Modne imię Imieniny 27 września, Imię żeńskie na M

Imię żeńskie Mirella wywodzi się od prowansalskiego imienia ‚Mireio’. Inne źródła podają, że może to być skrócona forma od włoskiego imienia Mirabella.

Osoby o tym imieniu są miłe, życzliwe, bardzo uprzejme, przychylnie nastawione do ludzi i świata. Bacznie obserwują wszystko, co się wokół nich dzieje. Prowadzą spokojny i uporządkowany tryb życia.

Są bardzo wrażliwe, lecz i dumne. Z tego też względu niełatwo przyjmują wszelką krytykę pod swoim adresem. Czują się wtedy zranione, oszukane i nierozumiane.

Zawsze mówią to, co myślą, choćby miało to oznaczać najgorszą prawdę. Bardzo cenią sobie sprawiedliwy osąd. Na wszystko patrzą obiektywnie. Często w życiu towarzyszy im melancholia.

Są w pełni świadome swoich celów i pragnień. Pomimo całej swej wrażliwości i słabej odporności na krytykę, doskonale radzą sobie z problemami i przeciwnościami losu, choć czasem wybierają ucieczkę w świat marzeń i fantazji. Uczuciowe, bardzo przywiązane do rodziny, dla której gotowe są zrobić wszystko.

Precyzja, odpowiedzialność, komunikatywność i opiekuńczość – to główne ich zalety. Często posiadają również duszę artysty. Do życia podchodzą jednak z dość dużym dystansem. Są bowiem przekonane, że nic nie jest w stanie ich zaskoczyć. Lubią być adorowane. Dla sławy i uznania są w stanie wiele poświęcić.

Twoje imię
Jakie imię wybrać?