania z ludźmi nad robienie kariery i zarabianie pieniędzy. Dzięki pogodnemu, życzliwemu usposobieniu są zazwyczaj bardzo lubiani. Zawsze Zenon jest skory do pomocy innym, można na im polegać w każdej sytuacji. Uwielbia pomagać innym, oddawać im przysługi i nie oczekuje w zamian ani uznania ani odwdzięczenia się. Duża wrażliwość, intuicja i wyczulenie na nastroje innych pomaga mu zdobywać sympatię i zaufanie w towarzystwie. Zenon dogada się z każdym i dla każdego znajdzie dobre słowo.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Agnieszka – imię wywodzące się z języka greckiego, od słowa „hagne”, oznaczającego „czysta, nieskalana, dziewicza, święta, bez zmazy”. W Polsce pojawiło się wraz z chrześcijaństwem, zostało przejęte za pośrednictwem języka czeskiego w łacińskiej formie Agnes. Istniało w w kilku formach i zdrobnieniach, od razu stało się bardzo popularne i tak jest do dziś.

Agnieszkę cechuje duże poczucie odpowiedzialności, odwaga i samodzielność w działaniu. Jest przepełniona wielkimi ideami. Ruchliwa, nie potrafi usiedzieć na miejscu. Ma pobudliwą naturę, gdy się zdenerwuje, potrzeba dużo czasu i wysiłku by się uspokoiła. Wszystko mocno przeżywa, łatwo przechodzi od jednej skrajnej emocji do drugiej. Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?