Modne imię Imieniny 22 maja, 7 czerwca, 9 grudnia, Imię żeńskie na W, Imiona żeńskie

Wiesława – imię staropolskie, odpowiednik imienia Wiesław i oznacza ‘tę, która pragnie sławy’. W Polsce jest znane już od wieku XIII i według wielu badaczy stanowi ono formę skróconą imienia Wielisława. Ponadto, niektórzy etymolodzy wskazują na to, iż może być związane z nazwą rzeki Wisły.

Przede wszystkim, Wiesława to kobieta spontaniczna, najpierw coś robi lub mówi, później myśli, co nie zawsze się dla niej kończy dobrze, zwłaszcza gdy niechcący swą wypowiedzią urazi inną osobę. Poza tym, jest ona niesamowicie energiczna, nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu, wszędzie jej pełno, a gdy jest potrzebna, nigdy nie można jej znaleźć. Nie ulega wątpliwości to, że Wiesława uwielbia ryzyko, często podejmuje decyzje, które mogą być dla niej bolesne w skutkach, ale się tym zbytnio nie przejmuje, gdyż uważa, że żyje się tylko raz.

Warto podkreślić to, że jest ona bardzo szczerą osobą, brzydzi się kłamstwem, zawsze mówi to, co myśli i nigdy nikogo świadomie nie wprowadza w błąd. Oprócz tego, postrzegana jest przez znajomych jako uduchowiona kobieta, której w najmniejszym stopniu nie interesują rzeczy materialne. Oczywiście, ceni sobie bezpieczeństwo, dom rodzinny, do którego zawsze może wrócić, kiedy stanie się jej krzywda. Z pewnością, dla Wiesławy nie ma nic gorszego ja monotonia, która ją niesamowicie nuży.  Otóż, uwielbia ona ciągłe zmiany, także w wystroju własnego mieszkanka.

Nie zapominamy również o tym, iż kobieta o tym imieniu zazwyczaj uparcie broni swego stanowiska, gdyż nie lubi przyznawać się do błędu. Niechętnie tez idzie na kompromis. Poza tym, jest ona emocjonalna, zdarza się, że miewa huśtawki nastrojów, które bywają uciążliwe dla jej bliskich. Ponadto, od wybranka swego serca oczekuje całkowitego oddania. Ale za okazaną miłość potrafi mu się odwdzięczyć, dlatego jej związki bywają fascynuje, ale i nierzadko burzliwe, gdy dochodzi pomiędzy nimi do różnicy zdań.

Znane imienniczki:

  • Wiesława Mazurkiewicz – aktorka,
  • Wiesława Ziółkowska – ekonomistka, polityk.
Jakie imię wybrać?
Najpopularniejsze imiona
  • Natalia Natalia – imię pochodzenia łacińskiego. Powstało z połączenia ...
  • Katarzyna Katarzyna - to imię pochodzące od greckiego słowa ...
  • Ilona Ilona to imię pochodzenia węgierskiego. Jest to forma ...
  • Nikola Nikola – imię żeńskie, które w Polsce nadawane ...
  • Kornelia Kornelia – imię pochodzenia łacińskiego wywodzi się od ...
  • Liwia Liwia - imię żeńskie pochodzące ze starożytnego Rzymu, ...
  • Miłosz Miłosz – imię to ma pochodzenie słowiańskie, jednak ...
  • Michał Michał - biblijne imię pochodzące od jednego z ...