Modne imię Imieniny 1 grudnia, 1 sierpnia, 17 października, 21 czerwca, 25 lipca, Imię męskie na R

Męskie imię pochodzenia germańskiego. Wywodzi się od słów oznaczających „sława wilka”. Szczególną popularnością cieszyło się wśród panujących rodów w Austrii i Niemczech. W Polsce znane od XII wieku. Jego żeńskim odpowiednikiem jest Rudolfa i Rudolfina.

Można śmiało powiedzieć, że Rudolf posiada dwie skrajne osobowości. Jego początkowo sceptyczne nastawienie przechodzi w ostateczne przekonanie o słuszności decyzji i poglądów.

W kontaktach międzyludzkich bywa na swój sposób szorstki i nieprzystępny. W życiu kieruje się logiką i tylko w ten sposób usiłuje tłumaczyć wszystko, co go otacza.

Niestety konsekwencja nie jest jego mocną stroną. Nierówno dozuje sobie również zapał do pracy. Raz bowiem działa wytrwale i intensywnie, aby następnym razem całkowicie „osiąść na laurach”.

Rudolf jest człowiekiem niezwykle opanowanym i spokojnym. Niełatwo wyprowadzić go z równowagi. Cechuje go jednak dość powolna zdolność reakcji. Dopiero „po fakcie” zastanawia się, jak powinien był właściwie postąpić.

Nie boi się pracy, z chęcią podejmuje się trudnych wyzwań. Jest sumienny i pracowity, bez najmniejszych obaw można powierzyć mu skomplikowane zadania fizyczne i umysłowe. Musi mieć jednak dowód, że to, co robi, przynosi widoczne rezultaty. W przeciwnym wypadku szybko się zniechęca.

Wierny i oddany przyjaciel. W każdej sytuacji można na nim polegać. Nie jest w stanie wybaczyć jedynie zdrady. Potrzebuje grona słuchaczy, które z ochotą będzie mu przytakiwać. Huczne imprezy i zjazdy rodzinne nie są jednak dla niego. Często zasłania się pracą, aby tylko w nich nie uczestniczyć.

Twoje imię
Jakie imię wybrać?