Modne imię Imieniny 17 maja, 23 grudnia, 5 listopada, Imię męskie, Imię męskie na S

Sławomir – staropolskie męskie imię pochodzenia słowiańskiego, składające się z dwóch członów: Sławo- („sława”, „sławić”) i -mir („pokój, spokój, dobro”). Imię to oznaczało zatem kogoś, kto zdobywa sławę dzięki pokojowi, pokojowemu postępowaniu, zaprowadzeniu pokoju. Imieniny Sławomira przypadają 5 listopada, 23 grudnia i 17 maja.

Mężczyzna o tym imieniu jest pewny siebie, ambitny i uparty. Bywa cholerykiem o żywym, wybuchowym temperamencie, którego łatwo urazić i wyprowadzić z równowagi. Z jednej strony osoby o tym imieniu cechują się pewnością siebie, niezależnością i dumą, a z drugiej strony pragną być kochani i lubią, gdy się im to okazuje. Żyją własnym życiem, mają skłonność do refleksji, cechuje ich bogate życie wewnętrzne, ale jednocześnie lubią życie towarzyskie, zabawę i wszelką aktywność.

Sławomir na pewno nie jest flegmatykiem – kierują nim żywe emocje i uczucia, których nie hamuje, bywa kapryśny i nieco uparty. Przy tym ciekawe jest, że osoby o tym imieniu potrafią być obiektywne, umieją przyznać się do błędu, potrafią przyjąć karę za swoje niesłuszne postępowanie, gdyż cechuje ich silne poczucie sprawiedliwości. Mają dobrą pamięć, zwłaszcza pamięć uczuciową – pamiętają długo o tym, co ich w jakiś sposób poruszyło.

Osoby o tym imieniu mają inteligencję analityczną i syntetyczną jednocześnie – potrafią rozpatrywać szczegół, pojedynczy element jakiejś operacji, jednocześnie potrafią umiejscowić go w całości i odtworzyć przebieg całej operacji.  Z tego powodu pociągają ich nauki ścisłe i z powodzeniem mogą zostać inżynierami, wojskowymi na wysokim szczeblu, chemikami, przemysłowcami, ale i rolnikami, weterynarzami. Dodatkowo mają dużo szczęścia, na które nie muszą pracować – przytrafia się im ono jakby mimochodem. Z łatwością osiągają sukces, a gdy spotka ich porażka – łatwo ją znoszą.

Znani imiennicy:

Sławomir Mrożek – pisarz;
Sławomir Idziak – operator filmowy;
Sławomir Peszko – piłkarz;
Sławomir Shuty – pisarz, reżyser;
Sławomir Szmal – piłkarz ręczny.

Twoje imię
Jakie imię wybrać?