Imię: Adolf – znaczenie imienia, imieniny, imiennicy

Jakie jest znaczenie imienia Adolf? Kiedy są imieniny Adolfa i jacy są jego znani imiennicy? Dzięki temu artykułowi poznasz odpowiedzi na te pytania.

Znaczenie imienia Adolf

Adolf – męskie imię pochodzenia germańskiego. Wywodzi się od słów ‚adal’ oznaczającego „szlachetny” i ‚wolf’, znaczącego „wilk”.

Osoby noszące imię Adolf są bardzo inteligentne, błyskotliwe, choć czasem zanadto tajemnicze. Zdecydowane i pewne siebie, mają spore zdolności przywódcze. Na poważnie zainteresują się daną sprawą tylko wtedy, gdy są u szczytu władzy.

Urodzeni ekstrawertycy, którzy działają pod wpływem chwili i emocji. Nie mają w zwyczaju ulegać wpływom innym, lecz chętnie wysłuchują rad i wskazówek.
Posiadają ogromną wolę walki, są żądni przygód i emocji. Ludzi obdarzają bezgranicznym zaufaniem i przyjaźnią, nie oczekując niczego w zamian.

Spokojni i opanowani, potrafią zachować zimną krew nawet w najbardziej dramatycznych sytuacjach. Nie należy jednak nadużywać ich cierpliwości, gdyż osoby te zazwyczaj charakteryzują się również niesłychaną siłą fizyczną.

Z reguły nie są wszechstronnie uzdolnieni. Ich umiejętności skupiają się raczej na jednej wybranej dziedzinie. Doskonale sprawdzają się jednak wszędzie tam, gdzie trzeba przejąć inicjatywę i wykazać się zdolnością logicznego myślenia, szybkiego reagowania i podejmowania decyzji.

Ich nadzwyczajna intuicja pozwala im wybierać zawsze najlepsze rozwiązania. Wychodzą z założenia, że najlepszym wyrazem uczuć nie są słowa, lecz czyny i wiara.

Obiektywnie oceniają ludzi i otoczenie. Bywają despotyczni, lecz głównie wobec swoich podwładnych. Lubią dobre towarzystwo. Zawsze wiedzą, co powiedzieć.

Imieniny Adolfa

Imieniny Adolfa są obchodzone najczęściej dnia 17 czerwca, lecz Adolf może także obchodzić imieniny: 11 lutego, 14 lutego, 8 lipca oraz 27 września.

Znani imiennicy

  • Adolf Hitler – niemiecki polityk, twórca i dyktator III Rzeszy
  • Adolf Dymsza – polski aktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *