‘17 października’ Imię

Modne imię:

Łazarz – imię męskie pochodzenia biblijnego, wywodzące się od hebrajskiego imienia Eleazar, które tłumaczyć można jako „ten, któremu Bóg pomaga”. Imię to znane jest dzięki Nowemu Testamentowi – jeden z przyjaciół Chrystusa, brat Marty i Marii nosił to imię.

Mężczyźni o imieniu Łazarz cechują się niezwykłą osobowością. Bardzo inteligentni i bardzo wrażliwi, zwracają na siebie uwagę w towarzystwie. Należą do niespokojnych charakterów, które zawsze dążą do tego, co trudno osiągalne. Nie lubią przede wszystkim nudy, a z życia starają się uczynić przygodę, szukając wciąż nowych wyzwań, zadań, niecodziennych doświadczeń i wrażeń. Najlepiej sprawdzają się w takiej pracy, która związana jest z ich zainteresowaniami i pasjami, a ponieważ często zmieniają przedmiot swoich zainteresowań, często też zmieniają kierunek studiów i zawód. Lubią szczególnie taki rodzaj pracy, który wymaga podróży. Nie należą do zdecydowanych, stabilnych charakterów, a cechują się zazwyczaj słabą wolą. Z tego powodu Łazarz będzie łatwo ulegał wpływom innych ludzi, często będzie zmieniał zdanie i niejednokrotnie bez powodu będzie mówił „nie”.

Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Żeńska forma imienia Seweryn. Pochodzi od łacińskiego słowa ‚Severus’ oznaczającego „surowa, sroga, poważna”.

Seweryna to osoba, która przez całe swoje życie próbuje pogodzić dwie sprzeczne natury swojego charakteru. Z jednej strony bowiem jest nadpobudliwą, przejawiającą skłonności do agresji, choleryczką, z drugiej natomiast cechuje ją ogromna chęć pomocy, poświęcenia i oddania.

Obiektywizm z pewnością zaliczyć można do jej mocnych stron. Jest w stanie naprawdę wiele poświęcić. Gdy ma do osiągnięcia konkretny cel, potrafi być bardzo odważna, zdeterminowana i pewna siebie. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Męskie imię pochodzenia germańskiego. Wywodzi się od słów oznaczających „sława wilka”. Szczególną popularnością cieszyło się wśród panujących rodów w Austrii i Niemczech. W Polsce znane od XII wieku. Jego żeńskim odpowiednikiem jest Rudolfa i Rudolfina.

Można śmiało powiedzieć, że Rudolf posiada dwie skrajne osobowości. Jego początkowo sceptyczne nastawienie przechodzi w ostateczne przekonanie o słuszności decyzji i poglądów.

W kontaktach międzyludzkich bywa na swój sposób szorstki i nieprzystępny. W życiu kieruje się logiką i tylko w ten sposób usiłuje tłumaczyć wszystko, co go otacza. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Żeńskie imię pochodzące od łacińskiego słowa ‚Augustinus’, oznaczającego „należąca do Augusta”.

Osoby o tym imieniu są niezwykle żywiołowe, energiczne i spontaniczne. Żyją w ciągłym pośpiechu i takie też tempo od najmłodszych lat narzucają rodzinie i bliskim. Zapał i zaradność to ich główne zalety. W mgnieniu oka potrafią rozwiązać nawet najbardziej trudną i skomplikowaną sytuację. Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych.

Wyznają zasadę „co w sercu, to na języku”. Chcą przeżyć jak najwięcej, nie cofają się przed niczym. Lubią „wylewać” przed innymi swoje troski i żale. Poznaj znaczenie imienia »

Modne imię:

Żeńskie imię pochodzenia łacińskiego. Patronką imienia jest św. siostra Laurentyna, zaś jego męskim odpowiednikiem – Laurentyn (Wawrzyniec).

Laurentyna to osoba opanowana i zrównoważona, ceni sobie spokój, harmonię i życie w zgodzie z naturą. Jej usposobienie i styl życia przypomina zresztą cykl zmieniających się pór roku – przemiany i ciągłe powroty dominują nad jej życiem.

Jej niezwykła bystrość i inteligencja wyrażają się poprzez jej postrzeganie świata. Wszędzie bowiem tam, gdzie inni widzą zamieszanie i niepokój, ona potrafi dostrzec porządek, spokój i harmonię. Poznaj znaczenie imienia »

Twoje imię
Jakie imię wybrać?