Modne imię Imieniny 15 czerwca, 5 marca, Imię żeńskie na O

Imię znane już w starożytności. Jego pochodzenie nie jest jednak do końca znane. Jedna z teorii zakłada, iż wywodzi się ono od łacińskiego słowa oznaczającego „ta, co hoduje oliwki”. Inna z kolei głosi, iż imię to powstało na potrzeby dzieła Williama Szekspira zatytułowanego „Wieczór Trzech Króli, lub co chcecie”.

Oliwia jest osobą bardzo spokojną i opanowaną, przywiązaną do rodzinnych tradycji. Posiada wiele talentów, które z powodzeniem wykorzystuje w życiu.

Jest bardzo przychylnie nastawiona do ludzi i świata. Niezwykle szybko i łatwo nawiązuje nowe znajomości, ma wielu oddanych przyjaciół. Niewiele jest osób lub rzeczy, które byłyby w stanie wyprowadzić ją z równowagi. Wyrozumiałość i cierpliwość to największe jej zalety. Ponadto wyróżnia się poprzez swoją niezwykłą wrażliwość, wierność i sprawiedliwość.

Nauka nie sprawia jej większych problemów. Dzięki swojej wrodzonej ambicji osiąga w życiu wiele sukcesów. Nie ma w zwyczaju wdawać się w konflikty i sprzeczki. Umie iść na kompromis, lecz potrafi też zawalczyć o swoje.

Prowadzi raczej spokojny tryb życia. Zamiast iść ze znajomymi na imprezę, woli w domowym zaciszu oddawać się swojemu artystycznemu hobby, bądź też poszerzaniu własnej wiedzy.

Idealne dla niej zawody to: tancerka, malarka, aktorka, piosenkarka, grafik, rysownik.

Twoje imię
Jakie imię wybrać?