Modne imię Imieniny 21 listopada, 22 maja, 7 czerwca, 9 grudnia, Imię męskie, Imię męskie na W

Wiesław – imię męskie pochodzenia staropolskiego. Pierwotnie była to skrócona forma imienia Wielisław, Wielesław. Oznaczało być może „tego, kto pragnie sławy”. Natomiast według Władysława Kopalińskiego jest to imię literackie wymyślone przez Wincentego Reklewskiego pod koniec XVIII wieku i spopularyzowane przez poemat Kazimierza Brodzińskiego pt. Wiesław , co jest zgodne z prawdą wedle ostatnich badań. Wiesław obchodzi imieniny 22 maja, 7 czerwca, 21 listopada, 9 grudnia.

Mężczyzna o imieniu Wiesław jest energicznym, przedsiębiorczym człowiekiem, szczerym i bezpośrednim. Pociąga go wszelka nowość i każda forma władzy. Ma przy tym wygórowaną ambicję i zawsze będzie uważał, że jest niedoceniany przez otoczenie. Życie zawodowe to ta dziedzina życia, w której będzie odnosił sukcesy i w której będzie realizował swe możliwości. Mężczyźni ci są bardzo pracowici, a za tą pracowitością często idą sukcesy i władza. Przy tej ambitności, przedsiębiorczości i pewności siebie zdarza mu się nie liczyć się ze zdaniem innych, lekceważyć ich potrzeby i poglądy. Często ryzykuje i podejmuje decyzje, które w konsekwencji okazują się być zbyt pochopne.

Wiesław bardzo lubi dobre towarzystwo, w którym może się zabawić i błysnąć. Błyskotliwy, zabawny, sypiący żartami jest świetnym kompanem do zabawy. Gdy jednak chce się przypodobać, gdy zależy mu na przychylności danych ludzi, będzie przymilał się zanadto, dogadzał wszystkim, elastycznie zmieniał swoje poglądy i przekonania, przez co traci w oczach wielu ludzi. Poza tym mężczyźni ci są w większości uczciwymi, uczynnymi ludźmi, chętnymi do pomocy innym.

Znani imiennicy:

  • Wiesław Dymny – aktor, plastyk, scenarzysta filmowy, poeta, prozaik;
  • Wiesław Gołas – aktor filmowy i teatralny, honorowany wieloma nagrodami i odznaczeniami;
  • Wiesław Michnikowski – aktor teatralny i filmowy, artysta kabaretowy, współpracował m.in. z Kabaretem Starszych Panów;
  • Wiesław Myśliwski – pisarz, dwukrotny laureat literackiej nagrody Nike;
  • Wiesław Ochman – śpiewak operowy, tenor liryczny.
Twoje imię
Jakie imię wybrać?