Modne imię Imieniny 12 lutego, 13 listopada, 14 grudnia, 14 października, 14 września, Imię żeńskie na L, Imiona żeńskie

Liwiaimię żeńskie pochodzące ze starożytnego Rzymu, pierwotnie oznaczało „należąca do rodu Liwiuszów”. Inna etymologia wywodzi to imię od łacińskiego słowa livor – „siniec, zazdrość, zawiść”. Męskim odpowiednikiem tego mienia jest Liwiusz. W Polsce imię mało popularne. Liwia obchodzi imieniny 13 listopada, 14 grudnia, 12 lutego, 14 września, 14 października.

Kobieta o imieniu Liwia jest osoba aktywną, przedsiębiorczą i dynamiczną, w szczególności dotyczy to osiągania przez nią postawionych sobie celów. Liwie należą do osób śmiałych i ambitnych, nie bojących się nowych wyzwań. Nie ulegają łatwo wpływom i woli innych ludzi, lubią mieć swoje zdanie, często odmienne od opinii ogółu, wszelkie decyzje, sądy i opinie weryfikują i rozważają indywidualnie i subiektywnie. Mimo swej przebojowości i aktywności w działaniu, bywają raczej osobami zamkniętymi i cichymi, co często odbierane jest przez innych jako wyniosłość i nieprzystępność.

Liwia nie należy do osób ufnych i łatwo nawiązujących nowe znajomości. Wówczas bywa nieśmiała i zamknięta w sobie, ale gdy ktoś zdobędzie jej zaufanie, potrafi być serdeczną, oddaną i wspaniałą przyjaciółką. Bardzo potrzebuje miłości i wsparcia drugiej osoby. To właśnie świadomość, że może na kimś polegać, że może oprzeć się w trudnościach na drugiej osobie, sprawia, iż łatwiej jej osiągać sukcesy w różnych dziedzinach życia zawodowego. Zatem poza przebojowością, dużą aktywnością w działaniu niezbędne jej jest wsparcie partnera, a wówczas jej możliwości są jeszcze większe. Liwia bywa również nerwowa, chaotyczna w swoim działaniu, roztargniona.

Znane imienniczki:

  • Liwia Druzylla – cesarzowa rzymska, zona cezara Okrawiana Augusta;
  • Livia Soprano – postać fikcyjna z serialu „Rodzina Soprano”, matka Tony’ego Soprano;
  • Liv Ullmann – aktorka norweska.
Twoje imię
Jakie imię wybrać?