Modne imię Imieniny 4 lipca, Imię żeńskie na M, Imiona żeńskie

Malwina – pochodzi od starogermańskich słów maral ‘zebranie sądowe wojów’ i wini ‘przyjaciel’, w związku z czym oznacza ‘kobietę strzegącą prawa’. Trzeba zaznaczyć to, że imię powstało stosunkowo niedawno, bowiem w wieku XVIII zostało wymyślone przez szkockiego poetę preromantycznego J. Macphersona, które nadał je bohaterce utworu pt. „Pieśni Osjana”. Warto podkreślić to, że to imię w ostatnich latach jest coraz bardziej znane i chętnie nadawane dziewczynkom.

Po pierwsze, Malwina to kobieta niezwykle energiczna, wręcz żywiołowa, wszędzie jej pełno i ani chwili nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu. Poza tym, zachowuje się jak małolata, jest beztroska, tryska optymizmem i nic nie jest wstanie jej zmartwić. Niestety, bywa też nieodpowiedzialna, dlatego jej bliscy mają z nią prawdziwe utrapienie. Przede wszystkim, Malwina stara się czerpać z życia jak najwięcej, nie zadowala się byle czym, gdyż uważa, ze żyje się tylko raz, w związku z czym prowadzi często hulaszczy tryb życia. Niejednokrotnie buntuje się przeciwko nauczycielom, rodzicom czy autorytetom, ponieważ nie lubi, gdy ktoś mówi jej, co ma robić. Malwina zawsze podąża swoimi ścieżkami, często krętymi, gdyż iście na łatwiznę nie jest dla niej.

Oprócz tego, Malwina jest niezwykle inteligentną osobą, posiadającą uzdolnienia w wielu dziedzinach. Jednakże raczej nie pociągają ją sukcesy edukacyjne, ponieważ zamiast siedzieć w książkach, woli podróżować, na własne oczy widzieć to, o czym jest mowa w podręcznikach. A, co ciekawe często w młodym wieku wychodzi za mąż, ale czyni to, by uciec od rodzinny, a rzadko z miłości. Jednak decyzję o zamążpójściu nie podejmuje pochopnie, gdyż interesują ją tylko mężczyzn zaradni, opiekuńczy i będący w stanie zapewnić jej godziwe życie. Warto zaznaczyć również to, że  Malwina jest otwarta, wesoła, z poczuciem humoru, w związku z tym nie problemów z nawiązywaniem nowych kontaktów i zazwyczaj posiada wielkie grono prawdziwych przyjaciół.

Znane imienniczki:

  • Malwina Kusior – polska aktorka i wokalistka,
  • Malwina Ratajczak – Miss Polonia 2005.
Twoje imię
Jakie imię wybrać?